ES un Turcijas muitas savienība
Vai esat ieinteresēts importēt produktus no Turcijas? Šī sadaļa jums palīdzēs izprast ES muitas savienību ar Turciju.
Īsumā
Muitas savienība ar Turciju ir spēkā kopš 1995. gada, un tās pamatā ir 1963. gada Ankaras nolīgums un tā papildprotokols (1970). Tajā paredzēts:
- tādu aptverto preču brīva aprite starp abām muitas savienības daļām, kuras vai nu pilnībā ražotas, vai laistas brīvā apgrozībā pēc importēšanas no trešām valstīm Turcijā vai EK;
- Turcijas pieskaņošana Kopienas kopējam muitas tarifam, tostarp preferenču režīmam, un tirdzniecības politikas pasākumu saskaņošana
- muitas tiesību aktu tuvināšana, jo īpaši ar Muitas sadarbības komitejas lēmumiem (piemēram, Lēmumu Nr. 1/2001) un savstarpēja palīdzība muitas jautājumos;
- citu tiesību aktu tuvināšana (intelektuālais īpašums, konkurence, nodokļi u. c.)
- preferenciāls nolīgums par lauksaimniecību (izcelsmes noteikumi)
Preču tirdzniecība
Muitas savienība attiecas tikai uz
Muitas savienība nav iekārojama
- lauksaimniecības produkti, kas definēti Līguma par Eiropas Savienības darbību I pielikumā. Uz tiem attiecas 1998. gada Lēmums par lauksaimniecības produktu tirdzniecības režīmu.
- ogļu un tērauda izstrādājumi, uz kuriem attiecas Eiropas Ogļu un tērauda līgums. Uz tiem attiecas Eiropas Ogļu un tērauda kopienas un Turcijas nolīgums par brīvās tirdzniecības zonu ražojumiem, uz kuriem attiecas EOTK.
Tarifi
- nulles muitas nodokļi un nulles kvotas precēm, uz kurām attiecas muitas savienība
- izmantojot “Mans tirdzniecības asistents”, noskaidrojiet tarifus jūsu konkrētajam produktam, kura izcelsme ir ES un kurš eksportēts uz Turciju.
- Pārbaudiet tarifus jūsu konkrētajam produktam, kura izcelsme ir Turcijā un kurš tiek eksportēts uz ES, izmantojot “Mans tirdzniecības asistents”
Izcelsmes noteikumi precēm, uz kurām attiecas ES un Turcijas muitas savienība
- nav atkāpes no teritorialitātes principa un nav uzskaites nošķiršanas.
- pastāv nodokļu atmaksas aizliegums, bet īpašs noteikums ļauj Turcijai šajā nolūkā piemērot Kopienas nodokļa likmi, kas piemērojama izmantotajiem nenoteiktas izcelsmes materiāliem, ja šī likme ir zemāka par Turcijas likmi.
- noteikumi, kas piemērojami rūpniecības ražojumiem
- izcelsmes noteikumi ogļu un tērauda izstrādājumiem – piemēro divpusēju un diagonālu kumulāciju
- lauksaimniecības produktu izcelsmes noteikumi – piemēro divpusējo un diagonālo kumulāciju
Pārbaudiet izcelsmes noteikumus, kas attiecas uz jūsu konkrēto produktu, izmantojot My Trade Assistant.
Produktam izvirzītās prasības
Tehniskie noteikumi un prasības
- uzzināt par tehniskajām prasībām, noteikumiem un procedūrām, kurām precēm jāatbilst, lai tās varētu importēt Eiropas Savienībā;
- sadaļā “Mans tirdzniecības asistents” meklējiet konkrētus noteikumus, kas piemērojami jūsu produktam un tā izcelsmes valstij. Lai apskatītu prasības jūsu produktam, jums vispirms būs jāidentificē tā muitas kods. Ja nezināt muitas kodu, varat to meklēt ar sava produkta nosaukumu iebūvētajā meklētājprogrammā.
Veselības aizsardzības un drošības prasības SPS
- uzzināt par veselības, drošības, sanitārajiem un fitosanitārajiem standartiem, kuriem precēm jāatbilst, lai tās varētu importēt Eiropas Savienībā;
- sadaļā “Mans tirdzniecības asistents” meklējiet veselības, drošības un sanitāros un fitosanitāros noteikumus, kas piemērojami jūsu produktam un tā izcelsmes valstij. Lai apskatītu prasības jūsu produktam, jums vispirms būs jāidentificē tā muitas kods. Ja nezināt muitas kodu, varat to meklēt ar sava produkta nosaukumu iebūvētajā meklētājprogrammā.
Muitošanas dokumenti un procedūras
Preces, kas ir pilnībā iegūtas vai ražotas muitas savienībā vai kas ir laistas brīvā apgrozībā muitas savienībā, var būt apritē jebkurā muitas savienības teritorijā, ja vien tām ir pievienots A.TR. preču pārvadājumu sertifikātā noteiktais muitas statusa apliecinājums.
- uzzināt par citiem muitošanas dokumentiem un procedūrām, kas vajadzīgas importam Eiropas Savienībā;
Intelektuālais īpašums un ģeogrāfiskās izcelsmes norādes
- uzzināt vairāk par intelektuālā īpašuma un ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu tiesību aktiem ES, kā arī par ES intelektuālā īpašuma tiesību politiku tirdzniecībā;
Pakalpojumu tirdzniecība
- atrast vairāk informācijas par pakalpojumu tirdzniecības noteikumiem, regulējumu un iespējām;
Publiskais iepirkums
- atrast vispārīgu informāciju par publiskā iepirkuma tiesību aktiem, noteikumiem un piekļuvi dažādiem tirgiem;
- atrast konkrētu informāciju par ES publiskā iepirkuma tirgu;
Investīcijas
- atrast vispārīgu informāciju, kas ļautu veikt ieguldījumus ārvalstīs;
- atrast konkrētu informāciju par to, vai ieguldāt ES no ārvalstīm,