Įmonės patirties aprašymas:

Kliūčių šalinimas: Italijos kosmetikos MVĮ ir toliau gali patekti į Kiniją

Kliūčių šalinimas: Italijos kosmetikos MVĮ ir toliau gali patekti į Kiniją

Dėl ES patekimo į rinką partnerystės mums pavyko greitai pranešti apie šią kliūtį, todėl ES galėjo nedelsdama pradėti įgyvendinti savo kliūčių šalinimo strategiją.

Fabio Franchina „Framesi S.p.A“
savininkas

Bendrovė

Mano vardas – Fabio Franchina, man priklauso vidutinio dydžio kosmetikos įmonė Framesi S.p.A., įsikūrusi Paderno Dugnano mieste, Milano priemiestyje Italijoje. Mano tėvas įsteigė bendrovę 1945 m.

Mūsų verslo specializacija – profesionalios plaukų priežiūros gaminiai, pavyzdžiui, šampūnai, plaukų dažai, plaukų stilius: visiškai sumanyta, sukurta ir suformuluota Italijoje.

 

Patekimas į užsienio rinkas. mūsų strategijos esmė

Dabar labai priklausome nuo tarptautinės prekybos

  • eksportuojame 75 % mūsų „Pagamintos Italijoje“ produktų
  • mes eksportuojame į daugiau kaip 70 pasaulio šalių.

Tačiau kliūtys trečiosiose šalyse kelia didelių problemų mūsų eksporto galimybėms. Paprasčiausiai negalime sau leisti patekti į mūsų tikslines rinkas. Atsiradus tokioms kliūtims, turime greitai imtis veiksmų joms pašalinti. Būtent tai padarė Europos Komisija, kai Kinijoje atsirado kliūtis.

Mūsų ekonomika augs iš Kinijos.

Šiandien mūsų prekyba su Kinija sudaro tik 5 proc. mūsų verslo, tačiau tikimės, kad per ateinančius penkerius metus ji išaugs iki 20 proc. Todėl labai svarbu, kad galėtume išlaikyti galimybę patekti į šią didelę rinką.

Patekimo į rinką kliūtis beveik išstumė mus iš Kinijos. Kinijoje

privaloma taikyti specialius reikalavimus kinams ant išorinės pakuotės.Visame pasaulyje ilgalaikė praktika – ant originalios pakuotės uždėti lipduką vietos kalba, o tai mūsų žargone vadiname įklija.

Šis paprastas sprendimas leidžia eksportuoti be pernelyg didelių išlaidų, o tai labai svarbu mažesnėms bendrovėms.

Tačiau mes susidūrėme su rimta problema, kai buvome informuoti apie Kinijos teisės aktus, draudžiančius šiuos lipdukus. Dėl šio draudimo Kinijos rinka būtų buvusi faktiškai uždaryta mūsų bendrovei.

Galėjome prarasti 7-8 proc. visos apyvartos, o tai turėjo neigiamų pasekmių ir gamybai, ir užimtumui. Tokia padėtis kelia realią grėsmę mūsų įmonės ateičiai.

ES įsikišus, ši problema jau išspręsta.

Tačiau dėl ES patekimo į rinką partnerystės mums pavyko greitai pranešti apie šią kliūtį, todėl ES galėjo nedelsdama pradėti įgyvendinti savo kliūčių šalinimo strategiją.

Suprantu, kad Komisija ir valstybės narės pasinaudojo visais įmanomais forumais, kad praneštų Kinijos valdžios institucijoms mums susirūpinimą keliančius klausimus, dėl kurių galiausiai buvo sustabdyta priemonė, todėl galėjome išvengti žalos ir toliau augti Kinijoje.

 

Pramonės požiūris

Europos kosmetikos ir asmens priežiūros pramonės prekybos asociacijos „Cosmetics Europe“duomenimis, kosmetikos sektoriuje Europoje dirba apie 1,8 mln. darbuotojų, o Europos ekonomikai kasmet sukuriama ne mažiau kaip 29 mlrd. EUR pridėtinės vertės. Šiame sektoriuje veikia apie 4 600 MVĮ. Asociacija pakomentavo istoriją:

Kai mūsų asociacijos narė Italijoje „Cosmetica Italia“ informavo mus apie šią patekimo į rinką kliūtį, apie kurią iš pradžių pranešė Framesi S.p.A., mes nedvejodami pasinaudojome patekimo į rinką partnerystės sistema, norėdami nedelsiant pranešti apie šį klausimą Komisijai. Išaugus protekcionizmui, labai svarbu ir toliau naudotis patekimo į rinką partnerystės sistema.


Žiūrėti daugiau

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos