Príbeh spoločnosti:

Obchodné dohody sú vždy sladidlom

Obchodné dohody sú vždy sladidlom

Trh so steviou, umelým sladidlom a náhradou bezkalorického cukru, rastie na celom svete a grécka obchodná spoločnosť Stevia Hellas má zásobovať tento trh.

Pri vývoze nášho výrobku mimo EÚ sa vždy pozrieme na krajiny s obchodnými dohodami EÚ s inými krajinami
Christosom Stamatisom, výkonným riaditeľom spoločnosti Stevia Hellas.

Ich medzinárodný vývozný príbeh sa začal pred piatimi rokmi, keď Stevia Hellas vystavovala svoje výrobky na výstave SIAL v Paríži, ktorá je najväčšou svetovou výstavou o inováciách potravín. Jeden z hlavných distribútorov Kazachstanu, AFONOLIVA.KZ, sa zaujímal o výrobok a vznikol nový obchodný vzťah. Podľa pána Stamatisa bol vývoz do Kazachstanu „veľmi jednoduchý“ vďaka dohode o posilnenom partnerstve a spolupráci medzi EÚ a Kazachstanom. Vývozný proces je veľmi podobný vývozu v rámci Európy.

Maloobchodný predaj za správnu cenu v Kazachstane

Pán Stamatis odhaduje, že ich výrobok stojí o 10 – 15 % viac v krajinách bez obchodných dohôd v dôsledku zvýšenej požadovanej administratívnej práce plus dovozných daní. Podnikanie na základe obchodnej dohody znamená, že Stevia Hellas môže súťažiť o ceny v krajinách, ako je Kazachstan.

Jednou z výhod obchodnej dohody je, že podniky EÚ sa môžu uchádzať o verejné súťaže v krajinách s obchodnými dohodami EÚ. Je to zaujímavé pre Stevia Hellasovú, ktorá aktívne uskutočňuje verejné súťaže v Kazachstane, ktoré ešte viac zvýšia svoj vývoz.

Zdieľať túto stránku:

Rýchle odkazy