Įmonės patirties aprašymas:

Arbata palieka Europą naujoms rinkoms

Arbata palieka Europą naujoms rinkoms

2013 M. Yianna Mattheou ir Aphroditi Florou įsteigė bendrovę Anassa Organics. Dvi Graikijos moterys buvo pasiryžusios į pasaulio rinką pateikti kokybiškus Graikijos produktus, o jų verslo plane pagrindinis dėmesys buvo skiriamas eksportui. Ne Atėnuose įsikūrusi bendrovė daugiausia užsiima kokybiškų ekologiškų žolelių arbatos gamyba. Per daugelį metų Anassa Organics laimėjo apdovanojimus už skonį, pakavimą ir verslumą. Anassa Organics Graikijoje tiekia visas savo produktų sudedamąsias dalis ir pakuotę.

Šiandien Anassa Organics eksportuoja pusę savo produktų, daugiausia į Kanadą, Pietų Korėją, Japoniją ir Singapūrą, o ES prekybos susitarimai daro realų teigiamą poveikį pardavimui.

Didinti konkurencingumą

Viena iš steigėjų Yianna Mattheou aiškina, kad prekybos susitarimas „yra aiški paskata ir palengvina mūsų gyvenimą“. Mattheou teigimu, du pagrindiniai privalumai yra kaina ir dokumentų tvarkymas. Eksportas į toli esančias šalis nuolat didina gamybos sąnaudas ir didelius transporto mokesčius. Jei priskaičiuotumėte tarifus, Anassa žoliniai arbatai taptų labai brangūs galutiniam vartotojui, o importo tarifai ir muitai padidintų savo produktų mažmeninę kainą 10-25 proc., todėl jie taptų mažiau konkurencingi vietos rinkoje. ES prekybos susitarimais suteikiama galimybė vykdyti prekybą be muitų, o tai reiškia, kad jie gali parduoti savo produktus patraukliu kainos punktu.

ES prekybos susitarimai su Kanada ir Japonija jau padarė didelį poveikį mūsų verslui, ir esame įsitikinę, kad jie toliau teigiamai paveiks mūsų prekybą, vietos lygmeniu kurs daugiau darbo vietų ir užtikrins, kad Graikijos produktai būtų geriau žinomi visame pasaulyje.
„Aphroditi Florou“ vienas
iš „Anossa Organics“ steigėjų

Kuo labiau sumažinti dokumentų tvarkymą

Japonija, kurioje yra ceremonijos arbatos kultūra, yra pagrindinė Anassa Organics žolių arbatų rinka. ES ir Japonijos prekybos susitarimas reiškia, kad eksportuoti į Japoniją lengva ir nebrangu. Anassa Organics glaudžiai bendradarbiauja su Japonijos partnere, atsakinga už savo produktų rinkodarą ir pardavimą Japonijoje. Anassa maloniai nustebo, kad vienintelis papildomas dokumentas, reikalingas parduoti Japonijoje, buvo kilmės pažymėjimas ir paprastas važtaraštis, t. y. siuntėjo ir vežėjo vežimo sutartis, kurioje taip pat įrodomas prekių nuosavybės įrodymas. Dėl ES ir Kanados prekybos susitarimo taip yra ir tuo atveju, kai Anassa Organics eksportuoja į Kanadą. Kad galėtų eksportuoti į Singapūrą, pagal ES ir Singapūro prekybos susitarimą jiems reikalingas tik konosamentas.

Plaukti per muitinę

Anassa Organics taip pat turi patirties parduodant savo produktus šalyse, kurios nėra sudariusios prekybos susitarimų su ES. Kontrastas yra ryškus. Pavyzdžiui, jei nėra sudarytas prekybos susitarimas, importuotojas pirmiausia turi užregistruoti „Anossa Organics“ produktus šalies kompetentingoje organizacijoje; šis procesas gali trukti nuo dviejų iki penkių mėnesių. Tada gaminiui gali reikėti atlikti bandymus, išduoti papildomus sertifikatus ir pateikti gamintojo deklaracijas. Šis sunkus procesas apima tiek tiekėjo, tiek importuotojo papildomą laiką, mokesčius ir muitinės procedūras. Tačiau sudarius prekybos susitarimą šis procesas išnyksta. Papildomų registracijų, bandymų, sertifikatų, deklaracijų nėra.

„Anossa Organics“ dabar tiesiogiai dirba 12 darbuotojų ir remia 10 žolelių gamintojų iš visos Graikijos, taip pat kitus tiekėjus. Dinamiškoms Europos mažosioms įmonėms, tokioms kaip „Anossa Organics“, ES prekybos susitarimai yra aiškus kelias į pasaulines rinkas.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos