Įmonės patirties aprašymas:

Prekybos susitarimas dėl kuro židinių eksportui

Prekybos susitarimas dėl kuro židinių eksportui

Parkanex eksporto vadovas Oliveris Bartnikas prisimena keliones prie Austrijos ir Lenkijos sienos ir laukia, kol bendrovės importas įformins muitinę. Žinoma, tai įvyko likus kelioms dienoms iki Lenkijos įstojimo į ES ir nuo pat pirmųjų dienų įmonės padėtis labai pasikeitė. 1996 m. J. Bartnik tėvas įkūrė Parkanex, kuris vėliau daugiausia dėmesio skyrė dūmtakių vamzdžių importui iš Austrijos, siekiant juos parduoti Lenkijoje. Šiandien bendrovė perka ir gamina įvairius židinius ir ventiliacijos reikmenis, taip pat atskiras krosnis, skirtus vidaus rinkai ir vis dažniau eksportui.

Prekybos susitarimai turėjo įtakos mūsų verslui, nes neatsitiktinai visos mūsų eksporto rinkos yra šalys, sudariusios ES prekybos susitarimus.
Oliver Bartnik, Parkanex

Dvi iš pagrindinių ne ES bendrovių rinkų yra Moldova ir Ukraina. ES asociacijos susitarimai su abiem šalimis galioja nuo 2014 m. Be tokių susitarimų Parkanex produktams būtų taikomi 8–10 % muitų tarifai, o tai neigiamai paveiktų jų konkurencinį pranašumą.

Greitas muitinis įforminimas

Kartu su didmenininkais Ukrainoje Parkanex taip pat parduoda prekes Moldovoje, Izraelyje ir Makedonijoje esančioms mažmeninės prekybos parduotuvėms, o Maroke – statybos bendrovei. Šiandien Parkanex eksporto rinka sudaro 13 proc. viso pardavimo ir kasmet didėja.

Kai Parkanex gauna užsakymą iš Ukrainos arba Moldovos, pavyzdžiui, šių šalių klientai organizuoja vežimą. Prekės pakraunamos į sunkvežimį, o sunkvežimis gabenamas į muitinės agentūrą. Muitinėms įforminti reikia 1,5–2 valandų. „Pateikiame EUR.1 sertifikatą, kuriame nurodoma produktų kilmė, – sako M. Bartnik. Eksportuojant paties Parkanex pagamintus produktus, sukurti 1 EUR yra labai paprasta, nes bendrovė yra prekių iniciatorė. Perparduodamų produktų kilmės deklaracijas ji turi gauti iš tiekėjų.

Žvilgsnis į ateitį

Parkanex atnaujino savo židinių projektą, kad atitiktų aplinkos apsaugos standartus, ir buvo tinkamai sertifikuotas.

Šiandien Parkanex dirba 50 žmonių iš dviejų Lenkijos vietovių, daugelis iš jų nuo pat pradžių yra įmonės dalis. Bartnik šiuo metu vyksta derybos dėl plėtros į Jordaniją ir Kazachstaną, o ES prekybos susitarimai ir toliau atliks svarbų vaidmenį Parkanex ateityje.

 

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos