Uzņēmuma pieredze:

Kalnrūpniecība, lai gūtu panākumus Japānā

Kalnrūpniecība, lai gūtu panākumus Japānā

Kopš 2019. gada februārī stājās spēkā ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgums, Marin Baturov tirdzniecība ar Japānu ir ievērojami palielinājusies. Marin Baturov ir ģimenei piederošs dabīgo akmens piegādātājs, kas atrodas Bulgārijā. Tās ir dibinātas 1996. gadā, un tām ir pieredze tirdzniecībā ar Japānu gan pirms, gan pēc nolīguma stāšanās spēkā. Bulgārijas uzņēmums uzskata, ka tirdzniecības nolīguma praktiskās priekšrocības ir acīmredzamas attiecībā uz eksportu uz šo reģionu.

Japānā ir ļoti stingra muitas kontrole, bet partnerības nolīgums ir atvieglojis šo šķērsli ES eksportētājiem. Viens no lielākajiem uzlabojumiem Eiropas uzņēmumiem ir dokumentu skaita samazināšana.
Irina Gueorguieva, Marin Baturov eksporta vadītāja

Vienkārša eksportēšana

Pirms vienošanās Marin Baturov bija jāiesniedz fitosanitārais sertifikāts, kas ir vajadzīgs, lai nosūtītu augu izcelsmes sūtījumus, izcelsmes sertifikāts, rēķins, iepakojuma satura saraksts un fumigācijas sertifikāts. Pateicoties ES un Japānas tirdzniecības nolīgumam, Japānas muitai vairs nav vajadzīgs fitosanitārais sertifikāts un izcelsmes sertifikāts no Eiropas uzņēmumiem. Turklāt ES eksportētāji uz Japānu tagad var veikt šo procesu tiešsaistē, kas nozīmē, ka Marina Baturova eksporta komanda tagad daudz laika ietaupa papīra formātā. Šis tiešsaistes process uzņēmumiem sniedz vēl vienu priekšrocību — tas ievērojami samazina kurjera izmaksas. Iepriekš Marin Baturov bija jānosūta šie dokumenti uz papīra atsevišķi, izmantojot dārgus starptautiskus kurjerus. Tagad paņem tikai dažus klikšķus uz peles.

Kopumā Gueorguieva lēš, ka “Bulgārijā bija vienas dienas aizkavēšanās un vēl viena diena Japānas muitas jomā attiecībā uz katru sūtījumu. Pateicoties tirdzniecības nolīgumam, divas dokumentu un pārbaužu dienas tagad ir aizstātas ar ļoti vienkāršu desmit minūšu procesu.”

Izpratne par Japānas tirgu

Gueorguieva norāda, ka “Japānas tirgus ļoti atšķiras no Eiropas, un tas maksā uzņēmumiem, lai patiešām izprastu šīs atšķirības.” Marin Baturov jau bija daži klienti Japānā, piedaloties ES finansētā misijā Japānā (EU Gateways Business Avenues programmā), lai uzzinātu vairāk par uzņēmējdarbības kultūru un sazinātos ar jauniem potenciālajiem klientiem. “Japānā mēs uzzinājām, ka tiem ir ļoti augsti standarti,” saka Gueorguieva kundze. Piemēram, Japānas tirgum ir zema tolerance pret dabiskā akmens graudu vai krāsas izmaiņām, tāpēc Marin Baturov pastāvīgi cenšas nodrošināt ļoti viendabīgu produktu. Gueorguieva apgalvo, ka “viņi ir smagi strādājuši, lai apmierinātu Japānas importētāju cerības, kuri savukārt ir pierādījuši, ka ir ļoti apņēmušies ievērot darījumu attiecības.” Šo attiecību spēks padara Japānu par “nelabvēlīgu tirgu”.

Pārdošana visā pasaulē, uzvarēšana vietējā līmenī

Marin Baturov pēdējos gados ir palielinājis savu darbaspēku līdz aptuveni 45 cilvēkiem, jo ir palielinājies pasūtījumu skaits no Japānas, kas tagad veido 13 % no pārdošanas apjoma. Arī uzņēmuma vietējie iepakojuma un saistīto materiālu piegādātāji gūst labumu no eksporta pieauguma uz Japānu. Tas ir saistīts ne tikai ar lielāku apjomu, bet arī ar kultūras atšķirībām. Japāņu patērētāji sagaida, ka viņu produkti tiks lielā mērā un individuāli iepakoti, un akmeņi neatšķiras. Tāpēc Marin Baturov akmens eksportē uz Japānu nelielās, individuāli iepakotās partijās, kas pielāgojas faktam, ka Japānas dārzi vidēji ir tikai 5 cm, salīdzinot ar vidēji 50 m² Eiropā. Šīm mazākajām iepakojuma partijām ir vajadzīgs vairāk iepakojuma materiālu (paletes, naglas, folija u. c.), ko Marina Baturova saņem uz vietas.

Marina Baturova tirdzniecības pieaugums ar Japānu ir radījis negaidītu labumu Eiropas patērētājiem. “Japānā klients ir karalis,” saka M. Gueorguieva, un Marin Baturov ir uzlabojis klientu apkalpošanas līmeni, lai nodrošinātu atbilstību šiem augstajiem standartiem savu Eiropas klientu labā. Tas parāda, kā ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgums — un pat visi ES tirdzniecības nolīgumi — rada graujošu ietekmi, kas nāk par labu mums visiem.

Saites

Izcelsmes noteikumi

ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgums

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites