Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Kreowanie przyszłości od przeszłości

Kreowanie przyszłości od przeszłości

Lapuan Kankurit jest przedsiębiorstwem rodzinnym, które od dziesięciu lat odniosło duże sukcesy w Europie i prowadziło również handel z Japonią.

Umowa handlowa między UE a Japonią spowodowała wzrost sprzedaży na tym ważnym rynku. Jaana Hjelt
Marketing Manager i właściciel, Lapuan Kankurit

Fińskie przedsiębiorstwo projektuje i eksploatuje szeroką gamę wysokiej jakości odzieży i odzieży domowej wykonanej z bielizny, wełny, Tencel i bawełny. Chociaż przedsiębiorstwo prowadzi również wywóz do USA i Korei Południowej, Japonia jest głównym rynkiem Lapuana Kankurita poza UE.

„W ciągu ostatnich dziesięciu lat nasze obroty stale rosły, a Japonia przyczyniła się w dużej mierze do tego wzrostu dzięki umowie handlowej. Nasz partner w Japonii był bardzo nagłośniony na temat umowy o partnerstwie gospodarczym między UE a Japonią” – powiedziała Hjelt.

W ubiegłym roku przedsiębiorstwo ugruntowało swoje relacje z tym rynkiem, otwierając sztandarowy sklep w Tokio.

Łatwa transformacja

Przejście do pracy w ramach umowy handlowej przebiegało sprawnie. Lapuan Kankurit od wielu lat dokumentuje swoje procesy produkcyjne, surowce, zrównoważony rozwój itp., ponieważ – jak twierdzi pani Hjelt – „klienci potrzebują obecnie większej ilości informacji i większej przejrzystości w odniesieniu do produkcji”. Oznaczało to, że znaczna część dokumentacji wymaganej do wykazania pochodzenia ich produktów była już dostępna, tak aby mogli oni z łatwością skorzystać z obniżonych stawek celnych za swoje produkty na rynku japońskim na mocy umowy handlowej. Pani Hjelt twierdzi, że była zadowolona z formalności związanych z regułami pochodzenia zawartymi w umowie handlowej, ale w rzeczywistości była przyjemnie zaskoczona stwierdzeniem, że „było to łatwe”.

Większa konkurencyjność

W ostatnich latach koszty surowców, zwłaszcza bielizny, rosły. Mogło to negatywnie wpłynąć na ich działalność w Japonii, ale na mocy umowy handlowej cła zostały obniżone, co zrekompensowało wzrost kosztów materiałów, umożliwiając Lapuanowi Kankuritowi utrzymanie cen dla konsumenta końcowego.

Silne i zrównoważone przedsiębiorstwa lokalne

Obecnie Lapuan Kankurit zatrudnia 30 osób, a liczba ta stale rosła w ciągu ostatnich dziesięciu lat, częściowo dzięki wzrostowi w Japonii. Ponieważ tak niewiele osób jest przeszkolonych w zakresie tradycyjnego rzemiosła, zapewniają oni szkolenia wewnętrzne dla nowych pracowników, dzięki czemu umiejętności te nie zostaną utracone dla przyszłych pokoleń.

Wszystkie surowce do produkcji produktów Lapuana Kankurita są ekologicznymi, certyfikowanymi materiałami naturalnymi pochodzącymi ze zweryfikowanych źródeł europejskich. Na przykład len przeznaczony do produkcji lnu jest uprawiany we Francji i Belgii, wytwórnie przędzalni znajdują się w Europie Środkowej i Wschodniej, a ich opakowania są pozyskiwane lokalnie w Finlandii. Dzisiejsi konsumenci odchodzą od nieetycznej szybkiej mody. Dzięki umowom handlowym tradycje przeszłości wyglądają jak przyszłość.

Udostępnij tę stronę: