Reikalavimai produktams

Į Europą importuojami ir ES rinkoje platinami produktai turi atitikti ES reikalavimus apsaugoti žmonių ir gyvūnų sveikatą, aplinką ir vartotojų teises. Kartais prekiaujant produktu gali būti taikomos skirtingos kontrolės priemonės, importo licencijų administravimas arba kitas specialus prekybos režimas.

Nors 85 proc. gaminių reikalavimai yra suderinti ES, taip pat yra gaminiams taikomų taisyklių, kurios taikomos tik nacionaliniu lygmeniu.

  • konkrečias suderintas ES taisykles ir reikalavimus, taikomus jūsų produktui, galite rasti skyriuje Mano prekybos padėjėjas. Pradėkite nuo toliau pateiktos bendros apžvalgos.
  • dėl informacijos apie prekėms taikomas taisykles ir reglamentus, kurie taikomi tik nacionaliniu lygmeniu, kiekviena ES šalis yra įsteigusivadinamąjį produkto kontaktinį punktą.

 

Nepamirškite, kad turite laikytis tik ES šalyje, kurioje ketinate pateikti savo produktą rinkai, taikomų taisyklių.

Ieškokite „Mano prekybos asistento

  • importo procedūros ir konkretūs formalumai bei nuostatos, taikomos jūsų importuojamiems produktams
  • muitinės procedūros ir reikalaujamų dokumentų pavyzdžiai
  • nacionalinės kompetentingos institucijos, atsakingos už augalų ir gyvūnų sveikatos ir higienos priemones

ES gaminiams taikomų reikalavimų apžvalga

Išsami informacija apie ES gaminių reikalavimus 

 

Draudimai ir apribojimai

Muitinės ir kitos institucijos vykdo kontrolę prie Sąjungos sienų, kad užtikrintų šių įvairių reikalavimų vykdymą pagal sektorių politiką, kuri vadinama draudimais ir apribojimais. Daugiau informacijos apie P&R, įskaitant „Integruotą ES paieškos ir ataskaitų teikimo sąrašą“, su visais galima rasti adresu „ Draudimai ir apribojimai“ (europa.eu).

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos