Ettevõtte lugu:

SONIMPEX loodab, et sulle meeldib ka segamine

SONIMPEX loodab, et sulle meeldib ka segamine

Mõnede Euroopa piirkondade nimed on sünonüümid konkreetsete spetsialiseerunud toitude ja jookidega. EL annab kaitstud geograafilise tähise (KGT) staatuse tagamaks, et ainult Itaalias asuvast Gorgonzola juustust või Prantsusmaal asuvast Champagne’ist pärit vahuveinist saab oma piirkonna nime kasutada kaubamärgina ja turustamisel. Sama kehtib ka Topoloveni Magiuni, Rumeenia Topoloveni piirkonna ploomimoosi kohta. Tootja Sonimpexi puhul muudab see täiendav kaitse kaubanduslepingud uute turgude kaalumisel otsustavaks teguriks. Seda seetõttu, et ELi kaubanduslepingud hõlmavad kaitstud geograafilisi tähiseid, mis pakuvad õiguslikku kaitset kõlvatu konkurentsi vastu.

Kaubandusleping ja kaitstud geograafiline tähis tagavad üheskoos meie kvaliteedi, Sonimpexi
peadirektori Diana Stanciulov’i.

Alates 2008. aastast keskendusid nad Topoloveni Magiuni müügile purkides oma kaubamärgi all, mitte lahtiselt. Sellega hakkas Sonimpex otsima uusi turge ning osalema messidel ja näitustel kogu maailmas. See uus strateegia viis ka tootekvaliteedi parandamiseni ning selle kvaliteedi riikliku ja rahvusvahelise tunnustamiseni, nagu väidab Stanciulov.

Kaitstud tooted

2011. aastal andis Euroopa Komisjon ettevõtjale Topoloveni Magiun kaitstud geograafilise tähise (KGT) staatuse. Sertifikaadiga tunnustatakse toote kvaliteeti ja ainulaadset seost piirkonna ja toote vahel ning tagatakse toote kaitse kõlvatu konkurentsi eest. Kaubanduslepingud on hädavajalikud, et tagada kaitstud geograafiliste tähiste tunnustamine ja kaitse väljaspool ELi. C. Stanciulov ütleb, et „kui me Jaapani ja Kanada turgudele sisenesime, olime meeldivalt üllatunud, et meie toodet kaitseb kaubanduslepingute tõttu kaitstud geograafiline tähis“.

Jagage seda lehte: