Zkušenosti podniků:

Napájet slunečnicovou budoucnost

Napájet slunečnicovou budoucnost

Ml System dodává technologie solární energie stavebnímu průmyslu, jakož i námořnímu a dopravnímu průmyslu nejen v Polsku, ale i v celé Evropě a ve světě. Jan Strzałkowski, ředitel pro vývozní prodej v systému ML, uvádí, že „pokud jde o mezinárodní prodej, obchodní dohody skutečně pomáhají“.

Tento polský podnik vyrábí skleněné a fotovoltaické výrobky, ale také nakupuje licence k prodeji výrobků pod vlastní značkou. To znamená, že nakupují součásti nebo výrobky od mezinárodních dodavatelů mimo Evropskou unii, a proto využívají výhod vyplývajících z obchodních dohod obou stran. 

Nevyužité trhy

Po dosažení úspěchu v celé Evropě, zejména ve Švýcarsku a Skandinávii, začal systém ML zkoumat trhy mimo EU a našel lukrativní trhy v zemích, jako je Ázerbájdžán, Türkiye, Pobřeží slonoviny a Ukrajina, které mají o tato ekologická řešení velký zájem.

I když existuje konkurence ze strany nízkonákladových asijských konkurentů, partneři systému ML vyhledávají dodavatele z EU, pokud jde o kvalitu jejich výrobků, a obchodní dohody jim umožňují účinněji soutěžit.

V celosvětovém měřítku se mění mentalita směrem k obnovitelným zdrojům energie. Fotovoltaika již není považována za vesmírnou technologii, ale za stavební materiál, který může přispět ke snížení emisí CO2.
Jan Strzałkowski, ML Systém

Pan Strzałkowski uvádí, že „kde vidíme, že skutečnou výhodou obchodních dohod je rychlost, neboť čas na zákazníka je v našem podnikání nesmírně důležitý“. Systém LL má tým pro vývoz, který tento proces řídí, a „je rozhodně rychlejší dopravovat do zemí, které uzavřely obchodní dohody“. Ústředním prvkem procesu je prohlášení o původu (osvědčení EUR.1), které podle pana Strzałkowského „zaručuje bezpečný průchod produktu a zjednodušuje proces stanovení cla“. Od roku 2017, kdy dohoda o přidružení mezi EU a Ukrajinou vstoupila v platnost, zjistil systém ML, že se administrativa snížila a že se výrazně zvýšil počet dotazů ze strany nových klientů z tohoto regionu. „To ukazuje, že zjednodušení procesů bylo oběma stranami vnímáno pozitivně a skutečně hraje obrovskou úlohu ve skutečném každodenním podnikání,“ říká pan Strzałkowski.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy