Zkušenosti podniků:

Zacházení se psy v EU ve prospěch obchodu

Zacházení se psy v EU ve prospěch obchodu

Proces dovozu by nemohl být jednodušší.
Peter Rasmussen, Sunde Godbidder

Pro malé rodinné podniky v celé Evropě je pro jejich úspěch zásadní jednoduchost obchodu. To je jistě případ dánské společnosti Sunde Godbidder, která poskytuje léčbu psů na bázi ryb. Zakladatel Peter Rasmussen získává své produkty na Islandu.

Dovoz z Islandu

Pan Rasmussen vyrostl v Grónsku a má proto výbornou znalost mnoha druhů ryb v severním Atlantiku. Od počátku svého podnikání hledal dodavatele na Islandu, který – společně s Lichtenštejnskem, Norskem a 27 členskými státy EU – tvoří Evropský hospodářský prostor (EHP). V rámci EHP je Island vysoce začleněn do jednotného trhu. Právní předpisy týkající se potravin a veterinárních záležitostí jsou plně harmonizovány v rámci Dohody o EHP a státy ESVO EHP se plně účastní činnosti Evropského úřadu pro bezpečnost potravin. Díky tomu je dovoz potravin/krmiv z EHP velmi snadný.

Jednoduchý proces

Díky Dohodě o EHP dochází k velmi malé administrativní zátěži nebo ztrátě času. Aby zadal objednávku, p. Rasmussen pouze zašle e-mail svému důvěryhodnému islandskému dodavateli. Jakmile fakturu obdrží, uvede na faktuře celní číslo a zašle ji dánským celním orgánům. Výrobky jsou poté dodány balené a označené přímo do skladu Sunde Godbidder a jsou okamžitě připraveny k distribuci zákazníkům.

Jako malý podnik nemá Sunde Godbidder odborný tým pro řízení logistiky, takže p. Rasmussen pracuje sám. Oceňuje, že může používat portál Access2Markets ve svém rodilém dánském jazyce a že tento proces je skutečně jednoduchý.

Domnívám se, že způsob, jakým se buduje úvodní stránka Access2Markets, je velmi intuitivní. Informace, které potřebujem, mohu rychle a snadno najít.
Peter Rasmussen, Sunde Godbidder

Například k nalezení informací o požadavcích na produkty pro konkrétní druhy ryb a údajů o obchodních tocích mezi Islandem a Dánskem využívá nástroj Můj obchodní asistent. Oddíl o požadavcích na dovoz byl obzvláště užitečný, neboť podrobně popisuje dokumenty, které potřebuje, jakož i specifické požadavky na výrobky týkající se zdraví, označování atd. Podle pana Rasmussena „jedná se o komplikovanou oblast, která byla skutečně zjednodušena, takže je pro všechny uživatele srozumitelná.“

Mezinárodní obchod může být pro malé podniky obtížnou vyhlídkou. Obchodní dohody a nástroje EU, jako je portál Access2Markets, dávají malým podnikům, jako je Sunde Godbidder, důvěru k tomu, aby své čisté podniky rozšířily.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy