Uzņēmuma pieredze:

Kalnrūpniecība, lai gūtu panākumus Japānā

Kalnrūpniecība, lai gūtu panākumus Japānā

Kopš 2019. gada februārī stājās spēkā ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgums, Marin Baturov tirdzniecība ar Japānu ir ievērojami palielinājusies. Marin Baturov ir ģimenei piederošs dabiskā akmens piegādātājs, kas atrodas Bulgārijā. Tās dibinātas 1996. gadā, un tām ir pieredze tirdzniecībā ar Japānu gan pirms, gan pēc nolīguma stāšanās spēkā. Bulgārijas uzņēmumam tirdzniecības nolīguma praktiskās priekšrocības ir skaidri redzamas tā eksportā uz šo reģionu.

Japānā ir ļoti stingra muitas kontrole, bet partnerības nolīgums ir mazinājis šo šķērsli ES eksportētājiem. Viens no lielākajiem uzlabojumiem Eiropas uzņēmumiem ir dokumentu skaita samazināšana.
Irina Gueorguieva, Marin Baturov eksporta vadītāja

Eksportēt ērtā veidā

Pirms nolīguma noslēgšanas Marin Baturov bija jāiesniedz fitosanitārais sertifikāts, kas vajadzīgs, lai nosūtītu augu izcelsmes sūtījumus, izcelsmes sertifikāts, rēķins, iepakojuma satura saraksts un fumigācijas sertifikāts. Pateicoties tirdzniecības nolīgumam starp ES un Japānu, Japānas muitai vairs nav vajadzīgs fitosanitārais sertifikāts un izcelsmes sertifikāts no Eiropas uzņēmumiem. Turklāt ES eksportētāji uz Japānu tagad var veikt šo procesu tiešsaistē, proti, Marin Baturov eksporta komanda tagad daudz laika ietaupa papīra formātā. Šim tiešsaistes procesam ir vēl viena priekšrocība uzņēmumiem — tas ievērojami samazina kurjeru izmaksas. Iepriekš Marin Baturov šie dokumenti bija jānosūta atsevišķi, izmantojot dārgus starptautiskos kurjerus. Tagad ir vajadzīgi tikai daži peles klikšķi.

Kopumā Gueorguieva kundze lēš, ka “Bulgārijā par vienu dienu aizkavējās un vēl viena diena aizkavējās ar muitu Japānā par katru sūtījumu. Pateicoties tirdzniecības nolīgumam, divas dokumentu iesniegšanas un pārbaudes tagad ir aizstātas ar ļoti vienkāršu desmit minūšu procesu.”

Japānas tirgus izpratne

Gueorguieva apgalvo, ka “Japānas tirgus ļoti atšķiras no Eiropas un tas maksā uzņēmumiem, lai tie patiešām izprastu šīs atšķirības.” Marin Baturov jau bija daži klienti Japānā, kad tie piedalījās ES finansētā misijā Japānā (EU Gateways Business Avenues programma), lai uzzinātu vairāk par uzņēmējdarbības kultūru un sazinātos ar jauniem potenciālajiem klientiem. “Japānā mēs uzzinājām, ka tām ir ļoti augsti standarti,” saka Gueorguieva. Piemēram, Japānas tirgū ir zema tolerance pret dabiskā akmens graudu vai krāsas izmaiņām, tāpēc Marin Baturov pastāvīgi cenšas nodrošināt ļoti konsekventu produktu. Gueorguieva kundze apgalvo, ka “tie ir smagi strādājuši, lai attaisnotu Japānas importētāju cerības, kuri, savukārt, ir izrādījušies ļoti apņēmības pilntiesīgi uzturēt darījumu attiecības.” Šo attiecību spēks padara Japānu par “labvēlīgu tirgu”.

Pārdošana pasaules mērogā, uzvarēja uz vietas

Marin Baturov pēdējos gados ir palielinājis darbaspēku līdz aptuveni 45 cilvēkiem, jo pieaug pasūtījumi no Japānas, kas tagad veido 13 % no pārdošanas apjoma. Uzņēmuma vietējie iepakojuma un saistīto materiālu piegādātāji arī gūst labumu no eksporta pieauguma uz Japānu. Tas ir saistīts ne tikai ar apjoma pieaugumu, bet arī ar kultūras atšķirībām. Japāņu patērētāji sagaida, ka viņu produkti būs stipri un individuāli iepakoti, un akmeņi neatšķiras. Tādējādi Marin Baturov eksportē savu akmeni uz Japānu mazās, individuāli iepakotās partijās, pielāgojoties tam, ka Japānas dārzi vidēji ir tikai 5 m², salīdzinot ar vidēji 50 m² Eiropā. Šīm mazākajām iepakojuma partijām ir vajadzīgs vairāk iepakojuma materiālu (paletes, naglas, folija u. c.), ko Marin Baturov iegūst uz vietas.

Marin Baturov pastiprinātā tirdzniecība ar Japānu ir devusi negaidītu labumu Eiropas patērētājiem. “Japānā klients ir karalis,” saka Gueorguieva, un Marin Baturov ir uzlabojis klientu apkalpošanas līmeni, lai nodrošinātu atbilstību šiem augstajiem standartiem, un tas nāk par labu saviem Eiropas klientiem. Tas parāda, kā ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgums un pat visi ES tirdzniecības nolīgumi rada milzīgu ietekmi, kas dod labumu mums visiem.

Savienojumi

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites