Zkušenosti podniků:

Příprava budoucnosti z minulosti

Příprava budoucnosti z minulosti

Lapuan Kankurit je rodinným podnikem, který je v Evropě velmi úspěšný a v posledních deseti letech rovněž obchoduje s Japonskem.

Obchodní dohoda mezi EU a Japonskem přinesla zvýšení prodeje z tohoto důležitého trhu. Jaana Hjelt
Marketingová manažerka a majitelka Lapuan Kankurit

Finská společnost navrhuje a zajišťuje širokou škálu vysoce kvalitních oděvů a domácích výrobků z prádla, vlny, Tencelu a bavlny. Zatímco společnost rovněž vyváží do USA a Jižní Koreje, Japonsko je hlavním trhem Lapuan Kankurit mimo EU.

„V posledních deseti letech náš obrat neustále rostl a Japonsko bylo velkou součástí tohoto růstu díky obchodní dohodě. Náš partner v Japonsku byl velmi potěšen dohodou o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem,“ říká paní Hjelt.

V loňském roce společnost upevnila své vztahy s tímto trhem otevřením stěžejního obchodu v Tokiu.

Snadný přechod

Přechod k práci v rámci obchodní dohody byl hladký. Lapuan Kankurit již mnoho let dokumentuje své výrobní postupy, suroviny, udržitelnost atd., protože, jak uvádí paní Hjelt, „zákazníci dnes potřebují stále více informací a transparentnosti, pokud jde o výrobu.“ To znamená, že velká část dokumentace požadované k prokázání původu jejich výrobků již existuje, aby mohli snadno využívat snížené celní sazby pro své výrobky na japonském trhu v rámci obchodní dohody. Paní Hjelt tvrdí, že se obávala papírových dokumentů souvisejících s pravidly původu obsaženými v obchodní dohodě, ale byla ve skutečnosti příjemně překvapena tím, že se domnívala, že „bylo snadné“.

Větší konkurenceschopnost

Náklady na suroviny – zejména prádlo – se v posledních letech zvyšují. To mohlo mít negativní dopad na jejich podnikání v Japonsku, ale podle obchodní dohody byla cla snížena, což kompenzovalo zvýšené náklady na materiály, což společnosti Lapuan Kankurit umožnilo zachovat si ceny pro konečného spotřebitele.

Silné a udržitelné místní podnikání

Lapuan Kankurit dnes zaměstnává 30 lidí, což je počet, který v posledních deseti letech neustále rostl, částečně díky jejich růstu v Japonsku. Vzhledem k tomu, že jen málo lidí je vyškoleno v tradičním tkaní, poskytují novým zaměstnancům interní školení a zajišťují, aby tyto dovednosti nebyly ztraceny budoucím generacím.

Všechny suroviny pro výrobky Lapuan Kankurit jsou ekologické a certifikované přírodní materiály z ověřených evropských zdrojů. Například lněný prádlo se pěstuje ve Francii a Belgii, spřádací závody se nacházejí ve střední a východní Evropě a jejich obaly jsou získávány místně ve Finsku. Dnešní spotřebitelé se odklánějí od neetické rychlé módy. Díky obchodním dohodám vypadají tradice minulosti jako budoucnost.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy