Ettevõtte lugu:

Tee jätab Euroopa uutele turgudele

Tee jätab Euroopa uutele turgudele

2013. Aastal asutasid Yianna Mattheou ja Aphroditi Florou Anassa Organicsi. Kaks Kreeka naist olid kindlalt otsustanud tuua kvaliteetsed Kreeka tooted maailmaturule, kusjuures eksport oli nende äriplaani keskmes. Ettevõte, mis asub Ateenast väljaspool, keskendub kvaliteetsete mahetaimsete teelõikude tootmisele. Aastate jooksul on Anassa Organics andnud oma hinde, võitnud auhindu maitse, pakendamise ja ettevõtluse eest. Anassa Organics hangib kõik oma toodete koostisosad ja pakendid Kreekas.

Praegu ekspordib Anassa Organics pool oma toodetest peamiselt Kanadasse, Lõuna-Koreasse, Jaapanisse ja Singapuri, kusjuures ELi kaubanduslepingutel on tegelik ja positiivne mõju müügile.

Suurendada konkurentsivõimet

Kaasasutaja Yianna Mattheou selgitab, et kaubandusleping „on kindel stiimul ja muudab meie elu lihtsamaks.“ Mattheou sõnul on kaks peamist eelist hind ja paberimajandus. Eksport kaugel asuvatesse riikidesse lisab tootmiskuludele alati kõrged transporditasud. Kui Te seejärel tariifidesse lisaksite, muutuksid Anassa taimeteed lõpptarbija jaoks väga kalliks, kuna imporditariifid ja -tollimaksud suurendaksid nende toodete jaehinda 10-25 %, muutes need kohalikul turul vähem konkurentsivõimeliseks. ELi kaubanduslepingutega võimaldatav tariifivaba kaubandus võimaldab neil müüa oma tooteid atraktiivse hinnaga.

ELi kaubanduslepingutel Kanada ja Jaapaniga on juba olnud märkimisväärne mõju meie äritegevusele ning me oleme kindlad, et need mõjutavad jätkuvalt positiivselt meie müüki, loovad rohkem töökohti kohalikul tasandil ja teevad Kreeka tooted kogu maailmas paremini tuntuks.
Aphroditi Florou
, Anassa Organics’i asutaja

Paberimajanduse minimeerimine

Jaapan on oma tseremoniaalse teekultuuriga Anassa Organics’i taimetee oluline turg. ELi-Jaapani kaubandusleping tähendab, et eksport Jaapanisse on lihtne ja odav. Anassa Organics teeb tihedat koostööd Jaapani partneriga, kes vastutab oma toodete turustamise ja müügi eest Jaapanis. Anassa oli meeldivalt üllatunud, kui ta leidis, et ainus Jaapanisse müümiseks vajalik lisadokument on päritolusertifikaat ja lihtne konossement – kaubasaatja ja vedaja vaheline veoleping, mis tõendab ka kauba omandiõigust. Tänu ELi ja Kanada vahelisele kaubanduslepingule on see nii ka Anassa Organicsi eksportimisel Kanadasse. Singapuri eksportimiseks on ELi-Singapuri kaubanduslepingu kohaselt vaja ainult konossementi.

Sõitke läbi tolli

Anassa Organicsil on ka kogemusi oma toodete müümisel riikides, millel ei ole ELiga kaubanduslepinguid. Kontrast on suur. Näiteks kui kaubandusleping puudub, peab importija kõigepealt registreerima Anassa Organics’i tooted riigi pädevas organisatsioonis; see protsess üksi võib kesta kaks kuni viis kuud. Seejärel võib toode nõuda katsetamist, lisasertifikaate ja tootja kinnitusi. See raske protsess hõlmab lisaaega, -tasusid ja tolliprotseduure nii tarnijalt kui ka importijalt. Kuid kui kaubandusleping on sõlmitud, siis see protsess kaob. Lisaregistreeringuid ei registreerita, katseid ei tehta, sertifikaate ei väljastata, deklaratsioone ei esitata – ainult äritegevus.

Anassa Organics annab nüüd tööd 12 inimesele ja toetab 10 ürditootjat kogu Kreekast ning teisi tarnijaid. Dünaamiliste Euroopa väikeettevõtjate jaoks, nagu Anassa Organics, pakuvad ELi kaubanduslepingud selget teed ülemaailmsetele turgudele.

Jagage seda lehte:

Kiirlingid