Įmonės patirties aprašymas:

Kasyba siekiant sėkmės Japonijoje

Kasyba siekiant sėkmės Japonijoje

Nuo 2019 m. vasario mėn., kai įsigaliojo ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas, Marin Baturov prekyba su Japonija labai išaugo. Marin Baturov yra Bulgarijoje įsikūręs šeimai priklausantis gamtinio akmens tiekėjas. 1996 m. įsteigtos įmonės turi prekybos su Japonija patirties tiek prieš įsigaliojant susitarimui, tiek jam įsigaliojus. Bulgarijos įmonei prekybos susitarimo praktinė nauda yra akivaizdi jų eksportui į regioną.

Japonija taiko labai griežtą muitinį tikrinimą, tačiau partnerystės susitarimas padėjo sumažinti šią kliūtį ES eksportuotojams. Vienas didžiausių Europos įmonių pagerėjimo yra dokumentų tvarkymo mažinimas.
Irina Gueorguieva, Marin Baturov eksporto vadovė

Eksportuoti nesudėtingą būdą

Prieš sudarant susitarimą Marin Baturov turėjo pateikti fitosanitarinį sertifikatą, kurio reikalaujama norint vežti augalinės kilmės siuntas, kilmės sertifikatą, sąskaitą faktūrą, pakuočių sąrašą ir fumigacijos sertifikatą. Pagal ES ir Japonijos prekybos susitarimą Japonijos muitinė nebereikalauja, kad Europos įmonės pateiktų fitosanitarinį sertifikatą ir kilmės sertifikatą. Be to, dabar ES eksportuotojai į Japoniją gali vykdyti procesą internetu, o tai reiškia, kad Marino Baturovo eksporto komanda dabar sutaupo daug laiko dokumentams tvarkyti. Šis internetinis procesas turi dar vieną pranašumą įmonėms – dėl jo gerokai sumažėja pasiuntinių išlaidos. Anksčiau Marin Baturov turėjo siųsti šiuos spausdintinius dokumentus atskirai per brangiai kainuojančius tarptautinius kurjerius. Dabar užtrunka tik keli pelės mygtukai.

Iš viso M. Gueorguieva mano, kad „Bulgarijoje vėlavo viena diena, o Japonijos muitinė vėlavo vieną dieną. Dėl prekybos susitarimo dvi dienas trunkantis dokumentų tvarkymas ir patikrinimai dabar pakeisti labai paprastu dešimties minučių procesu.“

Japonijos rinkos supratimas

Gueorguieva teigia, kad „Japonijos rinka labai skiriasi nuo Europos ir už tai moka įmonėms, kad jos iš tikrųjų suprastų šiuos skirtumus.“ Marin Baturov jau turėjo kai kurių klientų Japonijoje, kai dalyvavo ES finansuojamoje misijoje į Japoniją (EU Gateways Business Avenues programa), kad sužinotų daugiau apie verslo kultūrą ir susisiektų su naujais potencialiais klientais. „Japonijoje sužinojome, kad jų standartai labai aukšti, – sako M. Gueorguieva. Pavyzdžiui, Japonijos rinka menkai toleruoja grūdus ar gamtinio akmens spalvą, todėl Marin Baturov nuolat siekia užtikrinti, kad produktas būtų labai nuoseklus. Gueorguieva teigia, kad „jie labai stengėsi patenkinti Japonijos importuotojų lūkesčius, kurie savo ruožtu pasirodė esą labai įsipareigoję palaikyti verslo santykius“. Dėl šių santykių stiprumo Japonija tapo „išmintinga rinka“.

Pardavimas visame pasaulyje, vietos laimėjimas

Dėl išaugusių užsakymų iš Japonijos, kuri dabar sudaro 13 proc. pardavimo, pastaraisiais metais Marin Baturov darbuotojų skaičius išaugo iki maždaug 45. Bendrovės pakuočių ir susijusių medžiagų vietos tiekėjams taip pat naudingas padidėjęs eksportas į Japoniją. Taip yra ne tik dėl padidėjusios apimties, bet ir dėl kultūrinių skirtumų. Japonijos vartotojai tikisi, kad jų produktai bus labai ir individualiai supakuoti, o akmenys nesiskiria. Todėl Marin Baturov į Japoniją eksportuoja savo akmenis mažomis, atskirai supakuotomis partijomis, prisitaikant prie to, kad Japonijos sodai vidutiniškai sudaro vos 5 m², palyginti su vidutiniškai 50 m² Europoje. Šioms mažesnėms pakavimo partijoms reikia daugiau pakavimo medžiagų (padėklų, nagų, folijos ir t. t.), kurias Marin Baturov tiekia vietoje.

Didesnė Marino Baturovo prekyba su Japonija netikėtai davė naudos Europos vartotojams. „Japonijoje klientas yra karalius“, – sako E. Gueorguieva, o Marin Baturov pagerino klientų aptarnavimo lygį, kad atitiktų šiuos aukštus standartus, o tai būtų naudinga Europos klientams. Tai rodo, kaip ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas ir iš tiesų visi ES prekybos susitarimai daro neigiamą poveikį, kuris mums naudingas visiems.

Nuorodos

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos