Ettevõtte lugu:

Päikseri tuleviku toetamine

Päikseri tuleviku toetamine

Ml-süsteem tarnib päikeseenergiatehnoloogiaid ehitustööstusele ning mere- ja transporditööstusele mitte ainult Poolas, vaid kogu Euroopas ja mujal maailmas. ML Systemi ekspordimüügi direktor Jan Strzałkowski ütleb, et „rahvusvahelise müügi puhul aitavad kaubanduslepingud tõepoolest kaasa“.

See Poola ettevõte toodab klaasi ja fotogalvaanilisi tooteid, kuid ostab ka litsentse oma kaubamärgi all toodete müümiseks. See tähendab, et nad ostavad komponente või tooteid rahvusvahelistelt tarnijatelt väljaspool Euroopa Liitu ning saavad seega kasu mõlema poole kaubanduslepingutest. 

Kasutamata turud

Pärast edu saavutamist kogu Euroopas, eelkõige Šveitsis ja Skandinaavias, hakkas ML-süsteem uurima ELi-väliseid turge ja leidis tulutoovaid turge sellistes riikides nagu Aserbaidžaan, Türkiye, Elevandiluurannik ja Ukraina, kes on nendest ökolahendustest väga huvitatud.

Kuigi Aasia odavad konkurendid konkureerivad, otsivad ML Systemi partnerid ELi tarnijaid oma toodete kvaliteedi osas ja kaubanduslepingud võimaldavad neil tõhusamalt konkureerida.

Kogu maailmas muutub mõtteviis taastuvate energiaallikate suhtes. Fotogalvaanilist seadet ei peeta enam kosmosetehnoloogiaks, vaid ehitusmaterjaliks, mis võib aidata kaasa CO2-heite vähendamisele.
Jan Strzałkowski, ML-süsteem

Hr Strzałkowski ütleb, et „kui me näeme, et kaubanduslepingute tegelik eelis on kiire, sest kliendile kuluv aeg on meie äritegevuses väga oluline“. Ml-süsteemil on ekspordimeeskond, kes juhib protsessi ja on „kindlalt kiirem transportida kaubanduslepingutega riikidesse“. Protsessi keskmes on päritoludeklaratsioon (sertifikaat EUR.1), mis „tagab toote ohutu läbipääsu ja lihtsustab tollimaksude kindlaksmääramise protsessi“ hr Strzałkowski sõnul. Alates ELi-Ukraina assotsieerimislepingu jõustumisest 2017. aastal on ML-süsteem märganud nii seda, et paberitöö on vähenenud, kui ka seda, et selle piirkonna uute klientide järelepärimised on märkimisväärselt suurenenud. „See näitab, et mõlemad pooled suhtusid protsesside lihtsustamisesse positiivselt ja sellel on tõepoolest tohutu roll reaalses igapäevases äritegevuses,“ ütleb hr Strzałkowski.

Jagage seda lehte: