Uzņēmuma pieredze:

Tirdzniecības darījumi rada pareizo ķīmiju izaugsmei

Tirdzniecības darījumi rada pareizo ķīmiju izaugsmei

Tirdzniecības nolīgumi nodrošina lielāku rīcības brīvību un lielāku kontroli pār mūsu produktu.
Frank Meyer
rīkotājdirektors, CeraNovis

Šī Zārbrikenes uzņēmējdarbība eksportē 35 % no saražotās produkcijas ārpus ES robežām uz valstīm, kurām ir vai nav tirdzniecības nolīgumu. “Nozīmīgi, ko rada tirdzniecības nolīgums,” saka Meyer kungs, “ir nozīmīga”.

CeraNovis piegādā plašu augstas veiktspējas pārklājumu rūpnieciskai izmantošanai siltumapmaiņas, lietuvju un kosmosa rūpniecībā. Ražojumi ir tirgus augšgalā, tomēr cenas vienmēr ietekmē klientus. Tieši tur tirdzniecības nolīgumi patiešām apliecina savu spēku. “Sakarā ar tarifu atcelšanu CeraNovis ir ļoti konkurētspējīgs dalībnieks Kanādā, Dienvidkorejā un Dienvidāfrikā,” saka Meyer kungs, un uzņēmuma ieņēmumi ir palielinājušies, pateicoties tiešiem tirdzniecības nolīgumiem ar šiem tirgiem.

Ietaupītais laiks ir ietaupīta nauda

Ķīmisko vielu pārvadāšana pāri robežām var būt sarežģīta. Jaunam uzņēmumam ar mazu piegādes ķēdes vadības komandu dokumentu sagatavošana var būt ļoti apgrūtinoša, ja nav tirdzniecības nolīguma. Piemēram, “CeraNovis” produktu nogādāšana Ķīnas klientiem vienmēr ir sarežģīts process, savukārt pārdošana saviem Dienvidkorejas klientiem saskaņā ar ES un Dienvidkorejas tirdzniecības nolīgumu ir kūkas gabals," saka Meyer kungs.

CeraNovis uzskata, ka CETA – ES un Kanādas tirdzniecības nolīgums — ir devis īpašas priekšrocības. Kopš CETA atbilstības deklarācija ir kļuvusi daudz vienkāršāka un kopumā – administratīvais process, kas iepriekš prasīja divas dienas, tagad aizņem divas stundas. Turklāt CeraNovis tagad var darboties kā reģistrēts eksportētājs ar izcelsmes sertifikātu. “Mūsu pircējiem tas ir atvieglojis importa procesu un turklāt nodokļu atcelšana ir samazinājusi mūsu ražojuma galīgās izmaksas Kanādā par 5-10 %,” saka Meyer kungs.

Personiskā pieskaršanās rada pievienoto vērtību

CeraNovis kā mazs uzņēmums, kas piegādā nišas produktu, patiešām novērtē tiešu kontaktu ar saviem klientiem. “Tas mums palīdz noturēt pirkstu uz klientu vajadzībām,” saka Meijera kungs. Viņaprāt, ciešas attiecības ar klientiem ir gandrīz neiespējami bez tirdzniecības nolīguma.

Kad CeraNovis eksportē uz valstīm, kurām nav tirdzniecības nolīguma, tām ir jāizmanto vietējais pārstāvis. Tas ietekmē ne tikai apakšējo līniju, jo pārstāvis saņem procentuālu daļu, bet bieži vien zaudē visus svarīgos tiešos kontaktus ar klientiem. Ja pastāv tirdzniecības nolīgums, tie uztur ciešas darījumu attiecības, kas ļauj tiem nodrošināt pielāgotus risinājumus un tieši apmierināt klientu vajadzības.

Pēc dažiem īsiem gadiem “CeraNovis” ir atcēlusi telpu sev, nodarbinot 15 cilvēkus un tagad darbojoties neatkarīgi no riska kapitāla sākuma. Tirdzniecības nolīgumiem ir bijusi būtiska nozīme to starptautisko tirgu attīstībā, un tie turpina meklēt valstis, kurām ir tirdzniecības nolīgumi jauniem tirgiem. Laksti ir pārāk labi, lai tos ignorētu.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites