Ettevõtte lugu:

Mineviku tuleviku kujundamine

Mineviku tuleviku kujundamine

Lapuan Kankurit on pereettevõte, mis on olnud Euroopas väga edukas ja viimase kümne aasta jooksul ka Jaapaniga kauplenud.

ELi-Jaapani kaubandusleping suurendas müüki sellel olulisel turul. Jaana Hjelt
turunduse juht ja omanik, Lapuan Kankurit

Soome ettevõte kavandab ja viskab laia valikut kvaliteetseid rõivaid ja kodutarbeid, mis on valmistatud linast, villast, Tencelist ja puuvillast. Kui äriühing ekspordib ka USAsse ja Lõuna-Koreasse, siis Jaapan on Lapuan Kankuriti peamine turg väljaspool ELi.

„Viimase kümne aasta jooksul on meie käive pidevalt kasvanud ja Jaapan on olnud tänu kaubanduslepingule suur osa sellest kasvust. Meie partner Jaapanis oli ELi-Jaapani majanduspartnerluslepingust väga huvitatud,“ ütleb pr Hjelt.

Eelmisel aastal tugevdas ettevõte oma suhteid selle turuga, avades Tokyos juhtpoodi.

Lihtne üleminek

Üleminek tööle kaubanduslepingu raames oli sujuv. Lapuan Kankurit on juba palju aastaid dokumenteerinud oma tootmisprotsesse, tooraineid, säästlikkust jne, sest nagu ütleb pr Hjelt, „peavad kliendid tänapäeval rohkem teavet ja läbipaistvust tootmise kohta“. See tähendas, et suur osa toodete päritolu tõendamiseks nõutavatest dokumentidest oli juba olemas, et nad saaksid hõlpsasti kasu oma toodete vähendatud tariifimääradest Jaapani turul kaubanduslepingu alusel. Pr Hjelt ütleb, et nad olid kaubanduslepingu päritolureeglite suhtes valvsad, kuid õigupoolest olid nad meeldivalt üllatunud, et „see on olnud lihtne“.

Suurem konkurentsivõime

Viimastel aastatel on suurenenud toorainete, eriti lintide kulud. See võis negatiivselt mõjutada nende äritegevust Jaapanis, kuid kaubanduslepingu kohaselt on tollimakse vähendatud ja see on kompenseerinud materjalide hinnatõusu, võimaldades Lapuan Kankuritil säilitada oma hinnad lõpptarbija jaoks.

Tugev ja jätkusuutlik kohalik ettevõtlus

Praegu annab Lapuan Kankurit tööd 30 inimesele, kelle arv on viimase kümne aasta jooksul pidevalt kasvanud, osaliselt tänu nende kasvule Jaapanis. Kuna nii vähesed inimesed on saanud traditsioonilise kudumisoskuse koolituse, pakuvad nad uutele töötajatele ettevõttesisest koolitust, tagades, et need oskused ei lähe tulevastele põlvkondadele kaduma.

Kõik Lapuan Kankurit’ toodete toorained on ökoloogilised ja sertifitseeritud looduslikud materjalid, mis pärinevad kontrollitud Euroopa allikatest. Näiteks kasvatatakse linalinnet Prantsusmaal ja Belgias, ketrusveskid asuvad Kesk- ja Ida-Euroopas ning nende pakend on pärit Soomest. Tänapäeva tarbijad eemalduvad ebaeetilisest kiirest moest. Tänu kaubanduslepingutele on mineviku traditsioonid nagu tulevik.

Jagage seda lehte: