Įmonės patirties aprašymas:

Kalnakasyba – sėkmei Japonijoje

Kalnakasyba – sėkmei Japonijoje

Nuo 2019 m. vasario mėn., kai įsigaliojo ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas, Marino Baturovo prekyba su Japonija gerokai išaugo. Marin Baturov yra šeimai priklausantis gamtinio akmens tiekėjas Bulgarijoje. 1996 m. įsteigtos bendrovės turi prekybos su Japonija patirties tiek prieš įsigaliojant susitarimui, tiek po jo įsigaliojimo. Bulgarijos įmonei akivaizdu, kad jos eksportas į regioną duoda praktinės naudos iš prekybos susitarimo.

Japonija taiko labai griežtą muitinį tikrinimą, tačiau partnerystės susitarimu ši kliūtis ES eksportuotojams sušvelninta. Vienas iš didžiausių Europos įmonių patobulinimų yra dokumentų tvarkymo mažinimas.
Irina Gueorguieva, Marin Baturov eksporto vadovė

Paprastas būdas eksportuoti

Prieš sudarant susitarimą Marin Baturov turėjo pateikti fitosanitarinį sertifikatą, kurį reikia pateikti gabenant augalinės kilmės siuntas, kilmės sertifikatą, sąskaitą faktūrą, pakuočių sąrašą ir fumigacijos sertifikatą. Dėl ES ir Japonijos prekybos susitarimo Japonijos muitinė nebereikalauja, kad Europos įmonės pateiktų fitosanitarinį sertifikatą ir kilmės sertifikatą. Be to, dabar ES eksportuotojai į Japoniją gali atlikti šį procesą internetu, o tai reiškia, kad Marino Baturovo eksporto komanda dabar sutaupo daug laiko dokumentams tvarkyti. Šis internetinis procesas turi dar vieną pranašumą įmonėms – dėl jo gerokai sumažėja pasiuntinių išlaidos. Anksčiau Marin Baturov šiuos popierinius dokumentus turėjo siųsti atskirai per brangius tarptautinius kurjerius. Dabar reikia vos kelių pelės paspaudimų.

Iš viso G. Gueorguieva mano, kad „Bulgarijoje vėluota viena diena, o Japonijos muitinėje – dar viena diena už kiekvieną siuntą. Dėl prekybos susitarimo dvi dokumentų tvarkymo ir patikrinimų dienas dabar pakeitė labai paprastas dešimties minučių procesas.“

Japonijos rinkos supratimas

Gueorguieva teigia, kad „Japonijos rinka labai skiriasi nuo Europos rinkos ir ji moka įmonėms, kad jos iš tikrųjų suprastų šiuos skirtumus.“ Marin Baturov jau turėjo klientų Japonijoje, kai dalyvavo ES finansuojamoje misijoje į Japoniją (EU Gateways Business Avenues programa), kad daugiau sužinotų apie verslo kultūrą ir susisiektų su naujais potencialiais klientais. „Japonijoje sužinojome, kad jų standartai labai aukšti“, – sako G. Gueorguieva. Pavyzdžiui, Japonijos rinka mažai toleruoja gamtinio akmens grūdų ar spalvos pokyčius, todėl Marin Baturov nuolat stengiasi užtikrinti, kad produktas būtų labai nuoseklus. Gueorguieva teigia, kad „jie dėjo daug pastangų, kad patenkintų Japonijos importuotojų, kurie savo ruožtu yra labai įsipareigoję palaikyti verslo santykius, lūkesčius.“ Dėl šių santykių stiprumo Japonija tampa „nuostabia rinka“.

Pardavimas visame pasaulyje, laimėjimas vietoje

Marin Baturov pastaraisiais metais padidino savo darbuotojų skaičių iki maždaug 45 žmonių dėl išaugusių užsakymų iš Japonijos, kurie šiuo metu sudaro 13 proc. pardavimų. Padidėjęs eksportas į Japoniją taip pat naudingas bendrovės vietos pakuočių ir susijusių medžiagų tiekėjams. Taip yra ne tik dėl padidėjusios apimties, bet ir dėl kultūrinių skirtumų. Japonijos vartotojai tikisi, kad jų produktai bus stipriai ir atskirai supakuoti, o akmenys nesiskiria. Todėl Marin Baturov savo akmenis į Japoniją eksportuoja mažomis, atskirai supakuotomis partijomis, kurios prisitaiko prie to, kad japonų sodai yra vidutiniškai tik 5 m², palyginti su vidutiniškai 50 m² Europoje. Šioms mažesnėms pakuotėms reikia daugiau pakavimo medžiagų (palelių, vinys, folija ir t. t.), kurias Marin Baturov gauna iš vietos.

Išaugusi Marino Baturovo prekyba su Japonija netikėtai davė naudos Europos vartotojams. „Japonijoje klientas yra karalius, – sako V. Gueorguieva, o Marin Baturov pagerino klientų aptarnavimo lygį, kad atitiktų šiuos aukštus standartus, o tai būtų naudinga jų klientams Europoje. Tai rodo, kaip ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas ir iš tiesų visi ES prekybos susitarimai daro mums visiems naudingą poveikį.

Nuorodos

Kilmės taisyklės

ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos