Uzņēmuma pieredze:

Polijas piena ražotājs iegūst piekļuvi Ēģiptes tirgum

Polijas piena ražotājs iegūst piekļuvi Ēģiptes tirgum

Poznaņas viedoklis:

Ģeopolija ir ļoti priecīga par to, ka ir atguvusi piekļuvi Ēģiptes tirgum. Mēs tur eksportējām pienu zīdaiņiem, pirms Ēģipte ieviesa “atsauces valstu” sarakstu. Mūsu klienti Ēģiptē vienmēr ir bijuši ļoti apmierināti ar mūsu produktiem, un ēģiptiešu pediatriķi to ir ieteikuši. Esam gandarīti, ka, pateicoties ES Komisijai un Polijas iestādēm, mēs varam atsākt eksportu uz šo svarīgo tirgu.

Tytus Dobrzyński
Geo-Poland

Uzņēmums

GEO-Polija ir 1992. gadā dibināts ģimenes uzņēmums, kas ražo bērnu pienu un citus zīdaiņu uztura produktus. Tā nodarbina 70 cilvēkus, un tā ir tipisks “slēptais ES eksporta čempions”, kas piegādā vairāk nekā 20 tirgus visā pasaulē un maksimāli izmanto savu apgrozījumu ārvalstīs.

Jaunais Ēģiptes likums, kas bloķē eksportu no Polijas

ES eksportētāji kopā ar ES dalībvalstīm brīdināja Eiropas Komisiju par jaunu Ēģiptes likumu par piena produktiem zīdaiņiem. Jaunais likums atļauj tikai jaunpienu importēt no tā saukto “atsauces valstu” saraksta. Tā kā Polija nav sarakstā, Geopolija vairs nevarēja eksportēt uz Ēģipti.

ES rīcība dod rezultātus

ES tirgus piekļuves partnerība ātri veica pasākumus

  • ES birojs Kairā un dalībvalstu vēstniecības ar Ēģiptes iestādēm aktualizēja jaunā tirdzniecības barjera problēmu
  • Eiropas Komisija pievērsās šim jautājumam sanāksmēs ar Ēģiptes tirdzniecības amatpersonām.
  • Toreizējais lauksaimniecības komisārs Fils Hogans šo jautājumu izvirzīja apmeklējuma laikā Ēģiptē 2019. gada sākumā.

Šie centieni izrādījās auglīgi: Ēģipte paziņoja, ka no Eiropas Savienības ievestais piens zīdaiņiem, ko eksportē tieši uz Ēģipti, vienmēr var pretendēt uz importu, ja vien to pašu produktu pārdod arī ES dalībvalstīs, kas Ēģiptē ir uzskaitītas kā atsauces valstis. Ģeopolija atkal varētu eksportēt uz Ēģipti.

ES nozaru asociācijas viedoklis

“Eiropas Piena ražotāju asociācija (EDA) pārstāv piena pārstrādes uzņēmumus, kooperatīvus un privātas pienotavas Eiropas Savienībā. Daudzi tās dalībnieki ir mazie vai vidējie uzņēmumi.
Vairāk nekā 300 000 cilvēku strādā piena pārstrādes vietās, un vismaz 45 000 cilvēku ir atkarīgi no eksporta. Katru dienu mēs redzam, cik svarīga ir netraucēta un atvērta tirdzniecība.
Eiropas piena ražošanas uzņēmumiem ļoti svarīga ir Eiropas Komisijas palīdzība tirdzniecības šķēršļu, piemēram, Ēģiptes importa ierobežojumu attiecībā uz bērnu pienu, novēršanā. Tas mums ļauj koncentrēties uz mūsu pamatdarbību, proti, nodrošināt veselīgu un uzturvielām bagātu pārtiku visā pasaulē.”

Laurens van Delft, EAA
Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites