Uzņēmuma pieredze:

Šķēršļu likvidēšana Itālijas kosmētikas MVU saglabā piekļuvi Ķīnai

Šķēršļu likvidēšana Itālijas kosmētikas MVU saglabā piekļuvi Ķīnai

Pateicoties ES tirgus piekļuves partnerībai, mēs varējām ātri ziņot par šķērsli, ļaujot ES nekavējoties sākt šķēršļu likvidēšanas stratēģiju.

Framesi S.p.A.
īpašnieks Fabio Franchina

Sabiedrība

Mani sauc Fabio Franchina, un es esmu vidējā kosmētikas uzņēmuma Framesi S.p.A. īpašnieks, kas atrodas Paderno Dugnano pilsētā Milānas nomalē Itālijā. Mans tēvs uzņēmumu nodibināja 1945. gadā.

Mūsu uzņēmums specializējas profesionālu matu kopšanas līdzekļu, piemēram, šampūnu, matu krāsu, matu veidošanas: pilnībā iecerēts, radīts un formulēts Itālijā.

 

Piekļuve ārvalstu tirgiem: mūsu stratēģijas kodols

Tagad mēs lielā mērā esam atkarīgi no starptautiskās tirdzniecības

  • mēs eksportējam 75 % no mūsu “Ražots Itālijā” produktiem
  • mēs eksportējam uz vairāk nekā 70 valstīm visā pasaulē.

Tomēr šķēršļi trešās valstīs rada lielas problēmas mūsu eksporta iespējām. Mēs vienkārši nevaram atļauties liegt piekļuvi mūsu mērķa tirgiem. Tiklīdz šādi šķēršļi rodas, mums ir jārīkojas ātri, lai tos novērstu. Tieši to Eiropas Komisija darīja, kad Ķīnā radās šķērslis.

Mūsu izaugsme būs no Ķīnas.Šodien

mūsu tirdzniecība ar Ķīnu veido tikai 5 % no mūsu uzņēmējdarbības, bet mēs ceram, ka nākamajos piecos gados tā pieaugs līdz 20 %. Tāpēc ir svarīgi, lai mēs varētu saglabāt piekļuvi šim lielajam tirgum.

Tirgus piekļuves barjera gandrīz lika mums izkļūt

no Ķīnas.
Ķīnā ir obligātas īpašas prasības ķīniešu valodā uz ārējā iepakojuma.Sena prakse visā pasaulē ir ielīmēt uzlīmi vietējā valodā uz oriģinālā iepakojuma, ko mēs saucam par uzlīmēšanu mūsu žargonā.

Šis vienkāršais risinājums ļauj veikt eksportu bez pārāk lielām izmaksām, kas ir ļoti svarīgi mazākiem uzņēmumiem.

Taču mēs saskārāmies ar nopietnu problēmu, kad mūs informēja par Ķīnas tiesību aktiem, kas aizliedza šīs uzlīmes. Ar šo aizliegumu mūsu uzņēmumam faktiski tiktu slēgts Ķīnas tirgus.

Mēs būtu varējuši zaudēt 7-8 % no kopējā apgrozījuma, negatīvi ietekmējot gan ražošanu, gan nodarbinātību. Šāda situācija bija reāls drauds mūsu uzņēmuma nākotnei.

Pateicoties ES intervencei, šī problēma tagad ir atrisināta,

taču, pateicoties ES tirgus piekļuves partnerībai, mēs varējām ātri ziņot par šo šķērsli, ļaujot ES nekavējoties sākt šķēršļu likvidēšanas stratēģiju.
ES
saprotu, ka Komisija un dalībvalstis izmantoja visus iespējamos forumus, lai darītu zināmas mūsu bažas Ķīnas iestādēm, kas galu galā noveda pie pasākuma pārtraukšanas, ļaujot mums izvairīties no kaitējuma un turpināt mūsu izaugsmi Ķīnā.

 

Nozares viedoklis

Saskaņā ar Cosmetics Europe, kas ir Eiropas kosmētikas un ķermeņa kopšanas nozares arodapvienība, kosmētikas nozarē Eiropā ir nodarbināti aptuveni 1,8 miljoni darba ņēmēju un tās pievienotā vērtība Eiropas ekonomikai ir vismaz 29 miljardi eiro gadā. Nozarē kopumā darbojas aptuveni 4 600 MVU. Apvienība komentēja šo stāstu:

Kad mūsu Itālijas asociācijas biedrs Cosmetica Italia mūs informēja par šo tirgus piekļuves šķērsli, par ko sākotnēji ziņoja Framesi S.p.A., mēs nevilcinājāmies izmantot Tirgus piekļuves partnerības satvaru, lai nekavējoties paziņotu par šo jautājumu Komisijai. Ņemot vērā protekcionisma pieaugumu, ir svarīgi, lai mēs turpinātu izmantot tirgus piekļuves partnerības satvaru.


Skatīt vairāk

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites