Įmonės patirties aprašymas:

Mažiau biurokratizmo, daugiau laiko inovacijoms diegti

Mažiau biurokratizmo, daugiau laiko inovacijoms diegti

Jei galėčiau apibendrinti prekybos susitarimų naudą mums, tai būtų mažesnis laiko krūvis.

Jan
Sova bendrasavininkas, Workswell

Projektuoja ir gamina šiluminio vaizdo kameras, sistemas ir sprendimus, skirtus naudoti gaisro prevencijos, žemės ūkio, saugumo, medicininės apžiūros ir kt. srityse.

Produktai priskiriami „dvejopo naudojimo prekių“ kategorijai, t. y. jie gali būti naudojami ir civiliniais, ir kariniais tikslais, todėl yra griežtai reglamentuojami. Dvejopo naudojimo prekių importas ir eksportas gali būti sudėtingas. Pavyzdžiui, „Workswell“ terminės vaizdo kameros yra labai specifiniai produktai, kuriems, be įprastų eksporto dokumentų, reikia leidimų ir licencijų. Visa tai reiškia vieną dalyką: dokumentų tvarkymas. Workswell pardavimo ir administravimo grupės nustato, kad parduodant pagal prekybos susitarimą atsiranda „mažesnė administracinė našta“. Visas eksporto procesas yra sklandesnis, o tai daro didelį poveikį jų verslui.

Užkardančios muitinės

Kalbant apie klientus visame pasaulyje, M. Sova mato didelį skirtumą tarp verslo pagal prekybos susitarimą ir be jo. Jis paaiškina netiesioginį supaprastintų administracinių procedūrų poveikį: „Administracinių išlaidų mažinimas daro tiesioginį poveikį produktų kainoms, kad mūsų technologijos taptų konkurencingesnės“. Vartotojams ši ekonominė kainodara ir greitesnis pristatymas yra naudingi, nes muitinės vėluoja mažiau. Nenuostabu, kad Workswell atveju „pardavimas neabejotinai padidėjo dėl prekybos susitarimų“, – pasak M. Sova.

Dokumentų tvarkymo mažinimas skatina darbo vietų kūrimą

Be to, kai Workswell sutaupo administracinių išlaidų, ji visada pasinaudoja galimybe vėl investuoti į savo technologijas. Tai būtina tam, kad įmonė išliktų pirmaujančia ir būtų naudinga kurti daugiau darbo vietų vietos lygmeniu, nes ji gali samdyti daugiau vystytojų. Šiandien „Workswell“ dirba 24 asmenys Čekijoje. Juo taip pat remiama vietos ekonomika, kai įmanoma, tiekiant produktus vietoje. Pavyzdžiui, dauguma jų mechaninių sudedamųjų dalių perkamos Čekijos Respublikoje.

Kaip žino visos MVĮ, administracinės procedūros gali suvartoti daug darbo valandų. Sumažindami šią naštą, prekybos susitarimai daro teigiamą poveikį Workswell klientų aptarnavimui, jų technologijoms ir galiausiai pajamoms.

Tapti pasaulinio masto veikėju

2010 m. P. Sova ir du jo kolegos inžinerijos studentai Čekijos technikos universitete įsteigė šį startuolį Prahoje. Sova teigia, kad bendrovė „nuo pat pradžių buvo orientuota į eksportą, pradedant Europa, o vėliau – visame pasaulyje“. Ji atliko interneto tyrimus ir dalyvavo prekybos mugėse, kad nustatytų potencialius klientus ir su jais susisiektų. Per trejus veiklos metus eksportas iš tiesų išaugo. Iki 2020 m. tik 15 proc. „Workswell“ pardavimų buvo į Čekijos rinką, o 50 proc. pardavimų už ES ribų vyko į Čilę, Pietų Korėją, Moldovą, Izraelį, Türkiye, Kanadą, Japoniją ir kt.

Apskritai pirmenybę teikiame parduoti šalims, sudariusioms prekybos susitarimus.

Jan Sova
Workswell
Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos