Įmonės patirties aprašymas:

Šimtmečio verslas naudojasi prekybos susitarimų teikiamais privalumais

Šimtmečio verslas naudojasi prekybos susitarimų teikiamais privalumais

Palsgaard pasaulinių reguliavimo reikalų vadovas Ulla Kjęr Jensen prižiūri reglamentavimo ir atitikties užtikrinimo grupę.

Ieškodami eksporto rinkų, Palsgaard visada atsižvelgia į prekybos susitarimus, nes jie daro poveikį verslo galimybėms.
Ulla Kjęr Jensen, Palsgaard

Nepriklausomai nuo to, ar girdėjote apie Palsgaard, jūs labiau nei tikėtina, kad suvartojote savo produktus. Jie gamina maisto pramonei skirtus emulsiklius ir stabilizatorius. Kadangi tai yra mažais kiekiais naudojami specializuoti produktai, eksportas visada buvo reikšmingas jų verslui ir šiuo metu 90 proc. jų produktų eksportuojama.

Jensen komanda dirba užkulisiuose ir nagrinėja susitarimus, siekdama užtikrinti, kad kiekvienas Palsgaard produktas būtų teisingai klasifikuojamas. Kiekvieno produkto sudėtis lemia jo kategoriją, taigi ir tarifų išimtis. Atlikus šį darbą, eksporto procesas yra labai paprastas.

Eksportui reikalingas EUR.1 kilmės sertifikatas, sąskaitos faktūros deklaracija arba ilgalaikė tiekėjo deklaracija. Ilgalaikės tiekėjo deklaracijos yra vienkartinės deklaracijos, galiojančios siuntoms ne ilgiau kaip dvejus metus. „Kadangi LTSD galioja ilgiau, dėl to dar labiau sumažėja dokumentų tvarkymas“, – sako Jensen.

Masiškai sutaupoma muitų

Kiekvienas prekybos susitarimas yra skirtingas, todėl įvairiose šalyse sutaupytos lėšos skiriasi.

„Muitų panaikinimas pagal ES ir Pietų Korėjos laisvosios prekybos susitarimą padėjo Pietų Korėjos klientams sutaupyti daug Palsgaard produktų." Pavyzdžiui, dėl šio susitarimo muitas, taikomas Palsgaard krištolo tirpalui margarinams ir plitimui, sumažėjo nuo 36 % iki 0 %. Tai labai padidina Palsgaard konkurencingumą Pietų Korėjos rinkoje.

Palsgaard mano, kad ES ir Egipto asociacijos susitarimas yra ypač naudingas jų eksportui, nes „daug mūsų produktų atitinka lengvatinės kilmės statuso reikalavimą ir todėl jiems taikomas atleidimas nuo muito“. Pavyzdžiui, Palsgaard gamina tam tikrus pyragams skirtus emulsiklius. Dėl susitarimo daugeliui šių produktų taikomi muitai sumažėjo nuo 5 % iki 0 %.

Investicijų laikas šiandien

Palsgaard jau kurį laiką prekiauja su Vietnamu, o Jensen komanda dabar svarsto, kaip naujasis ES ir Vietnamo prekybos susitarimas bus naudingas jų verslui. Šis susitarimas įsigaliojo 2020 m. rugpjūčio 1 d. ir juo bus panaikinta daugiau kaip 99 % visų muitų, o likusi dalis bus panaikinta taikant ribotas nulinio muito kvotas. Palsgaard Reguliavimo reikalų grupė šiuo metu nagrinėja susitarimo detales kartu su kiekvienu Palsgaard produktu, kad nustatytų, kokiems tarifams taikomos išimtys.

Pasinaudojimas atlygiu

Palsgaard šiuo metu turi gamyklų Danijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, Meksikoje, Kinijoje ir Malaizijoje. Nors šios vietos buvo pasirinktos atsižvelgiant į rinkas ir (arba) žaliavų tiekimą, A. Jensen yra įsitikinusi, kad „Palsgaard atsižvelgs į prekybos susitarimų galimybes būsimose gamyklose“. Gera naujiena savo darbuotojams!

Daugiau kaip prieš šimtmetį Danijoje įsteigtas Palsgaardas yra Europos verslas, turintis ilgą tarpvalstybinės prekybos istoriją. Šiuo metu bendrovė eksportuoja į 110 šalių, įskaitant 40 šalių, sudariusių ES prekybos susitarimus.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos