Įmonės patirties aprašymas:

Prekybos susitarimas kuruoja židinio eksportą

Prekybos susitarimas kuruoja židinio eksportą

Parkanex Export Manager Oliver Bartnik prisimena vykdamas į Austrijos ir Lenkijos sieną ir laukdamas, kol bendrovės importas bus įformintas muitinei. Žinoma, tai įvyko likus kelioms dienoms iki Lenkijos įstojimo į ES ir nuo šių pirmųjų dienų bendrovės padėtis labai pasikeitė. 1996 m. M. Bartnik tėvas įsteigė Parkanex, kuris vėliau daugiausia dėmesio skyrė dūmtakių vamzdžių, skirtų parduoti Lenkijoje, importui iš Austrijos. Šiandien bendrovė perka ir gamina įvairius židinius ir vėdinimo reikmenis, taip pat atskiras krosnis vidaus rinkai ir vis dažniau eksportui.

Prekybos susitarimai turėjo įtakos mūsų verslui, nes ne atsitiktinumas, kad visos mūsų eksporto rinkos yra šalys, sudariusios ES prekybos susitarimus.
Oliver Bartnik, Parkanex

Dvi pagrindinės bendrovės rinkos už ES ribų yra Moldova ir Ukraina. ES asociacijos susitarimai su abiem šalimis galioja nuo 2014 m. Be tokių susitarimų Parkanex produktams būtų taikomi 8-10 % muitų tarifai, o tai neigiamai paveiktų jų konkurencinį pranašumą.

Greitas muitinis įforminimas

Kartu su Ukrainos didmenininkais Parkanex taip pat parduoda mažmeninės prekybos parduotuvėms Moldovoje, Izraelyje ir Makedonijoje, taip pat statybos bendrovei Maroke. Šiuo metu Parkanex eksporto rinka sudaro 13 proc. viso pardavimo ir kasmet didėja.

Kai Parkanex gauna užsakymą iš Ukrainos ar Moldovos, pavyzdžiui, tų šalių klientai organizuoja vežimą. Prekės pakraunamos į sunkvežimį, o sunkvežimis nugabenamas į muitinės įstaigą. Muitiniam įforminti reikia 1,5-2 valandų. „Pateikiame EUR.1 sertifikatą, kuriame nurodoma produktų kilmė“, – sako M. Bartnik. Eksportuojant pačios Parkanex gaminamus produktus labai paprasta sukurti EUR.1, nes bendrovė yra prekių gamintoja. Produktų, kuriuos ji perparduoda, kilmės deklaracijas ji turi gauti iš tiekėjų.

Ateities perspektyvos

Parkanex atnaujino savo židinių projektą, kad jis atitiktų aplinkos apsaugos standartus, ir buvo tinkamai sertifikuotas.

Šiuo metu „Paranex“ dirba 50 darbuotojų dviejose vietose Lenkijoje, iš kurių daugelis nuo pat pradžių priklausė bendrovei. J. Bartnik šiuo metu derasi dėl plėtros į Jordaniją ir Kazachstaną, o ES prekybos susitarimai ir toliau bus svarbūs Parkanex ateičiai.

 

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos