Uzņēmuma pieredze:

Mazās valstis ir iekļautas tirdzniecības nolīgumos

Mazās valstis ir iekļautas tirdzniecības nolīgumos

“ABCON” var būt mazs uzņēmums mazā valstī, bet tirdzniecības nolīgumi mums nodrošina starptautisku ietekmi.
Barry Smith, ABCON
direktors

Uzņēmums, kas atrodas Īrijas lauku apvidos, kopš 2005. gada ražo speciālistu abrazīvus izstrādājumus sarežģītām piekļuves zonām vai, lai iegūtu īpašas apdares uz metāla virsmām. To ražojumus cita starpā izmanto precīzās inženierijas, kosmiskās aviācijas un autobūves nozarē. Pateicoties tirdzniecības nolīgumiem, tagad tiem ir klienti Dienvidkorejā, Čīlē, Singapūrā un Kanādā.

Saīsināta papīra darba priekšrocību izmantošana

“Mēs ražojam nišas produktu, ko var iepakot un nosūtīt par cenu punktu, ko tirgus var pieņemt līdz ar izcilu pakalpojumu un tehnisko atbalstu,” saka M. Smits.

Attiecībā uz ABCON specializētajiem produktiem tirdzniecības nolīgumi būtiski neatšķiras no cenu noteikšanas, jo PTO tarifs šiem produktiem jau ir zems, proti, 2-3 %. Tur, kur ABCON patiešām jūt labumu no tirdzniecības nolīgumiem, ar muitu tiek samazināts administratīvais slogs un ātrums.

“Pirms ES un Kanādas tirdzniecības nolīguma (CETA) varētu paiet 12-15 dienas, lai ievestu mūsu produktus muitā, bet, pateicoties CETA, sūtījumi tagad tiek vesti caur muitu vienas dienas laikā. Ir samazinājies arī nepieciešamais dokumentu noformējums, kas mazina spiedienu uz mūsu loģistikas komandu," saka Smits.

Kad ABCON sāka darbību, tai bija deviņi darbinieki. Pašlaik viņiem ir 140 pilna laika darbinieki, kas padara uzņēmumu par nozīmīgu darba devēju reģionā. Papildus tiem, kas ir tieši nodarbināti, viņi sadarbojas ar vietējiem piegādātājiem un dažādu pakalpojumu apakšuzņēmējiem. Tādējādi tirdzniecības nolīgumiem ir pozitīva ietekme uz ES uzņēmumiem, kas pat var nebūt orientēti uz eksportu.

Pamanīšana Japānā

ABCON tagad ienāk Japānas tirgū, un tas ir tiešs ES un Japānas tirdzniecības nolīguma rezultāts. Smita kungs saka: “’pirms nolīguma nebija gandrīz nekādas iespējas tirgoties ar ABCON, jo Japāna ir ļoti grūts tirgus un valstī mums nav vilces.” Pirmo reizi tā saņem pieprasījumus no potenciālajiem klientiem Japānā. Nesen EEN biedrs Enterprise Ireland atveda uz Īriju Japānas uzņēmēju kontingentu un apmeklēja ABCON teritoriju. Japāņu apmeklētājiem bija maz iepriekšēju zināšanu par Īriju, un ES un Japānas tirdzniecības nolīgums bija viens no galvenajiem avotiem.

“Potenciālie klienti bieži vien ir informēti par Īrijas tūrisma nozari vai, iespējams, tās farmācijas nozari, bet ne vienmēr kā rūpnieciskais piegādātājs un tirdzniecības nolīgumi ir spēcīgs līdzeklis, lai mainītu šos priekšstatus. Tagad vairāk nekā jebkad agrāk ES tirdzniecības nolīgumi rada lielas iespējas mazajiem uzņēmumiem," saka Smita kungs.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites