Valdības līgumi ārpus ES
ES iestājas par atvērtiem starptautiskajiem publiskā iepirkuma tirgiem
- PTO Nolīgumā par publisko iepirkumu
- un izmantojot divpusējus un reģionālus nolīgumus
ES ir noslēgusi daudzus starptautiskus nolīgumus, kuru mērķis ir nodrošināt ES uzņēmumiem piekļuvi starptautiskajiem iepirkuma tirgiem. Vissvarīgākais no tiem ir plurilaterālais PTO Nolīgums par valsts iepirkumu (GPA).
2012. gada PTO plurilaterālais nolīgums par valsts iepirkumu (GPA)
ES dalībvalstis ir pievienojušās PTO Nolīgumam par valsts iepirkumu (GPA). Šis ir galvenais starptautiskais nolīgums, kas saistīts ar publisko iepirkumu. Tā ir plurilaterāla, jo ne visas PTO dalībvalstis ir pievienojušās.
Pārējās 19 GPA valstis ir:
Armēnija, Austrālija, Kanāda, Ķīnas Taibeja, Honkonga (Ķīna), Islande, Izraēla, Japāna, Lihtenšteina, Melnkalne, Moldova, Nīderlande attiecībā uz Arubu, Norvēģiju, Jaunzēlandi, Dienvidkoreju, Singapūru, Šveici, Ukrainu un Amerikas Savienotajām Valstīm.
Citas PTO dalībvalstis risina sarunas par pievienošanos GPA.
GPA ir divi galvenie elementi
- procedūras un noteikumi par to, kā rīkot konkursu par līgumu
- saraksts ar iepirkuma veicējiem un iepirkuma veidiem, kurus katra valsts ir piekritusi atvērt ārvalstu uzņēmējdarbības konkurencei
Uzziniet vairāk par iepirkuma iespējām PTO integrētā valsts iepirkuma tirgus piekļuves informācijas resursa (e-GPA) portālā.
Tas sniedz informāciju par aptvērumu, tostarp par piemērojamām robežvērtībām, kas norāda vērtību, kuru pārsniedzot piemēro GPA noteikumus.
- pārskats par PTO Nolīgumu par valsts iepirkumu
Divpusējie tirdzniecības nolīgumi
Papildus GPA ES ar saviem tirdzniecības nolīgumiem nodrošina uzņēmējdarbības iespējas Eiropas uzņēmumiem. Daudzos divpusējos tirdzniecības nolīgumos ir izstrādātas sadaļas par valsts iepirkumu, ar kuru palīdzību puses savstarpēji atver savus iepirkuma tirgus.
Dažos gadījumos, ja otra puse jau ir GPA līgumslēdzēja puse, šie divpusējie nolīgumi ietver saistības, kas pārsniedz GPA paredzētās saistības.
Citos gadījumos šie divpusējie nolīgumi veido unikālas savstarpējas saistības attiecībā uz iepirkuma tirgu savstarpēju atvēršanu.
Tomēr jāņem vērā, ka pat tad, ja nav saistību attiecībā uz konkrētu iepirkuma procedūru, ES uzņēmums joprojām var nolemt iesniegt piedāvājumu.
Saistību neesība nozīmē tikai to, ka ES uzņēmumam nav tiesību piedalīties procedūrā ar tādiem pašiem nosacījumiem kā vietējiem pretendentiem, bet tas parasti neliedz līgumslēdzējai iestādei saņemt un izskatīt piedāvājumus no ES piegādātāja vai piešķirt tam līguma slēgšanas tiesības.
Plašāka informācija par publisko iepirkumu ES tirdzniecības nolīgumos:
- informācija par publisko iepirkumu saskaņā ar konkrētiem tirdzniecības nolīgumiem tirgos
- publiskais iepirkums tirdzniecības nolīgumos
Novērtējiet jūsu tiesības piedalīties ārvalstu publiskā iepirkuma konkursā
Lai uzzinātu, vai jums ir tiesības piedalīties konkrētā publiskā iepirkuma konkursā ārpus ES, izmantojiet rīku “Mans tirdzniecības palīgs iepirkumam”.
Mana tirdzniecības asistenta iepirkuma jautājumos mērķis ir palīdzēt Eiropas uzņēmumiem novērtēt, vai tiem ir tiesības piedalīties atklātā konkursā ārpus ES. Lai veiktu novērtējumu, lietotājam ir jāievada informācija, kas parasti ir iekļauta paziņojumā par konkursu: iepirkuma veicējs, iepirkuma priekšmets un paredzamā vērtība.
Šis rīks pašlaik ļauj novērtēt valsts iepirkuma konkursus no Kanādas (pamatojoties gan uz GPA, gan divpusējo CETA), Japānas un ASV. Citas valstis laikus tiks integrētas rīkā.