Korduma kippuvad küsimused:

Milline on kohustus tasuda selliste ELis välja töötatud teenuste väärtuselt nagu inseneri-, arendus-, kunstiteosed või disain, mis eksporditakse kolmandasse riiki ja seejärel imporditakse näiteks rõivastesse, jalgratastesse ELi tagasi?

Toodet, mis on toodetud väljaspool ELi inseneriprojekti või mis tahes projekti alusel (nt rõivad, mis on ELis projekteeritud, kuid toodetud kolmandas riigis), mis on ELis välja töötatud, ei maksustata ELis osutatud teenuste väärtusega. Seda tingimusel, et selline projekteerimis-, projekteerimis- või arendusprojekt oli vajalik toote tootmiseks. Tollimaks nõutakse sisse imporditud toote tolliväärtuse alusel, välja arvatud ELis toodetud teenuse väärtus. Kui selliseid teenuseid osutataks väljaspool ELi, peaks kauba tolliväärtus sisaldama nende teenuste väärtust (vt liidu tolliseadustiku artikli 71 lõike 1 punkti b alapunkt iv).

Kui soovite lisateavet tolliväärtuse arvutamise kohta, võtke ühendust oma tolliasutusega või vaadake Euroopa tolliväärtuse kokkuvõtet.

Jagage seda lehte:

Kiirlingid