Kaubanduskokkulepped loovad soodsa pinnase majanduskasvuks
Kaubanduslepingud toovad kaasa suurema tegutsemisvabaduse ja suurema kontrolli meie toote üle.
CeraNovise
tegevdirektor Frank Meyer
Saarbrückeni ettevõte ekspordib 35 % oma toodangust väljapoole ELi piire riikidesse, millel on või ei ole kaubanduslepinguid. „Erinevus, mida kaubandusleping teeb,“ ütleb hr Meyer, et „on oluline“.
CeraNovis varustab mitmesuguseid kõrgefektiivseid kattekihte tööstuslike rakenduste jaoks soojusvahetus-, valu- ja kosmosetööstuses. Tooted on turu ülemises otsas, kuid kliente mõjutab siiski alati hind. Just selles valdkonnas näitavad kaubanduslepingud tõepoolest oma tugevust. „Tariifide kaotamise tõttu on CeraNovis Kanadas, Lõuna-Koreas ja Lõuna-Aafrikas tõeliselt konkurentsivõimeline ettevõtja,“ ütleb Meyer, ning äriühingu tulud on nende turgudega sõlmitud kaubanduslepingute otsese tulemusena suurenenud.
Aja kokkuhoid tähendab ka raha kokkuhoidu
Kemikaalide piiriülene transport võib olla keeruline. Väikese tarneahela juhtimise meeskonnaga noore ettevõtte jaoks võib paberimajandus ilma kaubanduslepinguta olla väga koormav. Näiteks on CeraNovise toodete toomine Hiina klientidele alati keeruline protsess, samas kui müük nende Lõuna-Korea klientidele ELi ja Lõuna-Korea kaubanduslepingu kohaselt on „koogitükk“, ütleb Meyer.
ELi-Kanada kaubandusleping CeraNovis, CETA on andnud erilisi eeliseid. Peale laiaulatusliku majandus- ja kaubanduslepingu sõlmimist on vastavusdeklaratsiooni esitamine muutunud palju lihtsamaks ja üldiselt võtab haldusmenetlus, mis varem kestis kaks päeva, nüüd aega kaks tundi. Samuti saab CeraNovis nüüd tegutseda registreeritud eksportijana, kellel on päritolusertifikaat. „Meie klientide jaoks on see muutnud impordimenetluse palju lihtsamaks ja lisaks on tollimaksude kaotamine vähendanud meie toote lõppmaksumust Kanadas 5–10 %,“ ütleb hr Meyer.
Isiklik puute annab lisaväärtust
CeraNovis kui nišitoodet tarniv väikeettevõte hindab tõepoolest otsekontakti oma klientidega. „See aitab meil hoida end kursis klientide vajadustega,“ ütleb Meyer. Tema jaoks on tihedad suhted klientidega peaaegu võimatud ilma kaubanduslepinguta.
Kui CeraNovis ekspordib riikidesse, millel puudub kaubandusleping, peab ta kasutama kohalikku esindajat. See ei mõjuta mitte ainult põhijoont, sest esindaja võtab teatava protsendi, vaid ka see, et sageli kaotatakse kõik olulised otsesed kliendikontaktid. Kui on sõlmitud kaubandusleping, on neil tihedad ärisuhted, mis võimaldavad neil pakkuda kohandatud lahendusi ja vastata otseselt oma klientide vajadustele.
Vaid paari aastaga on CeraNovis endale koha leidnud, andes tööd 15 inimesele ja tegutsedes nüüd sõltumatult oma riskikapitalist. Kaubanduslepingud on aidanud kaasa CeraNovise rahvusvaheliste turgude arengule ja ettevõte otsib jätkuvalt uusi turge riikides, kellega on sõlmitud kaubanduslepingud. Kaubanduslepingust saadav kasu on silmnähtav.