Uzņēmuma pieredze:

Tirdzniecības nolīgums uzkurina kamīnu eksportu

Tirdzniecības nolīgums uzkurina kamīnu eksportu

Parkanex eksporta vadītājs Oliver Bartnik atceras, ka dodas uz Austrijas un Polijas robežu un gaida, kad uzņēmums importēs muitu. Tas, protams, notika dažas dienas pirms Polijas pievienošanās ES, un kopš šīm agrīnajām dienām uzņēmumam tas ir daudz mainījies. 1996. gadā Barnika tēvs nodibināja Parkanex, kas pēc tam koncentrējās uz dūmvadu cauruļu importu no Austrijas pārdošanai Polijā. Šodien uzņēmums pērk un ražo virkni kamīna un ventilācijas piederumu, kā arī atsevišķas krāsnis vietējam tirgum un arvien vairāk eksportam.

Tirdzniecības nolīgumiem ir bijusi ietekme mūsu uzņēmējdarbībā, jo nav nejaušības, ka visi mūsu eksporta tirgi ir valstis, ar kurām ir noslēgti ES tirdzniecības nolīgumi.
Oliver Bartnik, Parkanex

Divi no uzņēmuma galvenajiem tirgiem ārpus ES ir Moldova un Ukraina. ES asociācijas nolīgumi ar abām valstīm ir spēkā kopš 2014. gada. Bez šādiem nolīgumiem Parkanex precēm tiktu piemēroti muitas tarifi 8–10 % apmērā, kas negatīvi ietekmētu to konkurētspēju.

Ātra muitošana

Parkanex kopā ar vairumtirgotājiem Ukrainā pārdod arī mazumtirdzniecības veikalus Moldovā, Izraēlā un Maķedonijā un būvniecības uzņēmumu Marokā. Pašlaik Parkanex eksporta tirgus veido 13 % no kopējā pārdošanas apjoma, un tas palielinās salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Kad Parkanex saņem pasūtījumu no Ukrainas vai, piemēram, Moldovas, klienti šajās valstīs organizē transportu. Preces iekrauj kravas automašīnā, un kravas automobilis nonāk muitas iestādē. Muitas formalitāšu kārtošanai ir vajadzīgas 1,5–2 stundas. “Mēs iesniedzam sertifikātu EUR.1, kurā norādīta produktu izcelsme,” saka Bartnik kungs. Eksportējot Parkanex ražotos izstrādājumus, EUR.1 izveide ir ļoti vienkārša, jo uzņēmums ir preču iniciators. Attiecībā uz ražojumiem, kurus tas pārdod tālāk, tam no piegādātājiem ir jāsaņem izcelsmes deklarācijas.

Skatoties uz nākotni

Parkanex atjaunināja savu kamīnu projektu, lai tas atbilstu vides standartiem, un tas tika pienācīgi sertificēts.

Pašlaik Parkanex nodarbina 50 cilvēkus no divām vietām Polijā, no kuriem daudzi ir bijuši uzņēmuma dalībnieki jau no paša sākuma. Bartnik kgs pašlaik risina sarunas par paplašināšanos Jordānijā un Kazahstānā, un ES tirdzniecības nolīgumiem arī turpmāk būs svarīga loma Parkanex nākotnē.

 

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites