Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Umowy handlowe są zawsze substancją słodzącą

Umowy handlowe są zawsze substancją słodzącą

Rynek stevii, sztucznego środka słodzącego i substytutu cukru zerokaloriego, rozwija się na całym świecie, a greckie przedsiębiorstwo Stevia Hellas jest zdolne do zaopatrywania tego rynku.

Eksportując produkt poza UE, zawsze szukamy krajów, które zawarły umowy handlowe UE, przed innymi krajami
Christosem Stamatisem, dyrektorem generalnym Stevii Hellas

Ich międzynarodowy eksport rozpoczął się pięć lat temu, kiedy Stevia Hellas wystawiła swoje produkty na wystawie SIAL w Paryżu, największej na świecie wystawie innowacji w dziedzinie żywności. Jeden z głównych dystrybutorów Kazachstanu, AFONOLIVA.KZ, był zainteresowany tym produktem i nawiązano nowe stosunki handlowe. Według pana Stamatisa wywóz do Kazachstanu był „bardzo łatwy” ze względu na wzmocnioną umowę o partnerstwie i współpracy między UE a Kazachstanem. Proces wywozu jest bardzo podobny do wywozu w Europie.

Sprzedaż detaliczna po właściwej cenie w Kazachstanie

Gerhard Stamatis szacuje, że koszt ich produktu jest o 10–15 % wyższy w krajach, w których nie zawarto umów handlowych, ze względu na konieczność zwiększenia formalności administracyjnych plus podatki przywozowe. Prowadzenie działalności gospodarczej w ramach umowy handlowej oznacza, że Stevia Hellas może konkurować pod względem cen w krajach takich jak Kazachstan.

Jedną z zalet umowy handlowej jest to, że przedsiębiorstwa z UE mogą ubiegać się o zamówienia publiczne w krajach, które zawarły umowy handlowe UE. Jest to przedmiotem zainteresowania Stevia Hellas i aktywnie prowadzą przetargi w Kazachstanie, które jeszcze bardziej zwiększą eksport.

Udostępnij tę stronę: