Įmonės patirties aprašymas:

Prekybos nauda ES šunims

Prekybos nauda ES šunims

Importo procesas negalėjo būti paprastesnis.
Peter Rasmussen, Sunde Godbidder

Mažoms, šeimos valdomoms įmonėms visoje Europoje prekybos lengvumas yra jų sėkmės pagrindas. Tai neabejotinai pasakytina apie Danijos įmonę „Sunde Godbidder“, kuri tiekia šunims gydymus iš žuvų. Įkūrėjas Peter Rasmussen gamina savo produktus Islandijoje.

Importas iš Islandijos

A. Rasmussen augo Grenlandijoje ir dėl to puikiai išmano daug Šiaurės Atlante gausių žuvų rūšių. Nuo pat verslo pradžios jis ieškojo tiekėjų Islandijoje, kuri kartu su Lichtenšteinu, Norvegija ir 27 ES valstybėmis narėmis sudaro Europos ekonominę erdvę (EEE). Islandija, kaip EEE dalis, yra labai integruota į bendrąją rinką. Maisto ir veterinarijos srities teisės aktai yra visiškai suderinti EEE susitarime, o EEE narėmis esančios ELPA valstybės visapusiškai dalyvauja Europos maisto saugos tarnybos veikloje. Dėl to labai lengva importuoti maisto produktus ir (arba) pašarus iš EEE.

Paprastas procesas

Dėl EEE susitarimo dokumentų arba laiko prarasta labai nedaug. Kad galėtų pateikti užsakymą, R. Rasmussen tiesiog siunčia elektroninį laišką savo patikimam Islandijos tiekėjui. Gavęs sąskaitą faktūrą, sąskaitoje faktūroje užrašo muitinės kodą ir perduoda ją Danijos muitinei. Tada produktai pristatomi supakuoti ir paženklinti tiesiai į „Sunde Godbidder“ sandėlį ir nedelsiant paruošti platinti klientams.

Sunde Godbidder, kaip smulkusis verslas, neturi specializuotos grupės logistikai valdyti, todėl R. Rasmussen dirba pats. Jis palankiai vertina tai, kad jis gali naudotis portalu „Access2Markets“ savo gimtąja danų kalba ir kad procesas iš tiesų paprastas.

Manau, kad „Access2Markets“ pradžios tinklalapio kūrimas labai intuityviai. Galiu greitai ir lengvai rasti reikiamą informaciją.
Peter Rasmussen, Sunde Godbidder

Pavyzdžiui, jis naudojasi priemone „Mano prekybos asistentas“, kad rastų informacijos apie produktų reikalavimus konkrečioms žuvų rūšims, taip pat duomenis apie prekybos srautus tarp Islandijos ir Danijos. Skyrius „Importo reikalavimai“ buvo ypač naudingas, nes jame išsamiai aprašomi jam reikalingi dokumentai, taip pat konkretūs produktų reikalavimai, susiję su sveikata, ženklinimu ir kt. A. Rasmussen teigimu, „tai sudėtinga sritis, kuri iš tiesų buvo supaprastinta ir tapo suprantama visiems vartotojams“.

Tarptautinė prekyba mažosioms įmonėms gali būti nelengva perspektyva. ES prekybos susitarimai ir priemonės, pvz., portalas „Access2Markets“, suteikia mažosioms įmonėms, tokioms kaip „Sunde Godbidder“, pasitikėjimo jomis naudotis platesniu mastu.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos