Uzņēmuma pieredze:

Nākotnes veidošana no pagātnes

Nākotnes veidošana no pagātnes

Lapuan Kankurit ir ģimenes uzņēmums, kas Eiropā ir bijis ļoti veiksmīgs un pēdējos desmit gadus ir veicis tirdzniecību arī ar Japānu.

ES un Japānas tirdzniecības nolīgums palielināja pārdošanas apjomu no šā svarīgā tirgus. Lapuan Kankurit
tirdzniecības vadītājs un īpašnieks Jaana Hjelt

Somijas uzņēmums izstrādā un pļauj plašu augstas kvalitātes apģērbu un mājas piederumu klāstu, kas izgatavoti no veļas, vilnas, Tencela un kokvilnas. Uzņēmums eksportē arī uz ASV un Dienvidkoreju, savukārt Japāna ir Lapuan Kankurit lielākais tirgus ārpus ES.

“Pēdējo desmit gadu laikā mūsu apgrozījums ir pastāvīgi pieaudzis, un Japāna ir bijusi liela daļa no šīs izaugsmes, pateicoties tirdzniecības nolīgumam. Mūsu partneris Japānā bija ļoti interesants par ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgumu,” saka Hjelt kundze.

Pagājušajā gadā uzņēmums nostiprināja attiecības ar šo tirgu, atverot galveno veikalu Tokijā.

Viegla pāreja

Pāreja uz darbu saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu noritēja raiti. Lapuan Kankurit jau daudzus gadus dokumentē ražošanas procesus, izejvielas, ilgtspējību u. c., jo, kā norāda Hjelt kundze, “klientiem mūsdienās ir vajadzīga plašāka informācija un pārredzamība attiecībā uz ražošanu”. Tas nozīmē, ka liela daļa dokumentu, kas vajadzīgi, lai pierādītu savu produktu izcelsmi, jau bija pieejami, lai viņi varētu viegli gūt labumu no samazinātajām tarifu likmēm viņu produktiem Japānas tirgū saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu. Hjelta apgalvo, ka bija norūpējusies par dokumentiem, kas saistīti ar tirdzniecības nolīguma izcelsmes noteikumiem, bet patiesībā bija patīkami pārsteigti par to, ka “tas bija viegli”.

Lielāka konkurētspēja

Izejvielu, jo īpaši linas, izmaksas pēdējos gados ir palielinājušās. Tas varētu negatīvi ietekmēt to uzņēmējdarbību Japānā, bet saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu maksājumi ir samazināti, un tas ir kompensējis pieaugošās materiālu izmaksas, ļaujot Lapuan Kankurit saglabāt cenas galapatērētājam.

Spēcīga un ilgtspējīga vietējā uzņēmējdarbība

Šodien Lapuan Kankurit nodarbina 30 cilvēkus, un šis skaitlis pēdējo desmit gadu laikā ir pastāvīgi pieaudzis, daļēji pateicoties viņu izaugsmei Japānā. Tā kā tik maz cilvēku ir apmācīti tradicionālās aušanas amatniecības jomā, viņi nodrošina iekšējo apmācību jaunajiem darbiniekiem, nodrošinot, ka šīs prasmes netiek zaudētas nākamajām paaudzēm.

Visas Lapuan Kankurit produktu izejvielas ir ekoloģiskus un sertificētus dabiskus materiālus no pārbaudītiem Eiropas avotiem. Piemēram, lini audzē Francijā un Beļģijā, vērpšanas rūpnīcas atrodas Centrāleiropā un Austrumeiropā, un to iepakojums tiek ražots uz vietas Somijā. Mūsdienu patērētāji atsakās no neētiskas ātras modes. Pateicoties tirdzniecības nolīgumiem, pagātnes tradīcijas izskatās arī nākotnē.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites