ELi-Colombia-Peruu-Ecuadori kaubandusleping

ELi-Colombia-Ecuadori-Peruu kaubandusleping hõlmab tariifide täielikku või osalist liberaliseerimist, sisuliselt tollimaksuvabasid kvoote, regulatiivsete või tehniliste mittetariifsete tõkete kõrvaldamist ning kaubandust hõlbustavate meetmete, näiteks tolliprotseduuride kehtestamist. Kaubanduslepinguga liberaliseeritakse ka kapitali liikumine, investeeringud ja riigihanketurud. Leping kohustab lepinguosalisi austama inimõigusi, tagama tööõigused ja keskkonnakaitse piisava taseme.

Lepingu lühitutvustus

ELi laiaulatuslikku kaubanduslepingut Colombia ja Peruuga on ajutiselt kohaldatud Peruuga alates 1. märtsist 2013 ja Colombiaga alates 1. augustist 2013.

1. jaanuaril 2017 ühines lepinguga ka Ecuador.

Colombia, Peruu ja Ecuadoriga sõlmitud lepingu terviktekst ja lisad.

Kõikide lepingu muudatuste ja lisade loetelu on kättesaadav kaubanduse peadirektoraadi veebisaidil.

Selle tulemusena on ELil nüüd sooduskaubandusleping kolme Andide kogukonna riigiga (Bolivia on erand). Praegu saab Boliivia kasu ELi üldistest soodustuste kavast (GSP), sealhulgas säästvat arengut ja valitsemist stimuleeriva erikorra (GSP+) kaudu. Boliivia võiks soovi korral taotleda ka läbirääkimisi kaubanduslepingu sõlmimiseks.

Milline on kasu teie ettevõttele?

Ühelt poolt ELi ning teiselt poolt Colombia, Peruu ja Ecuadori vaheline kaubandusleping avas mõlema poole turud ja

  • stabiilsem ja prognoositavam ettevõtluskeskkond
  • paremad kaubandustingimused uute mittetariifseid tõkkeid, konkurentsi, läbipaistvust ja intellektuaalomandi õigusi käsitlevate eeskirjade kaudu
  • vähendatud või nullmääraga tollimaks peaaegu kõigile kaupadele
  • parem juurdepääs riigihangetele ja investeerimisturgudele

Liberaliseeritakse ka jooksvad maksed ja kapitali liikumine. See hõlbustab teenuste, investeeringute ja asutuste vaba liikumist.

 

ELi ning Colombia, Ecuadori ja Peruu vahelised kaubandussuhted

ELi suurim eksport kolme Andide riiki on tööstuskaubad, eelkõige masinad ja transpordivahendid, samuti keemiatooted.

Suurim import Colombiast, Peruust ja Ecuadorist ELi koosneb omakorda põllumajandustoodetest, kütustest ja kaevandustoodetest.

Tariifid

ELi-Colombia-Peruu-Ecuadori kaubandusleping parandab turulepääsu, vähendades või kaotades oluliste kaupade tollitariife kahepoolses kaubanduses.

EL

Üleminekuperioodi jooksul kaotab EL tollimaksud peaaegu kogu Colombiast, Peruust ja Ecuadorist pärit ekspordilt, välja arvatud teatavad köögiviljad ja puuviljad.

Teatavate tundlike toodete jaoks on kehtestatud tariifikvoodid. See tähendab, et igal aastal saab tollimaksuvabalt kaubelda ainult piiratud hulga tundlike toodetega. Tooted, mille suhtes kohaldatakse tariifikvoote, on

  • ladustamise abi
  • suhkrumais
  • maiustused
  • veised
  • lehmapiim
  • rumm
  • suhkrud
  • jogurt
  • banaanid

Neid kvoote hallatakse põhimõttel „kes ees, see mees“. Taotlusperiood on 1. jaanuar – 31. detsember. Kui ELi saabuv import ületab kõnealuseid tariifikvoote, kohaldatakse enamsoodustusrežiimi tollimaksu.

Erisätted, mis on seotud tariifidega tootekategooriate kaupa ja kohaldatavate tariifikvootidega

Colombia, Ecuador, Peruu

Colombia, Peruu ja Ecuador annavad ka Euroopa Liidule tariifseid soodustusi. Tunnistades poolte arengutasemete asümmeetriat, toimub liberaliseerimine järk-järgult, ulatudes kuni 17 aastale. Kui kõik tariifivähendused on rakendatud

  • kõiki ELi tööstus- ja kalandustooteid eksporditakse teatavatel tingimustel tollimaksuvabalt Peruusse, Colombiasse ja Ecuadori.
  • enamik ELi põllumajandustooteid eksporditakse tollimaksuvabalt. Tundlike toodete loetelu on liberaliseerimisest välja jäetud, samas kui teiste suhtes kohaldatakse tariifikvoote.

Tariifide kaotamise ja kohaldatavate kvootidega seotud erisätted leiate

 

Enne eksportimist

Päritolueeskirjad;

 

Sooduskohtlemisesaamiseks peab teie toode vastama lepingus sätestatud päritolureeglitele. Palun tutvuge minu kaubandusassistentisasuva interaktiivse päritolureeglite enesehindamise vahendiga (ROSA), et hinnata, kas teie toode vastab päritolureeglitele, ja saada teada, kuidas koostada õigeid dokumente.

Üldine teavepäritolureeglite ja päritolumenetluste kohta on esitatud käesolevas jaotises.

Päritolu on kaubeldavate kaupade „majanduslik kodakondsus“. Kui olete teemaga seoses uus, tutvuge kaupade jaotises peamiste mõistetega.

Päritolueeskirjad;

Kust leida päritolureeglid?

Päritolureeglid on sätestatud II lisas mõiste „päritolustaatusega tooted“ määratluse ja halduskoostöö meetodite kohta. Link viitab konsolideeritud versioonile, milles võetakse arvesse Ecuadori ühinemist 2016. aastal (ELT L 356, 24.12.2016, lk 1093).

Kas minu toode on kaubanduslepingu kohaselt päritolustaatusega?

Selleks et teie toote suhtes saaks kohaldada ELi ja Colombia, Ecuadori ja Peruu vahelise kaubanduslepingu alusel madalamat või nulltariifi, peab see olema pärit EList või lepingule alla kirjutanud Andide riigist. Toode loetakse päritolustaatusega tooteks, kui see on

  • täielikult saadud või toodetud ELis või lepingule alla kirjutanud Andide riigis
  • toodetud ELis või lepingule alla kirjutanud Andide riigis, kasutades päritolustaatuseta materjale, ning vastab 2. liites sätestatud tootepõhistele eeskirjadele. Vt 1. liide „Sissejuhatavad märkused“ tootepõhiste päritolureeglite kohta. Vt ka 2A liide, kus on esitatud alternatiivsed tootepõhised eeskirjad teatavate toodete kohta.

 

Näited peamiste tootepõhiste eeskirjade liikide kohta ELi kaubanduslepingutes

  • lisandväärtuse reegel – tootes sisalduvate päritolustaatuseta materjalide koguväärtus ei tohi ületada teatavat protsenti toote tehasehinnast
  • tariifse klassifikatsiooni muutmine – tootmisprotsessi tulemusena muutub päritolustaatuseta materjalide ja lõpptoote tariifne klassifikatsioon – näiteks päritolustaatuseta paberi (harmoneeritud süsteemi grupp 48) tootmine päritolustaatuseta paberimassist (harmoneeritud süsteemi grupp 47)
  • eritoimingud – nõutav on spetsiifiline tootmisprotsess, näiteks kiudude ketramine lõngaks – selliseid eeskirju kasutatakse peamiselt tekstiili-, rõiva- ja keemiatööstuses.

Nõuanded ja näpunäited tootepõhiste eeskirjade järgimiseks

Ette on nähtud täiendav paindlikkus, et aidata teil järgida tootepõhiseid eeskirju, nagu lubatud hälbed või kumulatsioon.

Lubatud hälve

  • lubatud hälbe reegel võimaldab tootjal kasutada päritolustaatuseta materjale, mis on tavaliselt tootepõhise reegliga keelatud, kuni 10 % ulatuses toote tehasehinnast
  • seda hälvet ei tohi kasutada tootepõhistes reeglites loetletud päritolustaatuseta materjalide väärtuse piirmäära ületamiseks.
  • erihälbeid kohaldatakse HSi gruppidesse 50–63 klassifitseeritud tekstiil- ja rõivatoodete suhtes, mis on esitatud 1. liite „Sissejuhatavad märkused“ tootepõhiste päritolureeglite märkustes 5–6.

Kumulatsioon

ELi ning Colombia, Ecuadori ja Peruu vaheline kaubandusleping näeb ette mitu päritolu kumuleerimise viisi.

  • kahepoolne kumulatsioon võimaldab käsitada lepingule alla kirjutanud Andide riigist pärit materjale EList pärinevatena (ja vastupidi), kui hinnatakse, kas lõpptoode on päritolustaatusega
  • diagonaalne kumuleerumine ELi, Colombia, Ecuadori ja Peruu vahel
  • diagonaalne kumulatsioon võimaldab teatavatel tingimustel lugeda Costa Ricast, El Salvadorist, Guatemalast, Hondurasest, Nicaraguast, Panamast ja Venezuelast pärit materjale Colombiast, Ecuadorist ja Peruust pärinevateks materjalideks, kui neid kasutatakse toote valmistamisel

 

Kuidas diagonaalne kumuleerumine toimib?

Diagonaalne kumulatsioon esineb mitme eri riigi vahel, kellel on samad päritolureeglid ja kes on sõlminud omavahel kaubanduslepingud. See on siis, kui kaupade tootja kummaski riigis võib importida materjale ja kasutada neid nii, nagu need pärineksid oma riigist. Näiteks PEM-konventsiooni kohaselt võib Moldova kaupleja, kes valmistab rõivaid ELi eksportimiseks, kasutada rõivaste tootmiseks Moldovast, Gruusiast ja Ukrainast (ja/või muudest PEM-konventsiooni osalistest) pärit kangaid. Topeltmuutmise nõue (s.t lõngast valmistatud) on täidetud ja seda käsitatakse ELi eksportimisel Moldovast pärinevana ning seetõttu saab ta vaba juurdepääsu ELi turule.

Muud nõuded

Toode peab vastama ka kõigile muudele protokollis täpsustatud kohaldatavatele nõuetele, näiteks otseveo eeskirjale.

Otseveo eeskiri

Päritolustaatusega tooted tuleb vedada EList lepingule alla kirjutanud Andide riiki (ja vastupidi) ilma edasise töötlemiseta kolmandas riigis.

Ümberlaadimine või ajutine ladustamine kolmandas riigis on lubatud, kui tooted jäävad tolli järelevalve alla ega läbi muid toiminguid kui

  • mahalaadimine
  • uuesti laadimine
  • mis tahes toimingud, mis on ette nähtud nende seisundi säilitamiseks.

Päritolustaatusega tooteid võib torutranspordi kaudu vedada läbi muu territooriumi kui ELi või lepingule alla kirjutanud Andide riigid.

Importiva riigi tollile esitatakse tõendid nende tingimuste täitmise kohta.

Tollimaksude tagastamine

Soodustariifi alusel eksporditava toote valmistamiseks kasutatud päritolustaatuseta materjalidelt varem makstud tollimaksude tagasimaksmine on lubatud ELi-Colombia, Ecuadori ja Peruu kaubanduslepingu alusel.

Päritoluprotseduurid

Jaos „Päritolutõend“ ja 5. jaos „Halduskoostöö kord“ on sätestatud soodustariifi taotlemise ja tolliasutuste tehtava kontrolliga seotud päritolumenetlused.

Kuidas soodustariifi taotleda?

Soodustariifi kohaldamiseks peavad importijad esitama päritolutõendi, mis võib olla kas

Päritolutõendit ei nõuta, kui toodete koguväärtus ei ületa

  • 500 eurot väikepakendite puhul
  • 1200 eurot isikliku pagasi puhul

Kaupade liikumissertifikaat EUR.1

  • Liites on esitatud sertifikaadi EUR.1 näidis ja juhised selle täitmiseks.
  • Kaupade liikumissertifikaadi EUR.1 annab välja ekspordiriigi toll.
  • sertifikaati taotlev eksportija peaks olema valmis esitama dokumendid, mis tõendavad asjaomaste toodete päritolustaatust.

Päritoludeklaratsioon

Eksportijad võivad ise kinnitada, et nende toode on pärit EList või Colombiast, Peruust ja Ecuadorist, esitades päritoludeklaratsiooni. Päritoludeklaratsiooni võib koostada

  • heakskiidetud eksportija
  • eksportija, kui toodete koguväärtus ei ületa 6000 eurot.
Heakskiidetud eksportijad

Käesoleva lepingu kohased eksportijad võivad taotleda oma tolliasutustelt luba koostada päritoludeklaratsioone mis tahes väärtusega toodete kohta.

Toll võib heakskiidetud eksportija staatuse kuritarvitamise korral tühistada.

Kuidas koostada päritoludeklaratsiooni?
  • eksportija peaks märkima arvele, saatelehele või muule toodet identifitseerivale äridokumendile järgmise deklaratsiooni (4.liide)
    • „Käesoleva dokumendiga hõlmatud toodete eksportija (tolliluba nr...) deklareerib, et need tooted on... sooduspäritoluga, kui ei ole selgelt märgitud teisiti.“
  • päritoludeklaratsiooni teksti võib koostada ükskõik millises ELi ametlikus keeles.
  • peate oma päritoludeklaratsiooni käsitsi allkirjastama. Kui olete heakskiidetud eksportija, olete sellest nõudest vabastatud, tingimusel et kinnitate oma tolliasutusele kirjalikult, et võtate endale täieliku vastutuse mis tahes deklaratsiooni eest, millega Teid identifitseeritakse.
  • päritoludeklaratsiooni täitmisel peaksite olema valmis esitama dokumendid, mis tõendavad Teie toodete päritolustaatust.
  • eksportija võib koostada päritoludeklaratsiooni sellega hõlmatud toodete eksportimisel või pärast eksportimist tingimusel, et see esitatakse importivale riigile hiljemalt kahe aasta jooksul pärast sellega hõlmatud toodete importimist.

 Päritolu kontrollimine

Tolliasutused võivad kontrollida, kas imporditud toode on tõepoolest päritolustaatusega või vastab muudele päritolureeglitele. Tõendamine põhineb

  • importivate ja eksportivate poolte tolliasutuste vaheline halduskoostöö
  • kohalike tolliasutuste tehtavad kontrollid (eksportija juurde importiva poole külastused ei ole lubatud)

Kui kontroll on lõpule viidud, teevad eksportiva riigi ametiasutused lõpliku päritolu kindlaks ja teavitavad importiva riigi ametiasutusi tulemustest.

Tootenõuded 

Tehnilised eeskirjad ja nõuded

Tehnilistes eeskirjades määratletakse konkreetsed omadused, mis tootel peaksid olema seoses selle kujunduse, märgistamise, märgistamise, pakendamise, funktsionaalsuse ja toimivusega ning mille eesmärk on kaitsta inimeste tervist ja ohutust, ning keskkonnastandardid. Eri nõuete järgimine eri turgudel võib aga olla kauplejatele kulukas.

Kaubanduslepingu alusel teevad EL ja kolm Andide riiki koostööd turujärelevalve, tehniliste normide, standardite ja vastavushindamismenetluste valdkonnas. Pooled on pühendunud läbipaistvusele, tehes kõik tehnilised eeskirjad üldsusele kättesaadavaks. See koostöö hõlbustab kauplemist üldiselt ja eelkõige selliste toodetega nagu ravimid, meditsiiniseadmed, optilised instrumendid, autotööstus ja muud liiki masinad.

Partnerid jälgivad pädevate asutuste väljastatud vastavushindamise tulemusi ning tunnustamislepingute sõlmimist sertifitseerimisasutustega. See aitab ühtlustada vastavushindamismenetlusi kahe piirkonna vahel.

Märgistus

Lepinguga nähakse ette märgistamise ja märgistamise uuenduslikud põhimõtted, mis piiravad alalisel märgisel nõutava teabe hulka. See hoiab ära koormavad ja tarbetud märgised, mis ei ole tarbijate jaoks rangelt olulised.

  • etikettide registreerimiseks ei ole enam vaja eelnevat heakskiitu, välja arvatud juhul, kui etikett on vajalik inimeste, loomade või taimede tervise kaitsmiseks.
  • rahvusvahelised piktogrammid ja toodete etikettide nomenklatuur on lubatud
  • tekstiilitoodete ja jalatsite puhul on teave, mida tootjad peavad püsivatel etikettidel esitama, piiratud, mis tähendab, et mittealalisi märgiseid kasutatakse üksnes lisateabe esitamiseks, kui see on vajalik.

Colombia – tehniliste nõuetega seotud kontaktid

Ecuador – tehniliste nõuetega seotud kontaktid

Peruu – tehniliste nõuetega seotud kontaktid

Tervise- ja ohutusnõuded

ELi-Colombia-Peruu-Ecuadori kaubandusleping loob tasakaalu sanitaar- ja fütosanitaareeskirjade ühtlustamist hõlbustava kaubanduse ning kehtivate riiklike sanitaareeskirjade kaitse vahel, tagades sellega, et standardeid ei kahjustata.

Lepinguga nähakse ette sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete ühtlustamine, sealhulgas erieeskirjad ja menetlused riiklike institutsioonide inspekteerimiseks, teabe kontrollimiseks, läbipaistvuseks ja teabevahetuseks.

Lepinguga nähakse ette ka sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete allkomitee loomine, et lahendada selles valdkonnas tekkida võivaid probleeme ning jälgida ja jälgida kõigi käesoleva lepingu osaliste sanitaar- ja fütosanitaarmeetmeid. Näiteks on allkomitee teinud märkimisväärseid edusamme EList pärit põllumajandus- ja toiduainetööstuse toodete tegeliku juurdepääsu tagamisel Colombia turule.

Columbia – kontaktid sanitaar- ja fütosanitaarnõuete valdkonnas

Ecuador – kontaktid sanitaar- ja fütosanitaarnõuete valdkonnas

Peruu – kontaktid sanitaar- ja fütosanitaarnõuete valdkonnas

Tehnilised Kaubandustõkked

Kuigi tehnilised eeskirjad on olulised, võivad need mõnikord olla takistuseks rahvusvahelisele kaubandusele ja seega olla teile kui eksportijale märkimisväärne koormus.

 

  • kui arvate, et seisate silmitsi kaubandustõkkega, mis aeglustab teie ettevõtet või takistab eksportimist, võite meile öelda,
  • teatage oma ekspordi peatamisest Colombiasse, Ecuadori või Peruusse, kasutades veebivormi, seejärel analüüsib EL teie olukorda ja võtab asjakohaseid meetmeid.

Võtke meiega ühendust

Tollivormistusdokumendid ja -menetlused

Lepinguga tagatakse läbipaistvamad ja lihtsamad tolliprotseduurid, et hõlbustada kaubandust ja vähendada ettevõtjate kulusid.

Sammsammulistes juhendites kirjeldatakse eri liiki dokumente, mida te peaksite oma toodete tollivormistuseks ette valmistama.

Sõltuvalt teie tootest võib toll nõuda kõiki või mõnda järgmistest elementidest.

  • faktuurarve (koostage vormi ja sisuga seotud erinõuded minu kaubandusassistentis)
  • pakkeleht
  • teatavate kaupadeimpordilitsentsid
  • sertifikaadid, mis tõendavad, et teie toode vastab kohustuslikele tooteeeskirjadele, nagu tervisekaitse- ja ohutusnõuded, märgistamine ja pakendamine
  • päritolutõend – päritoludeklaratsioon

Suurema kindluse huvides võite taotleda eelnevalt siduvat tariifiinformatsiooni ja/või siduvat päritoluinformatsiooni.

Üksikasjaliku teabe saamiseks selle kohta, millised dokumendid peate esitama oma toote tollivormistuseks, saate teavet minu kaubandusassistendilt.

Päritolu tõendamise ja kontrollimise kord

Kirjeldus selle kohta, kuidas tõendada soodustariifide taotlemisel oma toodete päritolu, ja päritolu kontrollimise eeskirjad tolliasutuste poolt on esitatud eespool punktis „Päritolureeglid “.

Teavet impordi ja ekspordi tolliprotseduuride kohta üldiselt leiate maksunduse ja tolliliidu peadirektoraadi veebisaidilt.

Intellektuaalomand ja geograafilised tähised

Kaubandusleping tagab tugevama intellektuaalomandi õiguste kaitse Colombiasse, Ecuadori või Peruusse ja sealt lähtuvale impordile/ekspordile.

ELi-Colombia-Peruu-Ecuadori kaubanduslepinguVII jaotises kinnitatakse lepinguosaliste kohustusi seoses TRIPS-lepingu ja bioloogilise mitmekesisuse konventsiooniga ning võimaldatakse neile nii võrdne kohtlemine kui ka enamsoodustusrežiim. See tähendab, et teie intellektuaalomandit Colombias, Ecuadoris või Peruus koheldakse samamoodi nagu nende riikide kodanikke.

Colombia, Ecuador ja Peruu muutsid ja võtsid vastu ka uusi õigusakte, et lisada piirkondlikud eritunnused ja geograafilised tähised sarnaselt ELiga.

Teenuskaubandus

Kaubandusleping avab mõlema piirkonna teenusteturud teineteisele ning tagab õiguskindluse ja prognoositavuse, mida Te vajate teenuseosutajana. See läheb kaugemale WTO teenuskaubanduse üldlepingu raames võetud kohustustest, kindlustades juurdepääsu sellistele olulistele sektoritele nagu telekommunikatsioon, finants- ja äriteenused, keskkonnateenused, turustusteenused ja muud sektorid, jättes samas lepinguosalistele õiguse muuta eriti olulisi aspekte (nt piirangud seoses tööjõu miinimumprotsendiga, mis peab olema kohalik, piiriüleses tegevuses kasutatavad arvutiteenused ja lennutranspordis kasutatavad abiteenused).

Kaubanduslepinguga tagatakse ka, et teid ei diskrimineerita teenuseosutajana Teile avatud sektorites.

Vt IV jaotis „Teenustekaubandus, ettevõtete asutamine ja e-kaubandus“.

Teenuste piiriülene osutamine ja asutamine

Leping võimaldab peaaegu täielikku turulepääsu piiriülestele teenustele ja asutamisele paljudes valdkondades, sealhulgas finantsteenused, kutseteenused, meretransport ja telekommunikatsiooniteenused.

Pangandus- ja raudteeveoteenuste piiriülese osutamise suhtes kohaldatakse mitmeid piiranguid, näiteks vähemuste kaitsega seotud piiranguid.

Vt VIII lisa (Piiriülese teenuste osutamisega seotud kohustuste loend)

Mittediskrimineerivaid piiranguid kohaldatakse ka asutamise suhtes jaotus- ja keskkonnasektoris.

VII lisa (Ettevõtete asutamisega seotud kohustuste loend)

Isikute liikumine

ELi lühiajalised ärivisiidil olevad isikud võivad ajutiselt viibida Colombias, Ecuadoris ja Peruus ning vastupidi. See hõlmab teenuseosutajaid, kellel on sõlmitud leping teenuse osutamiseks Euroopa Liidus lõpptarbijale (arhitektuur, inseneriteadus, meditsiiniteenused, teadusuuringud ja projekteerimine, turu-uuringud, messid, turism).

Vt IX lisa („Reservatsioonid seoses füüsiliste isikute ajutise kohalolekuga ärilisel eesmärgil“).

Riigihanked

ELi-Colombia-Ecuadori-Peruu kaubandusleping võimaldab ELi ettevõtjatel esitada pakkumusi ja konkureerida partnerriikides riigihankelepingute sõlmimiseks võrdsetel tingimustel kodumaiste ettevõtetega.

Lepingu XII lisas on sätestatud riigihangete suhtes kohaldatavad eeskirjad. Selles kirjeldatakse, millised üksused on lepinguga hõlmatud ning millised kaubad ja teenused võivad olla riigihankelepingu objektiks. Samuti loetletakse selles väljajäetud valdkonnad, nagu maa omandamine või rentimine, maksu- või hoiuasutused ning riiklikud tööturuasutused.

Lepingus on sätestatud riigihangete üldpõhimõtted, sealhulgas hankemenetlused, elektroonilise meedia kasutamine, päritolureeglid ja hüvitamine.

Colombia – kontaktid riigihangete valdkonnas

Ecuador – kontaktid riigihangete valdkonnas

Peruu – kontaktid riigihangete valdkonnas

Lingid, kontaktid ja dokumendid

Colombia

Riiklikud institutsioonid – Colombia

Colombia Vabariigi Pank

Carrera 7, nr 14–78, Cundinamarca, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 343 1111

Faks: + 57 1 2861686

Riiklik maksu- ja tollidirektoraat (DIAN)

Dirección de Impuestos y Aduanas Nacionales de Colombia (DIAN)

NIVEL Central, Carrera 8, nr 6–64, Edificio San Agustín, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 6079999

Faks: + 57 1 3337841

Esindused, kaubanduskojad ja ettevõtjate ühendused – Colombia

Euroopa Liidu delegatsioon Colombias

Calle 116 número 7–15, sisemus 2, lk 12, Edificio Cusezar, Barrio Santa Bárbara, Bogotá D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 7477700

Faks: + 57 1 7470074

E-post: delegation-colombia@eeas.europa.eu

Colombia saatkond Belgias

96A Avenue Franklin Roosevelt, Ixelles, 1050 Brüssel, BELGIA

Telefon: + 32 2 649 56 79

Faks: + 32 2 646 54 91

E-post: ebruselas@cancilleria.gov.co

Veebileht: belgica.embajada.gov.co

Kaubandus-, tööstus- ja turismiministeerium

Ministerio de Comercio, Industria y Turismo (MINCIT)

Calle 28, nr 13 A-15, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 4199450

Faks: + 57 1 6967521

PROCOLOMBIA

Calle 28, nr 13 A-15, Piso 35–36, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 5600100, + 57 1 3275450

Faks: + 57 1 5600104

Veebileht: http://www.procolombia.co/

Väliskaubanduse ühtne teeninduskeskkond (VUCE)

Ventanilla Única de Comercio Exterior (VUCE)

Konkursikutse nr 28 nr 13 A-15, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 6067676

Veebileht: http://vuce.gov.co/

EU4Business

De Kleetlaan 2, B-1831 Diegem, BELGIA

Telefon: + 32 2749 1851

E-post: secretariat@eu4business.eu

Tehniliste nõuetega seotud kontaktid – Colombia

Tööstus- ja kaubandusjärelevalve (SIC) kaubandus-, tööstus- ja turismiministeeriumi (MINCIT) alluvuses

Carrera 13 # 27–00, põrandad: 1. ja 3., 110311 Bogotá D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 5920400, + 57 1 5870000

Faks: + 57 1 5870284

Veebileht: https://www.sic.gov.co/en/international-community-home

Colombia tehniliste standardite ja sertifitseerimise instituut (ICONTEC)

Instituto Colombiano de Normas Técnicas y Certificación

Carrera 37 52–95, Edificio ICONTEC, PO Box 14237, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 6078888

Faks: + 57 1 2221435

E-post: direccion@icontec.org

Veebileht: https://www.icontec.org/

Colombia riiklik akrediteerimisasutus (ONAC)

Organismo Nacional de Acreditación de Colombia

Calle 26 #57–83 Torre 8 – Oficina 1001, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 742 7592, ex 103

Faks: + 57 1 321 2938, endine 117

Veebileht: http://www.onac.org.co

Kaevandus- ja energeetikaministeerium

Ministerio de Minas y Energia (MINMINAS)

Calle 43, nr 57–31, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 2200300

Faks: + 57 1 3245202, + 57 1 3245207

Riiklik keskkonnalubade amet (ANLA)

Autoridad Nacional de Licencias Ambientales (ANLA) del Ministerio de Ambiente y Desarrollo Sostenible (minambiente)

Calle 37, nr 8–40, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 3323434, + 57 1 3323400

Faks: + 57 1 3406212

Kontaktid sanitaar- ja fütosanitaarnõuete valdkonnas – Colombia

Colombia Põllumajandusinstituudi loomatervishoiu kaitse ja reguleerimise alldirektoraat

Subgerencia de Protección y Regulación de la Sanidad Animal del Instituto Colombiano Agropecuario (ICA)

Carrera 41, nr 17–81, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 3323700, + 57 1 2884800

Faks: + 57 1 3323700, + 57 1 2322031

Colombia Põllumajandusinstituudi juures tegutsev fütosanitaarvaldkonna tippkeskus

Centro de Excelencia Fitosanitaria (CEF) del Instituto Colombiano Agropecuario (ICA)

Carrera 13 nr 37, Piso 6, Edificio Cavipetrol, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 2328218, + 57 1 2328219

Faks: + 57 1 2328218, + 57 1 2328219

Põllumajanduse kaitse ja reguleerimise alldirektoraat Colombia põllumajandusinstituudi alluvuses

Subgerencia de Protección y Regulación Agrícola del Instituto Colombiano Agropecuario (ICA)

Carrera 41, nr 17–81, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 3323700, + 57 1 2884800

Faks: + 57 1 3323700, + 57 1 2322031

Colombia Põllumajandusinstituudi alluvusse kuuluv riiklik bioohutuse tehniline komitee

Comité Técnico Nacional de Bioseguridad (CTNBio) del Instituto Colombiano Agropecuario (ICA)

Carrera 41, nr 17–81, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 3323700, + 57 1 2884800

Faks: + 57 1 3323700, + 57 1 2322031

Põllumajandus- ja maaelu arengu ministeerium (MINAGRICULTURA)

Ministerio de Agricultura y Desarrollo Rural (MINAGRICULTURA)

Edificio Bancol, Carrera 8 Nr. 12B – 31 Piso 5, Bogotá D. C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 2543300

Veebileht: https://www.minagricultura.gov.co/English/Paginas/default.aspx

Välissuhete ministeerium

Ministerio de Relaciones Exteriores

Calle 10, nr 5–51, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 3814000

Faks: + 57 1 3814747

Riiklik Vesiviljelus- ja Kalandusamet (AUNAP)

Autoridad Nacional de Acuicultura y Pesca (AUNAP)

Edificio UGI, Calle 40A nr 13–09 Piso 6,14,15, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 3770500

E-post: atencionalciudadano@aunap.gov.co

Veebileht: https://www.aunap.gov.co/

Sanitaarteabesüsteem põllumajandus- ja loomakasvatustoodete impordiks ja ekspordiks (SISPAP)

Veebileht: https://www.ica.gov.co/

 

Välisministeeriumi mitmepoolsete suhete osakond

Aseministerio de Asuntos multilaterales del Ministerio de Relaciones Exteriores

Calle 10, nr 5–51, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 3814000, + 57 1 3811128, + 57 1 3814014

Faks: + 57 1 3814747

Bioloogiliste ressursside uurimisinstituut Alexander von Humboldt

Instituto de Investigación de Recursos Biológicos Alexander von Humboldt

Kutse 28 A, nr 15–09, Bogotá, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 3202767

Kontaktisikud riigihangete valdkonnas – Colombia

Colombia Buys Efficient

Kolumbia Compra eficiente

Nr 7 Race 26–20 Floor 17,10 ja 8, Building Tequendama, 110311, Bogota, D.C., COLOMBIA

Telefon: + 57 1 7456788, + 57 1 7956600

Veebileht: https://colombiacompra.gov.co/

Colombia riigihangete elektrooniline süsteem (Secop)

 

Veebileht:

SECOP I: https://colombiacompra.gov.co/secop/secop-i

SECOP II: https://colombiacompra.gov.co/secop-ii

Kolumbia osariigi virtuaalne hoiukoht: https://colombiacompra.gov.co/tienda-virtual-del-estado-colombiano

Ecuador

Riiklikud institutsioonid – Ecuador

Ecuadori keskpank

Banco Central del Ecuador

Avenida 10 de Agosto nr 11–409 y Briceño, EC-170409 Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2570013, + 593 2 2572522

Väliskaubanduskomisjon (COMEX)

Comité de Comercio Exterior (COMEX)

Eloy Alfaro y Amazonas, EC-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2239258

Faks: + 593 2 2543897

Ecuadori riiklik tolliteenistus (SENAE)

Aduana del Ecuador (SENAE)

Dirección General, Av. Malecón Simón Bolívar entre 9 de Octubre y P. Icaza, EC-Guayaquil, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3731030

Veebileht: https://www.aduana.gob.ec/

Riiklik vabakaubanduspiirkondade nõukogu (CONAZOFRA)

Consejo Nacional de Zonas Francas (CONAZOFRA)

Avenida Orellana E9–195 y Avenida 6 de diciembre, Edificio Alisal de Orellana, Oficina 601, EC-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2223612, + 593 2 2225494, + 593 2 2559634

Tootmise, väliskaubanduse, investeeringute ja kalanduse ministeeriumi juures tegutsev tootmise ja tööstuse aseministeeriumi vahe- ja lõpptööstuse asesekretär

Subsecretaría de Industrias Intermedias y Finales, Viceministerio de Producción e Industrias, Ministerio de Producción, Comercio Exterior, Inversiones y Pesca (MPCEIP)

Calle Yánez Pinzón N26–12, esindaja Avenida Colón y La Niña, Edificio Rigel, EC-170516 Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3948760

Keskkonnaministeerium

Ministerio del Ambiente (MAE)

Calle Madrid 1159 y Andaluusia, EÜ-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3987600

Esindused, kaubanduskojad ja ettevõtjate ühendused – Ecuador

Euroopa Liidu delegatsioon Ecuadoris

Orellana E11–160 y Whymper, Edificio Schuman, Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2523912, + 593 2 2523161, + 593 2 2902103

E-post: delegation-ecuador@eeas.europa.eu

Ecuadori saatkond Belgias

AV. Louise 363–9. korrus, 1050 Brüssel, BELGIA

Telefon: + 32 2644 3258

E-post: Consulado.ecuador@skynet.be / cecubruselas@cancilleria.gob.ec

Veebileht: http://bruselas.consulado.gob.ec/

Riiklik põllumajanduskaubandusassotsiatsioon

Federacion Nacional de camaras de Agricultura

AV. Amazonas 1429 Y Colon Edificio Espana, Piso 1, postiteenused 17–21–322, EC-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2230185

Ecuadori riiklik tööstuskaubandusassotsiatsioon

Federacion Nacional de camaras de Industrias del Ecuador

AV. Amazonas Y Republica, Edificio Las camaras, Piso 10, P.O.BOX 17012438, EC-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2230185

Faks: + 593 2 2448118

E-post: camara@camindustriales.org.ec

PRO ECUADOR

Malecón Simón Bolivar 100 y 9 de Octubre, Edificio La Previsora piso 18, Guayaquil, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2597980

E-post: contacto@proecuador.gob.ec

Veebileht: https://www.proecuador.gob.ec/

EU4Business

De Kleetlaan 2, B-1831 Diegem, BELGIA

Telefon: + 32 2749 1851

E-post: secretariat@eu4business.eu

Tehniliste nõuetega seotud kontaktid – Ecuador

Ecuadori standardimisteenistus (INEN)

Servicio Ecuatoriano de Normalización

E8–29 Calles Baquerizo Moreno y Diego de Almagro, Edificio: INEN PO Box 17–01–399, Quito, DM EC170517, Pichincha, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3825960, + 593 2 3825961

E-post: direccionejecutiva.inen@gmail.com

Veebileht: https://www.normalizacion.gob.ec/

Ecuadori Standardiinstituudi valideerimis- ja sertifitseerimisdirektoraat

Dirección y Certificación del Instituto Ecuatoriano de Normalización (INEN)

Baquerizo Moreno E8–29 y Diego de Almagro, EC-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2501885, + 593 2 2501886, + 593 2 2501887

Faks: + 593 2 2567815

Ecuadori akrediteerimisteenistus

Servicio de Acreditación Ecuatoriano (SAE)

AV. Amazonas N38–42 y Juan José Villalengua, Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2454393

Veebileht: http://www.acreditacion.gob.ec

Kontaktid sanitaar- ja fütosanitaarnõuete valdkonnas – Ecuador

Põllumajandus- ja loomakasvatusministeeriumi juures tegutsev Ecuadori põllumajandustoodete kvaliteedi tagamise amet (AGROCALIDAD)

Agencia de Regulación y Control Fito y Zoosanitario (AGROCALIDAD) 

Füto- ja loomaaedade reguleerimise ja kontrolli amet

Teléfono: (+ 593) 3828 860 

AV. Eloy Alfaro N30–350 y Av. Amazonas. ED. MAG, piso 9. Quito – Ecuador

Veebileht: https://www.agrocalidad.gob.ec

Tootmis-, väliskaubanduse, investeeringute ja kalanduse ministeeriumi (MPCEIP) vesiviljeluse asesekretär

Aseministerio de Acuacultura y Pesca, Ministerio de Producción, Comercio Exterior, Inversiones y Pesca

San Salvador E6–49 y Eloy Alfaro, EC-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3827089

Veebileht: http://www.produccion.gob.ec/viceministerio-de-acuacultura-y-pesca/

Põllumajandus- ja loomakasvatusministeeriumi põllumajandusministeeriumi allsekretäri põllumajanduse mitmekesisuse direktoraat

Dirección de Agrodiversidad de la Subsecretaría de Agricultura del Ministerio de Agricultura y Ganadería (MAG)

Avenida Amazonas y Avenida Eloy Alfaro, EC-170516 Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3960100, + 593 2 3960200, + 593 2 3961049, + 593 2 3961051, + 593 2 3961150

Ecuadori Intellektuaalomandi Instituut, riiklik sordikaitse direktoraat

Instituto Ecuatoriano de la Propiedad Intelectual, Dirección Nacional de Obtenciones Vegetales

Avenida República 396 y Diego de Almagro, Edificio Forum 300, EC-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3940000

Rahvatervise ministeerium (MSP)

Ministerio de Salud Pública (MSP)

República del Salvador 36–64, entre Suecia y Naciones Unidas, EC-170515 Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3814400

Tootmis-, väliskaubanduse, investeeringute ja kalanduse ministeerium (MPCEIP)

Ministerio de Producción, Comercio Exterior, Inversiones y Pesca (MPCEIP)

San Salvador E6–49 y Eloy Alfaro, EC-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3827089

Veebileht: http://www.produccion.gob.ec/

Keskkonnaministeeriumi alluvusse kuuluv riiklik bioloogilise mitmekesisuse direktoraat

Dirección Nacional de Biodiversidad del Ministerio del Ambiente (MAE)

Calle Madrid 1159 y Andaluusia, EC-170517 Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 3987600, + 593 2 3981422, + 593 2 3981610

Faks: + 593 2 3987600, + 593 2 3981422, + 593 2 3981610

Välis- ja rändeministeeriumi keskkonna ja kestliku arengu direktoraat

Dirección de Ambiente y Desarrollo Sostenible del Ministerio de Relaciones Exteriores y Movilidad humana

Jerónimo Carrión y Avenida 10 de Agosto, EC-170517 Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2993200 ext. + 593 2 2912101

Kontaktid riigihangete valdkonnas – Ecuador

Riiklik riigihankeamet (SERCOP)

Servicio Nacional de Contratación Pública (SERCOP)

Avenida de Los Shyris 38–28 y el Telégrafo, EC-Quito, ECUADOR

Telefon: + 593 2 2440050

Compras Públicas

Veebileht: www.compraspublicas.gob.ec

 

Peruu 

Riiklikud institutsioonid – Peruu

Peruu keskreserv

Banco Central de Reserva del Perú

441–445, Santa Rosa Street, Lima-1, PERU

Telefon: + 51 1 6132000

Veebileht: http://www.bcrp.gob.pe

Peruu riiklik tollikontroll (SUNAT)

Superintendencia Nacional de Aduanas y de Administración Tributaria (SUNAT)

AV. Garcilaso de la Vega 1472, Lima 1, PERU

Telefon: + 51 1 3150730

Veebileht: http://www.sunat.gob.pe/

Majandus- ja rahandusministeerium (MEF)

Ministerio de Economía y Finanzas

Jirón Junín 319, Cercado de Lima 15001, PE-Lima 1, PERU

Telefon: + 51 1 3115930

Väliskaubandus- ja turismiministeerium (MINCETUR)

Ministerio de Comercio Exterior y Turismo (MINCETUR)

Helistage Uno Oeste N 050 Urb. Corpac, San Isidro, Lima, PERU

Telefon: + 51 1 5136100

E-post: webmaster@mincetur.gob.pe

Veebileht: https://www.gob.pe/mincetur

Väliskaubanduse ühtne liides (VUCE)

Ventanilla Única de Comercio Exterior (VUCE)

Helistage Uno Oeste N 050 Urb. Córpac, San Isidro, Lima, PERU

Telefon: + 51 1 5136100, + 51 1 5131160

E-post: vuce@mincetur.gob.pe

Veebileht: https://www.vuce.gob.pe/

Keskkonnatervise peadirektoraat (DIGESA)

Dirección General de Salud Ambiental (DIGESA)

LAS Amapolas # 350 Urb. San Eugenio, Lince (Lima 14), Lima, PERU

Telefon: + 51 1 6314430

E-post: consultas@digesa.minsa.gob.pe

Veebileht: http://www.digesa.minsa.gob.pe

Esindused, kaubanduskojad ja ettevõtjate ühendused – Peruu

Euroopa Liidu delegatsioon Peruus

Víctor Andrés Belaúnde 332, 5to piso (Edificio Cromo), San Isidro, PERU

Telefon: + 51 1 4150800

Faks: + 51 1 4214563

E-post: delegation-peru@eeas.europa.eu

Peruu esindus Euroopa Liidu juures

Peruu saatkond, 212 Tervuren Avenue, 1150 Brüssel, BELGIA

Telefon: + 32 2 733 33 19

E-post: info@embaperu.be

Veebileht: https://www.embajadaperu.be/

Belgo Perú kaubanduskoda – Brüssel

Rue Hobbema 75, 1000 Brüssel, Belgia

Tel: + 32475920974 E-post:

 info@belgoperu.com

veebisait: www.belgoperu.com 

Belgo Perú kaubanduskoda – Antwerpen

Luitenant Lippenslaan 44, 2140 Antwerpen, Belgia

Tel: + 32475920974 E-post:

 info@belgoperu.com

veebisait: www.belgoperu.com

EU4Business

De Kleetlaan 2, B-1831 Diegem, BELGIA

Telefon: + 32 2749 1851

E-post: secretariat@eu4business.eu

Tehniliste nõuetega seotud kontaktid – Peruu

Riiklik kvaliteediinstituut (INACAL)

Instituto Nacional de Calidad (INACAL), Ministerio de Producción

Calle Las Camelias 815, San Isidro, Lima 27, PERU

Telefon: + 51 1 6408820

E-post: inacal@inacal.gob.pe

Veebileht: https://www.inacal.gob.pe/

Riiklik konkurentsi ja intellektuaalomandi kaitse instituut (INDECOPI)

Instituto Nacional de la Defensa de la Competencia y Protección de la Propiedad Intelectual (INDECOPI)

Calle La Prosa 104, San Borja, PE-Lima, PERU

Telefon: + 51 1 2247777, + 51 1 2247800

Faks: + 51 1 2241715

Transpordi- ja Kommunikatsiooniministeerium, transpordiministeeriumi aseministeerium

Ministerio de Transportes y Comunicaciones (MTC), aseministerio de Transportes

Jiron Zorritos 1203, PE-Lima, PERU

Telefon: + 51 1 6157800

Kontaktid sanitaar- ja fütosanitaarnõuete valdkonnas – Peruu

Riiklik põllumajandustervise amet (SENASA), põllumajandus- ja niisutustööde ministeerium

Servicio Nacional de Sanidad Agraria (SENASA) del Ministerio de Agricultura y Riego (MINAGRI)

Avenida La Molina nr 1915, Lima 12 – La Molina, PE-Lima, PERU

Telefon: + 51 1 3133300

E-post: senasacontigo@senasa.gob.pe

Riiklik kalandustervise organisatsioon (SANIPES)

Organismo Nacional de Sanidad Pesquera (SANIPES)

Domingo Orué N° 165, pisos 6 y 7, Surquillo, Lima, PERU

Telefon: + 51 1 2138570

Veebileht: https://www.sanipes.gob.pe/web/index.php/es/

Tootmisministeerium (PRODUCE)

Ministerio de la Producción (PRODUCE)

Calle Uno Oeste 060 – Urbanización Córpac, Lima 15036, PERU

Telefon: + 51 1 6162222

E-post: consultas@produce.gob.pe

Loomade karantiini alldirektoraat, loomatervise peadirektoraat, riiklik põllumajandustervishoiu talitus, põllumajandus- ja niisutusministeerium

Subdirección de cuarentena Animal, Dirección General de Sanidad Animal, Servicio Nacional de Sanidad Agraria (SENASA) del Ministerio de Agricultura y Riego (MINAGRI)

Avenida La Molina nr 1915, Lima 12 – La Molina, PE-Lima, PERU

Telefon: + 51 1 3133300, + 51 1 3133324

Faks: + 51 1 3401486

E-post: senasacontigo@senasa.gob.pe

Leiutiste ja uute tehnoloogiate direktoraat (DIN), Riiklik Konkurentsi ja Intellektuaalomandi Kaitse Instituut (INDECOPI)

Instituto Nacional de la Defensa de la Competencia y Protección de la Propiedad Intelectual (INDECOPI)

Calle La Prosa 104, San Borja, PE-Lima, PERU

Telefon: + 51 1 2247777, + 51 1 2247800

Faks: + 51 1 2241715

Taimetervise peadirektoraadi, riikliku põllumajanduse tervishoiuteenistuse, põllumajandus- ja niisutusministeeriumi taimetervise alldirektoraat

Subdirección de cuarentena Vegetal, Dirección General de Sanidad Vegetal, Servicio Nacional de Sanidad Agraria (SENASA) del Ministerio de Agricultura y Riego (MINAGRI)

Avenida La Molina nr 1915, Lima 12 – La Molina, PE-Lima, PERU

Telefon: + 51 1 3133300, + 51 1 3133309, + 51 1 3133321

Faks: + 51 1 3401486

Bioloogilise mitmekesisuse peadirektoraat, keskkonnaministeerium

Dirección General de Diversidad Biológica, Ministerio del Ambiente (MINAM)

Avenida Javier Prado Oeste 1440, San Isidro, PE-Lima 27, PERU

Telefon: + 51 1 6116000, pikendamine 1349

Faks: + 51 1 6116000, pikendamine 1349

Riiklik põllumajandusinnovatsiooni Instituut

Instituto Nacional de Innovación Agraria (INIA)

Avenida La Molina 1981, Lima 12 – La Molina, Apartado Postal 2791, PE-Lima, PERU

Telefon: + 51 1 3492600, pikendamine 295

Faks: + 51 1 3495646

Peruu Kosmeetika- ja hügieenikomitee, mis kuulub kaubanduskoja alla

Comité Peruano de Cosmética e Higiene (COPECOH) de Cámara de Comercio

Avenida Giuseppe Garibaldi (ex Gregorio Escobedo) 396, Jesús María, PE-Lima 11, PERU

Telefon: + 51 1 4633434

Ravimite, tarnete ja ravimite peadirektoraat (DIGEMID)

Dirección General de Medicamentos, Insumos y Drogas (DIGEMID)

AV. Parque de las Leyendas 240 Torre B, San Miguel, PERU

Telefon: + 51 1 6314300 

Veebileht: http://www.digemid.minsa.gob.pe/

Välisministeeriumi alla kuuluv Keemiarelvade Keelustamise Nõukogu

Consejo Nacional para la Prohibicíon de las Armas Químicas (CONAPAC) bajo el Ministerio de Relaciones Exteriores (MRE)

Jirón Lampa 535, PE-Lima 1, PERU

Telefon: + 51 1 2042400, + 51 1 2042505

Faks: + 51 1 2042498

Kontaktid riigihangete valdkonnas – Peruu

Riigihangete järelevalveasutus (OSCE)

Organismo Supervisor de las Contrataciones del Estado (OSCE)

AV. Gregorio Escobedo CDRA. 7 s/n Jesús María, Lima 11, PERU

Telefon: + 51 1 6143636

Veebileht: https://portal.osce.gob.pe/osce/,

http://www.osce.gob.pe/english.asp

Riiklik tarnijate register (RNP)

Registro Nacional de Proveedores (RNP)

AV. Gregorio Escobedo CDRA. 7 s/n Jesús María, Lima 11, PERU

Telefon: + 51 1 6135555, + 51 1 6135000

E-post: rnpatiende@osce.gob.pe

Veebileht: https://portal.osce.gob.pe/rnp/

Täiendavad lingid

Allikad

ELi kaubandussuhted Andide Ühendusega (europa.eu) 

https://www.eumonitor.eu/

https://ec.europa.eu/easme/en/enterprise-europe-network

https://eeas.europa.eu/delegations/colombia_en/15808/Colombia%20and%20the%20EU

https://eeas.europa.eu/diplomatic-network/andean-community/2049/andean-community_en

https://eeas.europa.eu/diplomatic-network/andean-community_en

http://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/STUD/2018/621834/EPRS_STU(2018)621834_EN.pdf

Jagage seda lehte:

Kiirlingid