Įmonės patirties aprašymas:

Ateities formavimas iš praeities

Ateities formavimas iš praeities

Lapuan Kankurit yra šeimos verslas, kuris Europoje buvo labai sėkmingas ir pastaruosius dešimt metų taip pat prekiavo su Japonija.

Dėl ES ir Japonijos prekybos susitarimo padidėjo pardavimas šioje svarbioje rinkoje. Jaana Hjelt
rinkodaros vadybininkė ir savininkė, Lapuan Kankurit

Suomijos bendrovė kuria ir pyna daug aukštos kokybės drabužių ir namų apyvokos reikmenų, pagamintų iš skalbinių, vilnos, Tencelio ir medvilnės. Nors bendrovė taip pat eksportuoja į JAV ir Pietų Korėją, Japonija yra didžiausia Lapuan Kankurit rinka už ES ribų.

„Per pastaruosius dešimt metų mūsų apyvarta nuolat augo, o Japonija buvo didelė šio augimo dalis dėl prekybos susitarimo. Mūsų partneris Japonijoje buvo labai pagarsėjęs apie ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimą “, – sako M. Hjelt.

Praėjusiais metais įmonė įtvirtino santykius su šia rinka, atidarydama pavyzdinę parduotuvę Tokijuje.

Nesudėtinga pertvarka

Perėjimas prie darbo pagal prekybos susitarimą buvo sklandus. Lapuan Kankurit daugelį metų dokumentuoja savo gamybos procesus, žaliavas, tvarumą ir t. t., nes, kaip teigia M. Hjelt, „šiuo metu klientams reikia vis daugiau informacijos ir skaidrumo gamybos srityje“. Tai reiškia, kad jau yra daug dokumentų, reikalingų jų produktų kilmei įrodyti, kad jie galėtų lengvai pasinaudoti lengvatiniais muitų tarifais savo produktams Japonijos rinkoje pagal prekybos susitarimą. M. Hjelt teigia, kad buvo sunerimę dėl dokumentų, susijusių su prekybos susitarimo kilmės taisyklėmis, tačiau iš tikrųjų maloniai nustebino, kad „tai buvo lengva“.

Didesnis konkurencingumas

Pastaraisiais metais žaliavų, ypač linų, kainos didėjo. Tai galėjo neigiamai paveikti jų verslą Japonijoje, tačiau pagal prekybos susitarimą muitai buvo sumažinti ir tai atsvėrė padidėjusias medžiagų sąnaudas, todėl Lapuan Kankurit galėjo išlaikyti savo kainas galutiniam vartotojui.

Tvirtas ir tvarus vietos verslas

Šiandien Lapuan Kankurit dirba 30 žmonių, kurių skaičius per pastaruosius dešimt metų nuolat augo, iš dalies dėl jų augimo Japonijoje. Kadangi mažai žmonių mokomi tradicinių audimo darbų, jie rengia vidaus mokymus naujiems darbuotojams ir užtikrina, kad šių įgūdžių neprarastų ateities kartos.

Visos Lapuan Kankurit produktų žaliavos yra ekologiškos sertifikuotos gamtinės medžiagos iš patikrintų Europos šaltinių. Pavyzdžiui, linai auginami Prancūzijoje ir Belgijoje, verpimo gamyklos įsikūrusios Vidurio ir Rytų Europoje, o jų pakavimas – vietoje Suomijoje. Šiandienos vartotojai atsisako neetiškos greitos mados. Prekybos susitarimais paskatintos praeities tradicijos atrodo kaip ateitis.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos