Uzņēmuma pieredze:

Nākotnes veidošana no pagātnes

Nākotnes veidošana no pagātnes

Lapuan Kankurit ir ģimenei piederošs uzņēmums, kas Eiropā ir bijis ļoti veiksmīgs, un pēdējo desmit gadu laikā tas tirgojas arī ar Japānu.

ES un Japānas tirdzniecības nolīgums palielināja pārdošanas apjomus šajā svarīgajā tirgū. Jaana Hjelt
Marketing Manager un īpašnieks, Lapuan Kankurit

Somijas uzņēmums projektē un audina plašu augstas kvalitātes apģērbu un mājas piederumu klāstu, kas izgatavoti no veļa, vilnas, Tencela un kokvilnas. Lai gan uzņēmums eksportē arī uz ASV un Dienvidkoreju, Japāna ir Lapuan Kankurit lielākais tirgus ārpus ES.

“Pēdējos desmit gados mūsu apgrozījums ir pastāvīgi pieaudzis, un Japāna, pateicoties tirdzniecības nolīgumam, ir bijusi liela šīs izaugsmes daļa.” Mūsu partneris Japānā bija ļoti priecīgs par ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgumu," saka Hjelt kdze.

Pagājušajā gadā uzņēmums nostiprināja attiecības ar šo tirgu, atverot lielveikalu Tokijā.

Viegla pāreja

Pāreja uz darbu saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu noritēja raiti. Lapuan Kankurit jau daudzus gadus dokumentē ražošanas procesus, izejvielas, ilgtspējību utt., jo, kā norāda Hjelt kdze, “klientiem mūsdienās ir vajadzīga plašāka un plašāka informācija un pārredzamība attiecībā uz ražošanu.” Tas nozīmē, ka liela daļa dokumentu, kas nepieciešami, lai pierādītu savu produktu izcelsmi, jau bija pieejami, lai viņi varētu viegli gūt labumu no samazinātajām tarifu likmēm saviem produktiem Japānas tirgū saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu.M. Hjelt apgalvo, ka viņas bija aizturējušas dokumentus, kas saistīti ar tirdzniecības nolīgumā ietvertajiem izcelsmes noteikumiem, bet patiesībā bija patīkami pārsteigti konstatēt, ka “tas ir bijis viegli”.

Lielāka konkurētspēja

Izejvielu, jo īpaši linu, izmaksas pēdējos gados ir palielinājušās. Tas varētu negatīvi ietekmēt to uzņēmējdarbību Japānā, bet saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu nodokļi ir samazināti, un tas ir kompensējis pieaugošās materiālu izmaksas, ļaujot Lapuan Kankurit saglabāt cenu galapatērētājam.

Spēcīga un ilgtspējīga vietējā uzņēmējdarbība

Pašlaik Lapuan Kankurit nodarbina 30 cilvēkus, kuru skaits pēdējo desmit gadu laikā ir pastāvīgi pieaudzis, daļēji pateicoties to izaugsmei Japānā. Tā kā tik maz cilvēku ir apmācīti tradicionālajā aušanas amatniecībā, viņi nodrošina iekšējo apmācību jaunajiem darbiniekiem, nodrošinot, ka šīs prasmes netiek zaudētas nākamajām paaudzēm.

Visas Lapuan Kankurit produktu izejvielas ir ekoloģiski sertificēti dabiskie materiāli no pārbaudītiem Eiropas avotiem. Piemēram, linus linu liniem audzē Francijā un Beļģijā, vērpšanas rūpnīcas atrodas Centrāleiropā un Austrumeiropā, un to iepakojums tiek ražots uz vietas Somijā. Mūsdienu patērētāji attālinās no neētiskās straujās modes. Pateicoties tirdzniecības nolīgumiem, pagātnes tradīcijas izskatās kā nākotne.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites