Uzņēmuma pieredze:

Ar tirdzniecības nolīgumiem kartē ir iekļautas mazas valstis

Ar tirdzniecības nolīgumiem kartē ir iekļautas mazas valstis

ABCON var būt mazs uzņēmums mazā valstī, bet tirdzniecības nolīgumi mums nodrošina starptautiskus kontaktus.
Barry Smith
direktors, ABCON

Uzņēmums, kas atrodas Īrijas lauku apvidos, kopš 2005. gada ražo specializētus abrazīvus izstrādājumus grūti pieejamām teritorijām vai metāla virsmu apdarei. Viņu ražojumus cita starpā izmanto precīzijas inženierijā, aviācijas un kosmosa rūpniecībā un autobūves nozarē. Pateicoties tirdzniecības nolīgumiem, tiem tagad ir klienti Dienvidkorejā, Čīlē, Singapūrā un Kanādā.

Samazināto formalitāšu priekšrocību izmantošana

“Mēs ražojam nišas produktu, ko var iepakot un piegādāt par cenu, kuru var pieņemt tirgū, līdztekus izcilam pakalpojumam un tehniskajam atbalstam,” saka Smith kungs.

Attiecībā uz ABCON specializētajiem produktiem tirdzniecības nolīgumi būtiski neietekmē cenu noteikšanu, jo PTO tarifs šiem produktiem jau ir zems — 2–3 %. Ja ABCON patiešām uzskata, ka tirdzniecības nolīgumi dod labumu, muitas iestādēm ir jāsamazina dokumentu kārtošana un ātrums.

“Pirms ES un Kanādas tirdzniecības nolīguma (CETA) noslēgšanas varētu paiet 12–15 dienas, lai mūsu produktus nogādātu muitā, bet, pateicoties CETA, sūtījumi tagad tiek sūtīti caur muitu vienā dienā. Ir samazinājies arī dokumentu skaits, kas mazina spiedienu uz mūsu loģistikas komandu,” saka Smith kungs.

Kad ABCON uzsāka tirdzniecību, tai bija deviņi darbinieki. Pašlaik viņiem ir 140 pilnas slodzes darbinieki, kas padara uzņēmumu par nozīmīgu darba devēju reģionā. Papildus tiem, kurus viņi tieši nodarbina, viņi strādā ar vietējiem piegādātājiem un apakšuzņēmējiem dažādu pakalpojumu sniegšanai. Tādējādi tirdzniecības nolīgumiem ir pozitīva ietekme uz ES uzņēmumiem, kas pat nav orientēti uz eksportu.

Pamanīšana Japānā

Tagad ABCON ienāk Japānas tirgū, un tas ir tiešs ES un Japānas tirdzniecības nolīguma rezultāts. Smith kungs saka: ““pirms nolīguma noslēgšanas nebija gandrīz nekādas iespējas veikt ABCON tirdzniecību, jo Japāna ir ļoti grūts tirgus un mums šajā valstī nav pievilcīga pievilcība.” Pirmo reizi viņi tagad saņem pieprasījumus no potenciālajiem klientiem Japānā. Nesen EEN biedrs Enterprise Ireland ieradās Īrijā ar Japānas uzņēmēju kontingentu un apmeklēja ABCON atrašanās vietu. Japāņu apmeklētājiem bija maz iepriekšēju zināšanu par Īriju, un ES un Japānas tirdzniecības nolīgums bija galvenais faktors. 

“Potenciālie klienti bieži vien ir informēti par Īrijas tūrismu vai, iespējams, farmācijas nozari, bet ne vienmēr kā rūpnieciskais piegādātājs, un tirdzniecības nolīgumi ir spēcīgs instruments, lai mainītu šos uzskatus. Tagad vairāk nekā jebkad agrāk ES tirdzniecības nolīgumi rada lielas iespējas mazajiem uzņēmumiem,” saka Smith kungs.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites