Zkušenosti podniků:

Obchodní dohody jsou vždy sladidlem

Obchodní dohody jsou vždy sladidlem

Trh s steviami, která je umělým sladidlem a náhražkou cukru s nulovým obsahem kalorie, roste po celém světě a řecký podnik Stevia Hellas je připraven tento trh zásobovat.

Při vývozu našeho výrobku mimo EU vždy hledáme země s obchodními dohodami EU před jinými zeměmi
Christosem Stamatisem, výkonným ředitelem Stevie Hellase

Jejich mezinárodní vývoz začal před pěti lety, kdy Stevia Hellas vystavovala své produkty na výstavě SIAL v Paříži, což je největší výstava potravinových inovací na světě. Jeden z hlavních distributorů Kazachstánu, společnost AFONOLIVA.KZ, měl zájem o výrobek a vznikl nový obchodní vztah. Podle pana Stamatise byl vývoz do Kazachstánu „velmi snadný“ díky posílené dohodě o partnerství a spolupráci mezi EU a Kazachstánem. Proces vývozu je velmi podobný vývozu v rámci Evropy.

Maloobchod za správnou cenu v Kazachstánu

Pan Stamatis odhaduje, že jeho produkt stojí o 10–15 % více v zemích bez obchodních dohod, a to kvůli zvýšené administrativní zátěži a dovozním daním. Podnikání v rámci obchodní dohody znamená, že Stevia Hellasová může soutěžit za ceny v zemích, jako je Kazachstán.

Jednou z výhod obchodní dohody je, že se podniky z EU mohou ucházet o veřejné zakázky v zemích s obchodními dohodami EU. To je v zájmu Stevia Hellasové a tato společnost aktivně vede nabídková řízení v Kazachstánu, která jejich vývoz ještě více zvýší.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy