Įmonės patirties aprašymas:

Prekybos susitarimai visada yra saldiklis

Prekybos susitarimai visada yra saldiklis

Stevia, dirbtinio saldiklio ir cukraus pakaitalo, kurio sudėtyje nėra kalorijų, rinka auga visame pasaulyje, o Graikijos verslas Stevia Hellas verčiamas tiekti šią rinką.

Eksportuodami savo produktą už ES ribų visada ieškome šalių, sudariusių ES prekybos susitarimus prieš kitas šalis, Stevia Hellas generalinis direktorius
Christos Stamatis

Jų tarptautinio eksporto istorija prasidėjo prieš penkerius metus, kai Stevia Hellas savo produktus eksponavo SIAL parodoje Paryžiuje – didžiausioje pasaulyje maisto inovacijų parodoje. Vienas iš pagrindinių Kazachstano platintojų – AFONOLIVA.KZ – susidomėjo produktu ir užmezgė naujus prekybos santykius. Pasak M. Stamatis, eksportuoti į Kazachstaną buvo labai lengva dėl ES ir Kazachstano tvirtesnės partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo. Eksporto procesas labai panašus į eksporto į Europą procesą.

Mažmeninė prekyba tinkama kaina Kazachstane

Stamatis mano, kad jų produktai kainuoja 10–15 proc. daugiau šalyse, kurios nėra sudariusios prekybos susitarimų dėl didesnio dokumentų tvarkymo ir importo mokesčių. Verslas pagal prekybos susitarimą reiškia, kad Stevia Hellas gali konkuruoti kainomis tokiose šalyse kaip Kazachstanas.

Vienas iš prekybos susitarimo privalumų yra tai, kad ES įmonės gali dalyvauti viešuosiuose konkursuose šalyse, sudariusiose ES prekybos susitarimus. Tai domina Stevia Hellas ir ji aktyviai rengia konkursus Kazachstane, kurie dar labiau padidins eksportą.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos