Zkušenosti podniků:

SONIMPEX doufá, že si přejete také rušit

SONIMPEX doufá, že si přejete také rušit

Název některých evropských regionů je synonymem zvláštních potravin a nápojů. EU uděluje status chráněného zeměpisného označení (CHZO) s cílem zajistit, aby pouze sýry z Gorgonzoly v Itálii nebo šumivé víno z Champagne ve Francii mohly používat název svého regionu při označování a uvádění na trh. Totéž platí pro Topoloveni Magiun, švestkový džem z rumunského regionu Topoloveni. V případě společnosti Sonimpex, výrobce, tato přidaná ochrana činí z obchodních dohod rozhodující faktor při zvažování nových trhů. Je tomu tak proto, že obchodní dohody EU zahrnují CHZO, která poskytují právní ochranu před nekalou hospodářskou soutěží.

Obchodní dohoda a chráněné zeměpisné označení společně zajišťují kvalitu
Diana Stanciulov, generální ředitelky Sonimpexu.

Od roku 2008 se zaměřili na prodej Topoloveni Magiun ve sklenicích pod vlastní značkou, nikoli ve velkém objemu. Sonimpex tak začala hledat nové trhy a účastnit se veletrhů a výstav po celém světě. Tato nová strategie rovněž vedla k „pokroku v kvalitě produktů a k národnímu a mezinárodnímu uznání této kvality“, jak uvádí paní Stanciulov.

Chráněné produkty

V roce 2011 udělila Evropská komise Topoloveni Magiunovi status chráněného zeměpisného označení (CHZO). Tato certifikace uznává kvalitu produktu a jedinečný vztah mezi regionem a produktem a zajišťuje, aby byl produkt chráněn před nekalou soutěží. Obchodní dohody mají zásadní význam pro to, aby byla CHZO uznávána a chráněna mimo EU. Paní Stanciulovová říká: „Při vstupu na japonský a kanadský trh jsme byli příjemně překvapeni, že díky obchodním dohodám je náš produkt chráněn chráněným zeměpisným označením“.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy