Įmonės patirties aprašymas:

Prekybos susitarimais į žemėlapį įtraukiamos mažos šalys

Prekybos susitarimais į žemėlapį įtraukiamos mažos šalys

ABCON gali būti maža įmonė mažoje šalyje, tačiau prekybos susitarimai mums suteikia tarptautinę galimybę.
Barry Smith
direktorius, ABCON

Airijos kaimo vietovėse įsikūrusi bendrovė nuo 2005 m. gamino specializuotus abrazyvų produktus sunkiai pasiekiamoms vietovėms arba metalinių paviršių apdailai. Jų produktai, be kita ko, naudojami tiksliojoje inžinerijoje, orlaivių ir erdvėlaivių pramonėje ir automobilių sektoriuje. Dėl prekybos susitarimų jos turi klientų Pietų Korėjoje, Čilėje, Singapūre ir Kanadoje.

Naudojimasis sumažėjusio dokumentų kiekio privalumais

„Mes gaminame nišinį produktą, kuris gali būti supakuotas ir išsiųstas tokia kaina, kuri gali būti priimtina rinkai, kartu su puikia paslauga ir technine parama“, – sako D. Smith.

Kalbant apie ABCON specializuotus produktus, prekybos susitarimai neturi didelio poveikio kainodarai, nes PPO šiems produktams taikomas tarifas jau yra mažas (2–3 proc.). Ten, kur ABCON iš tiesų mano, kad prekybos susitarimai yra naudingi, per muitines sumažėja dokumentų tvarkymas ir greitis.

„Prieš sudarant ES ir Kanados prekybos susitarimą (IEPS), mūsų produktams gauti muitinėje gali prireikti 12–15 dienų, tačiau pagal IEPS siuntas muitinė gauna per vieną dieną. Reikiamų dokumentų taip pat sumažėjo, o tai sumažina spaudimą mūsų logistikos komandai“, – sako D. Smith.

Kai ABCON pradėjo prekiauti, jos turėjo devynis darbuotojus. Šiandien jose dirba 140 visą darbo dieną dirbančių darbuotojų, todėl bendrovė yra pagrindinis regiono darbdavys. Be tų, kuriuos jie tiesiogiai įdarbina, jie dirba su vietos tiekėjais ir subrangovais įvairioms paslaugoms teikti. Tokiu būdu prekybos susitarimai daro teigiamą poveikį ES bendrovėms, kurios gali net nebūti orientuotos į eksportą.

Sužinojimas Japonijoje

Dabar ABCON patenka į Japonijos rinką ir tai yra tiesioginis ES ir Japonijos prekybos susitarimo rezultatas. Smith teigia: ’’’prieš sudarant susitarimą beveik nebuvo galimybės prekiauti ABCON ten, nes Japonija yra labai sudėtinga rinka ir neturime traukos šioje šalyje.“ Pirmą kartą jos gauna užklausas iš galimų Japonijos klientų. Neseniai EEN narė Enterprise Ireland į Airiją atvežė Japonijos verslininkų kontingentą ir apsilankė ABCON svetainėje. Lankytojai iš Japonijos turėjo nedaug išankstinių žinių apie Airiją, o ES ir Japonijos prekybos susitarimas buvo labai svarbus. 

„Potencialūs klientai dažnai žino apie Airiją savo turizmui arba galbūt farmacijos pramonei, tačiau nebūtinai kaip pramonės tiekėjas ir prekybos susitarimai yra veiksminga priemonė siekiant pakeisti šį požiūrį. Dabar labiau nei bet kada dėl ES prekybos susitarimų mažosioms įmonėms atsiveria daug galimybių“, – teigia D. Smith.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos