Uzņēmuma pieredze:

Tēja pamet Eiropu jauniem tirgiem

Tēja pamet Eiropu jauniem tirgiem

2013. Gadā Yianna Mattheou un Aphroditi Florou nodibināja Anassa Organics. Abas Grieķijas sievietes bija apņēmības pilnas pasaules tirgū laist kvalitatīvus Grieķijas produktus, un to uzņēmējdarbības plāna centrā bija eksports. Uzņēmums, kas atrodas ārpus Atēnām, koncentrējas uz kvalitatīvu bioloģisko augu tēju ražošanu. Gadu gaitā Anassa Organics ir ieguvis atzinību par garšu, iepakošanu un uzņēmējdarbību. Anassa Organics iegūst visas savu produktu sastāvdaļas, kā arī iepakojumu Grieķijā.

Pašlaik Anassa Organics eksportē pusi savu ražojumu, galvenokārt uz Kanādu, Dienvidkoreju, Japānu un Singapūru, un ES tirdzniecības nolīgumiem ir reāla un pozitīva ietekme uz pārdošanu.

Stimulēt konkurētspēju

Līdzdibinātāja Yianna Mattheou skaidro, ka tirdzniecības nolīgums “ir skaidrs stimuls un atvieglo mūsu dzīvi.”, pēc Mattheou domām, divi galvenie ieguvumi ir cenas un formalitātes. Eksportēšana uz tālām valstīm vienmēr palielina augstas transporta izmaksas ražošanas izmaksām. Ja jūs tad pievienotu tarifus, Anassa zāļu tējas galapatērētājam kļūtu ļoti dārgas, jo importa tarifi un nodevas palielinātu savu produktu mazumtirdzniecības cenu par 10-25 %, tādējādi samazinot to konkurētspēju vietējā tirgū. Beztarifu tirdzniecība, kas ir iespējama saskaņā ar ES tirdzniecības nolīgumiem, nozīmē, ka viņi var pārdot savus produktus par pievilcīgu cenu.

ES tirdzniecības nolīgumi ar Kanādu un Japānu jau ir būtiski ietekmējuši mūsu uzņēmējdarbību, un mēs esam pārliecināti, ka tie turpinās pozitīvi ietekmēt mūsu pārdošanas apjomus, radīs vairāk darbvietu vietējā mērogā un darīsim Grieķijas produktus labāk zināmus visā pasaulē.
Anassa Organics
līdzdibinātājs Aphroditi Florou

Līdz minimumam samazināt dokumentāciju

Japāna ar tās ceremoniālās tējas kultūru ir nozīmīgs Anassa Organics augu tēju noieta tirgus. ES un Japānas tirdzniecības nolīgums nozīmē, ka eksports uz Japānu ir viegls un lēts. Anassa Organics cieši sadarbojas ar Japānas partneri, kas ir atbildīgs par savu produktu tirdzniecību un pārdošanu Japānā. Anassa bija patīkami pārsteigta par to, ka vienīgā papildu dokumentācija, kas nepieciešama, lai pārdotu Japānā, bija izcelsmes sertifikāts un vienkāršs konosaments – pārvadājuma līgums starp nosūtītāju un pārvadātāju, kas arī apliecina preču īpašumtiesības. Pateicoties ES un Kanādas tirdzniecības nolīgumam, tas attiecas arī uz Anassa Organics eksportu uz Kanādu. Lai eksportētu uz Singapūru, ES un Singapūras tirdzniecības nolīgums nozīmē, ka tām ir vajadzīgs tikai konosaments.

Kuģot caur muitu

Anassa Organics ir arī pieredze savu produktu pārdošanā valstīs, kurām nav tirdzniecības nolīgumu ar ES. Kontrasts ir straujš. Piemēram, ja nav noslēgts tirdzniecības nolīgums, importētājam vispirms jāreģistrē Anassa Organics produkti valsts kompetentajā organizācijā; šis process vien var ilgt no diviem līdz pieciem mēnešiem. Pēc tam ražojumam var būt vajadzīga testēšana, papildu sertifikāti un ražotāja deklarācijas. Šis sarežģītais process ietver papildu laiku, maksas un muitas procedūras gan no piegādātāja, gan importētāja puses. Taču, tiklīdz ir noslēgts tirdzniecības nolīgums, šis process izzūd. Nav papildu reģistrācijas, testēšanas, sertifikātu, deklarāciju neesības – tikai darījumdarbība.

Anassa Organics tagad tieši nodarbina 12 cilvēkus un atbalsta 10 augu audzētājus no visas Grieķijas, kā arī citus piegādātājus. Dinamiskiem Eiropas mazajiem uzņēmumiem, piemēram, Anassa Organics, ES tirdzniecības nolīgumi nodrošina skaidru ceļu uz pasaules tirgiem.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites