Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Napędzanie wszechstronniejszej przyszłości

Napędzanie wszechstronniejszej przyszłości

Ml System dostarcza technologie energii słonecznej do przemysłu budowlanego, a także do przemysłu morskiego i transportowego nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie i na całym świecie. Jan Strzałkowski, dyrektor ds. sprzedaży eksportowej w systemie ML stwierdza, że „w przypadku sprzedaży międzynarodowej umowy handlowe są naprawdę pomocne”.

To polskie przedsiębiorstwo produkuje wyroby szklarskie i fotowoltaiczne, a także kupuje licencje na sprzedaż produktów pod własną marką. Oznacza to, że kupują one komponenty lub produkty od międzynarodowych dostawców spoza Unii Europejskiej, a zatem czerpią korzyści wynikające z umów handlowych od obu stron. 

Niewykorzystane rynki

Po osiągnięciu sukcesu w całej Europie, zwłaszcza w Szwajcarii i Skandynawii, system ML zaczął badać rynki spoza UE i znalazł lukratywny rynek w takich krajach jak Azerbejdżan, Türkiye, Wybrzeże Kości Słoniowej i Ukraina, które są bardzo zainteresowane tymi ekorozwiązaniami.

Chociaż istnieje konkurencja ze strony tanich azjatyckich konkurentów, partnerzy systemu ML poszukują dostawców z UE o jakość ich produktów, a umowy handlowe umożliwiają im skuteczniejsze konkurowanie.

Na całym świecie zmienia się mentalność wobec odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika nie jest już postrzegana jako technologia kosmiczna, lecz jako materiał budowlany, który może przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2.
Jan Strzałkowski, System ML

Pan Strzałkowski powiedział, że „gdy dostrzegamy rzeczywistą korzyść wynikającą z umów handlowych szybkość, ponieważ czas oczekiwania na klienta jest niezwykle ważny w naszym biznesie”. Ml System posiada zespół ds. eksportu, który zarządza tym procesem i „zdecydowanie szybciej wysyła się do krajów, które zawarły umowy handlowe”. Centralnym elementem procesu jest deklaracja pochodzenia (świadectwo EUR.1), która „gwarantuje bezpieczny przejazd produktu i upraszcza proces ustalania ceł” według Pana Strzałkowskiego. Od czasu wejścia w życie układu o stowarzyszeniu między UE a Ukrainą w 2017 r. w systemie ML odnotowano zarówno zmniejszenie formalności, jak i znaczny wzrost liczby zapytań od nowych klientów z tego regionu. „Pokazuje to, że uproszczenie procesów było postrzegane pozytywnie przez obie strony i rzeczywiście odgrywa ogromną rolę w realnej codziennej działalności” – mówi p. Strzałkowski.

Udostępnij tę stronę: