Uzņēmuma pieredze:

Tirdzniecības darījumi vienmēr ir saldinātājs

Tirdzniecības darījumi vienmēr ir saldinātājs

Visā pasaulē aug stevia — mākslīga saldinātāja un nulles kaloriju cukura aizstājēja — tirgus, un Grieķijas uzņēmums Stevia Hellas ir gatavs apgādāt šo tirgu.

Eksportējot savu produktu ārpus ES, mēs vienmēr skatāmies uz valstīm, ar kurām ir noslēgti ES tirdzniecības nolīgumi, pirms citām valstīm — Stevia Hellas izpilddirektores
Christos Stamatis
.

Viņu starptautiskā eksporta stāsts sākās pirms pieciem gadiem, kad Stevia Hellas savus produktus izstādīja SIAL expo Parīzē, kas ir pasaulē lielākā pārtikas inovācijas izstāde. Viens no Kazahstānas galvenajiem izplatītājiem — AFONOLIVA.KZ — bija ieinteresēts par produktu, un tika izveidotas jaunas tirdzniecības attiecības. Stamatis uzskata, ka eksports uz Kazahstānu ir bijis “ļoti viegls” ES un Kazahstānas Padziļinātas partnerības un sadarbības nolīguma dēļ. Eksporta process ir ļoti līdzīgs eksportam Eiropā.

Mazumtirdzniecība par pareizo cenu Kazahstānā

Stamatis lēš, ka valstīs, kurās nav tirdzniecības nolīgumu, viņu produkti izmaksā par 10–15 % vairāk, jo ir nepieciešams vairāk dokumentu, kā arī importa nodokļi. Uzņēmējdarbība saskaņā ar tirdzniecības nolīgumu nozīmē, ka Stevia Hellas var konkurēt cenu ziņā tādās valstīs kā Kazahstāna.

Viena no tirdzniecības nolīguma priekšrocībām ir tā, ka ES uzņēmumi var piedalīties publiskā iepirkuma konkursos valstīs, kurās ir ES tirdzniecības nolīgumi. Tas interesē Stevia Hellas un aktīvi rīko konkursus Kazahstānā, kas vēl vairāk palielinās savu eksportu.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites