Uzņēmuma pieredze:

ES suņu tirdzniecības priekšrocības

ES suņu tirdzniecības priekšrocības

Importa process nevarētu būt vieglāks.
Peter Rasmussen, Sunde Godbidder

Maziem, ģimenes uzņēmumiem visā Eiropā tirdzniecības atvieglošanai ir izšķiroša nozīme, lai tie gūtu panākumus. Tā tas noteikti ir Sunde Godbidder gadījumā, kas ir Dānijas uzņēmums, kurš nodrošina uz zivīm balstītu ārstēšanu suņiem. Dibinātājs Peter Rasmussen izplata savus produktus Islandē.

Imports no Islandes

R. Rasmussen uzauga Grenlandē, un tādēļ viņam ir lieliskas zināšanas par daudzajām zivju sugām, kas ir bagātīgas Atlantijas okeāna ziemeļu daļā. Jau no paša sākuma viņš meklēja piegādātājus Islandē, kas kopā ar Lihtenšteinu, Norvēģiju un 27 ES dalībvalstīm veido Eiropas Ekonomikas zonu (EEZ). Islande kā EEZ daļa ir cieši integrēta vienotajā tirgū. Tiesību akti pārtikas un veterinārijas jomā ir pilnībā saskaņoti EEZ līgumā, un EEZ EBTA valstis pilnībā piedalās Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes darbā. Tas ļoti atvieglo pārtikas/barības produktu importēšanu no EEZ.

Vienkāršs process

Pateicoties EEZ līgumam, tiek zaudēts ļoti maz formalitāšu vai laika. Lai veiktu pasūtījumu, A. Rasmussen vienkārši nosūta e-pastu savam uzticamajam Islandes piegādātājam. Pēc rēķina saņemšanas viņš rēķinā ieraksta muitas numuru un nosūta to Dānijas muitai. Pēc tam produkti tiek piegādāti un marķēti tieši Sunde Godbidder noliktavā un nekavējoties ir gatavi izplatīšanai klientiem.

Kā mazam uzņēmumam Sunde Godbidder nav specializētas komandas loģistikas pārvaldībai, tāpēc R. Rasmussen šo darbu veic pats. Viņš atzinīgi vērtē to, ka viņš var izmantot Access2Markets portālu savā dzimtajā dāņu valodā un ka process patiešām ir vienkāršs.

ES uzskatu, ka piekļuves2Markets mājas lapas izveides veids ir ļoti intuitīvs. ES varu ātri un viegli atrast vajadzīgo informāciju.
Peter Rasmussen, Sunde Godbidder

Piemēram, viņš izmanto rīku Mans tirdzniecības asistents, lai atrastu informāciju par produktu prasībām konkrētām zivju sugām, kā arī datus par tirdzniecības plūsmām starp Islandi un Dāniju. Importa prasību sadaļa ir bijusi īpaši noderīga, jo tajā ir sīki izklāstīti viņam nepieciešamie dokumenti, kā arī konkrētas prasības attiecībā uz produktu veselību, marķējumu utt. Saskaņā ar Rasmussen kunga teikto “šī ir sarežģīta joma, kas patiešām ir vienkāršota, padarot to saprotamu visiem lietotājiem”.

Starptautiskā tirdzniecība mazajiem uzņēmumiem var būt briesmīgas izredzes. ES tirdzniecības nolīgumi un instrumenti, piemēram, portāls Access2Markets, sniedz mazajiem uzņēmumiem, piemēram, Sunde Godbidder, pārliecību, ka tīkls kļūs plašāks.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites