Uzņēmuma pieredze:

Mazāk birokrātijas, vairāk laika ieviest jauninājumus

Mazāk birokrātijas, vairāk laika ieviest jauninājumus

Ja es varētu apkopot ieguvumus, ko mums sniedz tirdzniecības nolīgumi, tas būtu saīsinātais laiks.

Jan
Sova līdzīpašnieks, Workswell

Būvju aizsargkonstrukcija un termiskās attēlveidošanas kameras, sistēmas un risinājumi izmantošanai ugunsgrēku novēršanā, lauksaimniecībā, drošībā, medicīniskajā pārbaudē u. c.

Produkti ietilpst “divējāda lietojuma preču” kategorijā, kas nozīmē, ka tie var tikt izmantoti gan civiliem, gan militāriem mērķiem, un tāpēc tie ir stingri reglamentēti. Divējāda lietojuma preču imports un eksports var būt sarežģīts. Piemēram, Workswell termiskās attēlveidošanas kameras ir ļoti specifiskas preces, un tām papildus parastajai eksporta dokumentācijai ir vajadzīgas arī tirdzniecības atļaujas un licences. Tas viss nozīmē vienu lietu: dokumenti. Workswell pārdošanas un administrācijas komandas uzskata, ka, pārdodot saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu, pastāv “samazināts administratīvais slogs”. Viss eksporta process ir raitāks, un tam ir plaša ietekme uz to uzņēmējdarbību.

Iekarot muitu

Attiecībā uz klientiem visā pasaulē Sova saskata lielas atšķirības starp darījumu veikšanu ar tirdzniecības nolīgumu un bez tā. Viņš skaidro vienkāršoto administratīvo procedūru domino efektu: “Administratīvo izmaksu samazināšana tieši ietekmē produktu cenas, lai mūsu tehnoloģijas kļūtu konkurētspējīgākas”. Klienti gūst labumu no šīs ekonomiskās cenas un arī no ātrākas piegādes, jo muitā kavējas mazāk. Nav pārsteidzoši, ka Workswell uzskata, ka “tirdzniecības nolīgumu rezultātā pārdošanas apjomi noteikti ir palielinājušies”, kā norāda Sova kungs.

Samazinot birokrātiju, tiek veicinātas darbvietas

Turklāt, ja Workswell ļauj ietaupīt administratīvās izmaksas, vienmēr tiek izmantota iespēja atkārtoti ieguldīt savā tehnoloģijā. Tas ir nepieciešams, lai saglabātu uzņēmuma vadošo pozīciju un radītu vairāk darbvietu vietējā līmenī, jo tas var pieņemt darbā vairāk attīstītāju. Šodien Darswell Čehijas Republikā nodarbina 24 cilvēkus. Tā arī atbalsta vietējo ekonomiku, ja iespējams, sagādi veicot vietējos apstākļos. Piemēram, lielākā daļa to mehānisko sastāvdaļu tiek iegādātas Čehijas Republikā.

Kā zināms visiem MVU, administratīvās procedūras var patērēt daudz darba stundu. Samazinot šo slogu, tirdzniecības nolīgumi pozitīvi ietekmē Workswell klientu apkalpošanu, tehnoloģiju un, visbeidzot, ieņēmumus.

Kļūšana par pasaules mēroga dalībnieci

2010. gadā Prāgā šo jaunuzņēmumu izveidoja Sova kungs un divi no viņa kolēģiem inženierzinātņu studentiem Čehijas Tehniskajā universitātē. Sova kungs norāda, ka uzņēmums bija “orientēts uz eksportu jau no paša sākuma, sākot ar Eiropu un vēlāk visā pasaulē”. Viņš veica izpēti internetā un apmeklēja tirdzniecības izstādes, lai identificētu potenciālos klientus un sazinātos ar tiem. Līdz 2020. gadam tikai 15 % Workswell pārdošanas bija uz Čehijas tirgu, un 50 % no pārdošanas apjoma ārpus ES uz tādām valstīm kā Čīle, Dienvidkoreja, Moldova, Izraēla, Tirkija, Kanāda, Japāna u. c.

Kopumā mēs dodam priekšroku pārdošanai valstīm, ar kurām ir noslēgti tirdzniecības nolīgumi.

Jan Sova
Workswell
Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites