Žodynėlio terminas:

Elektroninė prekyba

Kas yra elektroninė prekyba?

Šiuo metu prekybą labai palengvina elektroninės prekybos interneto platformos. Tai gali būti individualios e. prekybos platformos, t. y. nuosavos internetinės parduotuvės, arba prieglobos platformos, kuriose įmonė siūlo sąsają ir paprastai administravimo programinę įrangą įvairiems pardavėjams ir pirkėjams (pvz., „Ebay“ arba „Amazon“). E. prekybos platformos palengvina prekybą, nes suteikia galimybę pardavėjams iš vienos šalies lengvai susisiekti su klientais iš kitų šalių. Pardavėjai gali reklamuoti ir siūlyti savo prekes ir paslaugas tokiose platformose daugeliui potencialių klientų. Be to, tokios platformos padeda klientams ieškoti tinkamų produktų, nes jos bus pristatomos su skirtingais pardavėjais ir gali juos palyginti. Klientai gali būti galutiniai vartotojai arba kitos įmonės, naudojančios šias prekes savo gamybos procesui ar paslaugai.

Jei ketinate parduoti savo produktą tokiais internetiniais kanalais klientams užsienio rinkose, vis dėlto būtina įvertinti tuos pačius eksporto reikalavimus, kurie taikomi tradiciniams pardavimo kanalams. Parduodant nedidelius kiekius galutiniams naudotojams, svarbu jus informuoti apie de minimis taisykles. Pagal tokias taisykles mažos vertės prekės dažnai neapmokestinamos tarifais ir joms taikomi tik minimalūs formalūs reikalavimai, susiję su būtinais dokumentais. Daugiau informacijos apie de minimis tvarką rasite čia.

Priklausomai nuo produktų, kuriuos norite parduoti, gali reikėti įvertinti papildomus reikalavimus. Pavyzdžiui, turėsite apsvarstyti klausimus apie mokėjimo vartus, naudojamus internete, apie jūsų tikslinės rinkos reikalavimus, susijusius su duomenų privatumu ir tarpvalstybiniu duomenų perdavimu, arba apie tai, kaip tvarkyti sandėliavimą ir logistiką.

Pagalbos šiame procese galite kreiptis į prekybos rūmus, eksporto skatinimo agentūras, konsultacines įmones ar panašias institucijas (nuoroda į naudingą kontaktinę informaciją). Europos įmonių tinklas taip pat siūlo bendrą MVĮ skirtą e. prekybos Europoje vadovą, kuriame pateikiama informacija apie užsienio rinkas.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos