Įmonės patirties aprašymas:

Prekybos susitarimai sudaro puikias sąlygas augti

Prekybos susitarimai sudaro puikias sąlygas augti

Prekybos susitarimai suteikia daugiau laisvės veikti ir geriau kontroliuoti mūsų produktą.
Frankas Meyeris, „CeraNovis“
valdantysis direktorius

Ši Sarbriukeno įmonė 35 proc. savo produkcijos eksportuoja už ES ribų į šalis, sudariusias prekybos susitarimus ir be jų. „Pokytis, kurį lemia prekybos susitarimas“, – teigia M. Meyer, „yra svarbus“.

„CeraNovis“ tiekia įvairias didelio našumo dangas, skirtas naudoti pramonėje šilumos mainų, liejyklų ir kosmoso pramonėje. Produktai užima aukščiausią rinkos dalį, tačiau vis dėlto klientams visada įtaką daro kaina. Būtent čia prekybos susitarimai iš tiesų yra stiprūs. „Dėl tarifų panaikinimo „CeraNovis“ yra iš tiesų konkurencinga veikėja Kanadoje, Pietų Korėjoje ir Pietų Afrikoje“, – sako M. Meyer, o įmonės pajamos padidėjo tiesiogiai dėl prekybos susitarimų su šiomis rinkomis.

Sutaupytas laikas – sutaupyti pinigai

Gabenti cheminius produktus į užsienį gali būti sudėtinga. Jei nėra prekybos susitarimo, naujai įmonei, kuri tiekimo grandinės valdymui negali skirti daug pajėgumų, gali būti labai sunku tvarkyti visus formalumus. Pavyzdžiui, „CeraNovis“ produktų pateikimas klientams iš Kinijos visada yra sunkus procesas, o pardavimas jų klientams iš Pietų Korėjos pagal ES ir Pietų Korėjos prekybos susitarimą yra pyragas, – sako M. Meyer.

CeraNovis, IEPS, ES ir Kanados prekybos susitarimas, suteikė ypatingų pranašumų. Jam įsigaliojus tapo žymiai paprasčiau deklaruoti atitiktį ir apskritai administracinis procesas sutrumpėjo nuo dviejų dienų iki dviejų valandų. Be to, dabar „CeraNovis“ gali veikti kaip registruotasis eksportuotojas ir naudoti prekių kilmės sertifikatus. „Tai ypač palengvino importo procesą mūsų klientams. Be to, panaikinus muitus galutinės mūsų produkto sąnaudos Kanadoje sumažėjo 5–10 proc.,“– džiaugėsi F. Meyeris. 

Asmeninis sąlytis suteikia pridėtinės vertės

CeraNovis, kaip mažoji įmonė, tiekianti nišinį produktą, iš tikrųjų vertina tiesioginį kontaktą su savo klientais. „Tai padeda mums žiūrėti į tai, ko reikia klientams“, – sako M. Meyer. Be prekybos susitarimo jam beveik neįmanoma užmegzti glaudžių santykių su klientais.

Kai įmonė „CeraNovis“ eksportuoja į šalis, kurios nėra sudariusios prekybos susitarimo, ji turi pasitelkti vietos atstovą. Tai ne tik turi įtakos apatinei linijai, nes atstovas ima tam tikrą procentinę dalį, bet ir tai, kad dažnai prarandamas labai svarbus tiesioginis kontaktas su klientais. Kai sudaromas prekybos susitarimas, jie palaiko glaudžius verslo santykius, kad galėtų teikti individualiems poreikiams pritaikytus sprendimus ir tiesiogiai tenkinti savo klientų poreikius.

Vos per kelerius metus „CeraNovis“ susikūrė nišą savo veiklai, suteikė darbą 15 žmonių ir dabar gali veikti nepriklausomai, nebepasitelkdama rizikos kapitalo. Prekybos susitarimai padėjo plėsti įmonės tarptautines rinkas ir naujų rinkų ji dabar ieško būtent tose šalyse, su kuriomis šie susitarimai sudaryti. Praleisti tokių progų tiesiog nevalia.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos