Uzņēmuma pieredze:

Tirdzniecības darījumi rada pareizo ķīmiju izaugsmei

Tirdzniecības darījumi rada pareizo ķīmiju izaugsmei

Tirdzniecības nolīgumi rada lielāku rīcības brīvību un lielāku kontroli pār mūsu produktiem.
Frank Meyer
rīkotājdirektors, CeraNovis

Šī Zārbrikenes uzņēmējdarbība eksportē 35 % no savas produkcijas ārpus ES robežām uz valstīm, kurām ir un nav tirdzniecības nolīgumu. “Atšķirība, ko rada tirdzniecības nolīgums,” saka Meyer, “ir būtiska”.

CeraNovis piegādā plašu augstas veiktspējas pārklājumu klāstu rūpnieciskiem lietojumiem siltumapmaiņā, lietuvju un kosmosa rūpniecībā. Produkti ir tirgus augšgalā, tomēr cenas ietekmē klientus. Tas ir tur, kur tirdzniecības nolīgumi patiešām apliecina savu spēku. “Tarifu atcelšanas dēļ CeraNovis ir patiesi konkurētspējīgs dalībnieks Kanādā, Dienvidkorejā un Dienvidāfrikā,” saka Meyer kungs, un uzņēmuma ieņēmumi ir palielinājušies, tieši pateicoties tirdzniecības nolīgumiem ar šiem tirgiem.

Ietaupītais laiks ir ietaupīta nauda

Ķīmisko vielu transportēšana pāri robežām var būt sarežģīta. Jaunam uzņēmumam, kam ir maza piegādes ķēdes vadības komanda, dokumenti var būt ļoti apgrūtinoši, ja nav tirdzniecības nolīguma. Piemēram, CeraNovis ražojumu saņemšana Ķīnas pircējiem vienmēr ir sarežģīts process, savukārt pārdošana saviem Dienvidkorejas klientiem saskaņā ar ES un Dienvidkorejas tirdzniecības nolīgumu ir “kūka”, saka Meyer.

CeraNovis, CETA, ES un Kanādas tirdzniecības nolīgums ir devis īpašas priekšrocības. Kopš CETA atbilstības deklarācija ir kļuvusi daudz vienkāršāka un kopumā administratīvais process, kas iepriekš ilga divas dienas, tagad aizņem divas stundas. Turklāt CeraNovis tagad var darboties kā reģistrēts eksportētājs ar izcelsmes sertifikātu. “Klientiem tas ir ievērojami atvieglojis importa procesu, turklāt nodokļu atcelšana ir samazinājusi mūsu ražojuma galīgās izmaksas Kanādā par 5–10 %,” saka Meyer kungs. 

Personiskā skārienjutība rada pievienoto vērtību

CeraNovis kā mazs uzņēmums, kas piegādā nišas produktu, patiešām vērtē tiešu kontaktu ar saviem klientiem. “Tas mums palīdz saglabāt pirkstiņu uz klientu vajadzībām,” saka Meyer kungs. Viņš uzskata, ka ciešas attiecības ar klientiem ir gandrīz neiespējamas bez tirdzniecības nolīguma.

Ja CeraNovis eksportē uz valstīm, kurām nav tirdzniecības nolīguma, tām ir jāizmanto vietējais pārstāvis. Tas ne tikai ietekmē apakšējo līniju, jo pārstāvis ņem vērā procentuālo daļu, bet arī to, ka bieži tiek zaudēta svarīga tieša saziņa ar klientiem. Ja ir noslēgts tirdzniecības nolīgums, tās uztur ciešas darījumu attiecības, kas tām ļauj piedāvāt pielāgotus risinājumus un tieši apmierināt klientu vajadzības.

Dažos īsos gados “CeraNovis” ir izveidojis telpu sev, nodarbinot 15 cilvēkus un tagad darbojoties neatkarīgi no riska kapitāla. Tirdzniecības nolīgumiem ir bijusi būtiska nozīme starptautisko tirgu attīstībā, un tie turpina meklēt valstis, kurām ir tirdzniecības nolīgumi par jauniem tirgiem. Brīži ir pārāk labi, lai tos ignorētu.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites