Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

SONIMPEX ma nadzieję, że podejdziesz również do zagłuszania

SONIMPEX ma nadzieję, że podejdziesz również do zagłuszania

Nazwa niektórych regionów europejskich jest synonimem konkretnych specjalistycznych produktów spożywczych i napojów. UE przyznaje status chronionego oznaczenia geograficznego (ChOG) w celu zapewnienia, aby tylko ser z Gorgonzola we Włoszech lub wino musujące z Champagne we Francji mogły wykorzystywać nazwę swojego regionu do oznaczania marki i wprowadzania do obrotu. To samo dotyczy Topoloveni Magiun, dżemu śliwkowego pochodzącego z rumuńskiego regionu Topoloveni. W przypadku Sonimpex, producenta, ta dodatkowa ochrona sprawia, że umowy handlowe są czynnikiem decydującym przy rozważaniu nowych rynków. Wynika to z faktu, że umowy handlowe UE obejmują ChOG, które zapewniają prawną ochronę przed nieuczciwą konkurencją.

Umowa handlowa i chronione oznaczenie geograficzne wspólnie stanowią gwarancję naszej jakości
Diana Stanciulov, dyrektor generalna w Sonimpex

Od 2008 r. koncentrowały się one na sprzedaży Topoloveni Magiun w słoikach pod własną marką, a nie luzem. Od tego czasu Sonimpex zaczęła szukać nowych rynków i uczestniczyć w targach i wystawach na całym świecie. Ta nowa strategia doprowadziła również do „postępu w zakresie jakości produktów oraz uznania tej jakości na szczeblu krajowym i międzynarodowym” – zdaniem S. Stanciulov.

Produkty chronione

W 2011 r. Komisja Europejska przyznała Topoloveni Magiun status chronionego oznaczenia geograficznego (ChOG). Certyfikat ten uznaje jakość produktu i unikalne powiązania między regionem a produktem oraz zapewnia ochronę produktu przed nieuczciwą konkurencją. Umowy handlowe mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia uznawania i ochrony ChOG poza UE. Pani Stanciułow twierdzi, że „kiedy wchodziliśmy na rynek japoński i kanadyjski, z przyjemnością zaskoczyliśmy, że nasz produkt był chroniony chronionym oznaczeniem geograficznym dzięki umowom handlowym”.

Udostępnij tę stronę: