Ettevõtte lugu:

Kaubanduslepingud on alati magusaine

Kaubanduslepingud on alati magusaine

Kunstliku magusaine ja kalorivaba suhkru asendaja stevia turg kasvab kogu maailmas ja Kreeka ettevõte Stevia Hellas on valmis seda turgu varustama.

Toote eksportimisel väljapoole ELi vaatame alati riike, kellel on ELi kaubanduslepingud, enne kui teised riigid, Stevia Hellase tegevjuht
Christos Stamatis

Nende rahvusvaheline ekspordilugu algas viis aastat tagasi, kui Stevia Hellas esitles oma tooteid maailma suurimal toiduinnovatsiooni näitusel SIAL Expo Pariisis. Üks Kasahstani peamistest turustajatest, AFONOLIVA.KZ, oli tootest huvitatud ja sündis uus kaubandussuhe. Hr Stamatise sõnul on eksport Kasahstani olnud ELi ja Kasahstani vahelise laiendatud partnerlus- ja koostöölepingu tõttu väga lihtne. Ekspordiprotsess on väga sarnane Euroopa-sisese ekspordiga.

Jaemüük õige hinnaga Kasahstanis

Hr Stamatis hindab, et nende toode läheb kaubanduslepinguteta riikides maksma 10–15 % rohkem, sest vaja on rohkem paberimajandust, millele lisanduvad impordimaksud. Äritegevus kaubanduslepingu alusel tähendab, et Stevia Hellas saab konkureerida hinna osas sellistes riikides nagu Kasahstan.

Üks kaubanduslepingu eeliseid on see, et ELi ettevõtjad saavad teha pakkumisi ELi kaubanduslepingutega riikides. See pakub huvi Stevia Hellasele ja viib Kasahstanis aktiivselt läbi pakkumisi, mis suurendavad veelgi nende eksporti.

Jagage seda lehte: