Uzņēmuma pieredze:

Šķēršļu likvidēšana Nīderlandiešu teļa gaļa atgūst piekļuvi Ķīnas tirgum

Šķēršļu likvidēšana Nīderlandiešu teļa gaļa atgūst piekļuvi Ķīnas tirgum

Mums būtiska ir taisnīga piekļuve trešo valstu tirgiem. Tā kā Eiropa ir mūsu svarīgākais tirdzniecības tirgus, piekļuve eksporta tirgiem ir būtiska mūsu uzņēmuma izaugsmei. Šodien mēs eksportējam teļa gaļu, kā arī barības produktus uz vairāk nekā 60 valstīm visā pasaulē, garantējot mūsu produktu augstāko kvalitāti un nekaitīgumu. Tomēr 2000. gadā Ķīnas iestādes līdz šim ieviesa importa aizliegumu ES izcelsmes teļa gaļas un liellopu gaļas produktiem, liedzot mūsu uzņēmumam piekļuvi ļoti daudzsološam tirgum.

Marijke Everts
VanDrie Group korporatīvo lietu direktore

Vadītājs: Marijke Everts, VanDrie Group korporatīvo lietu direktore

Sabiedrība

VanDrie grupa, kuras pamatā ir ģimenes tradīcijas, ir nīderlandiešu grupa, kas specializējusies teļa gaļas nozarē. Kopš deviņdesmito gadu sākuma, kad Jan van Drie iegādājās savu pirmo jaundzimušo nobarojamo teļu, grupa tagad ir augusi, kļūstot par lielāko integrētās teļa gaļas ražotāju pasaulē un lielāko teļu piena ražotāju, kurā ietilpst vairāk nekā 25 uzņēmumu.

Taisnīga piekļuve trešo valstu tirgiem ir būtiska mums

“Tā kā Eiropa ir mūsu svarīgākais tirdzniecības tirgus, piekļuve eksporta tirgiem ir būtiska mūsu uzņēmuma izaugsmei. Šodien mēs eksportējam teļa gaļu, kā arī barības produktus uz vairāk nekā 60 valstīm visā pasaulē, garantējot mūsu produktu augstāko kvalitāti un nekaitīgumu. Tomēr 2000. gadā Ķīnas iestādes līdz šodienai ieviesa importa aizliegumu ES izcelsmes teļa gaļai un liellopu gaļai, liedzot mūsu uzņēmumam piekļuvi ļoti daudzsološam tirgum.”

Jautājums parpiekļuvi tirgum: liellopu gaļas un teļa gaļas produktu importa aizliegums GSE dēļ

“Ķīna ir saglabājusi 2000. gadā ieviesto aizliegumu importēt teļa gaļu un liellopu gaļu no ES, norādot uz govju sūkļveida encefalopātijas (GSE) risku. Tomēr šis ilgstošais ar GSE saistītais tirdzniecības ierobežojums tagad ir nepamatots un ir radījis būtisku un netaisnīgu šķērsli ES tirdzniecībai ar Ķīnu, neļaujot Nīderlandes uzņēmumiem taisnīgi piekļūt šim jaunajam tirgum, kurā Rietumu virtuve kļūst arvien populārāka.”

ES tirgus piekļuves partnerība panāk importa aizlieguma atcelšanu

“Mūsu uzņēmumam nebūtu bijis iespējams viens pats risināt šo jautājumu. Tāpēc mēs sadarbojamies ar Eiropas Komisiju un Nīderlandes valdību, sadarbojoties ar citām ieinteresētajām dalībvalstīm un uzņēmumiem, ES tirgus piekļuves partnerības ietvaros. Komisijas uzmanības pievēršana šim jautājumam ir nostādījusi mūs stingrākā pozīcijā, jo ES nekavējoties sāka šķēršļu likvidēšanas stratēģiju un turpināja izvirzīt šo jautājumu tik ilgi, cik tas bija nepieciešams, izmantojot visus iespējamos forumus, lai darītu zināmas mūsu bažas Ķīnas iestādēm. Starp vairākiem demaršiem mēs pat pavadījām Eiropas lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Phil Hogan un ES tirdzniecības delegāciju Ķīnā, lai paustu bažas par šāda aizlieguma noteikšanu, ņemot vērā starptautiski atzītus drošus tirdzniecības apstākļus Eiropas teļa gaļas un liellopu gaļas produktiem. Mūsu kopīgo centienu rezultātā 2018. gada oktobrī mūsu uzņēmumam tika piešķirta piekļuve Ķīnas tirgum.”

Konkrētu ieguvumu radīšana mūsu uzņēmumam

“Mūsu grupa jau gūst labumu no tirgus piekļuves, kas piešķirta Nīderlandei. VanDrie ir pirmais Eiropas teļa gaļas ražotājs, kas saņem atļauju eksportēt teļa gaļas produktus uz Ķīnu. Mūsu produkti ir atrodami lielveikalos dažādās pilsētās, piemēram, Pekinā vai Šanhajā. Mēs jau izstrādājam stratēģiju, lai sevi raksturotu kā Nīderlandes kvalitatīvu produktu, kas ir izturējis visas pārbaudes un ir garantēts, ka Ķīnā tas būs drošs, un mēs uzdrīkstamies teikt, ka plānojam nākamo trīs gadu laikā Ķīnā pārdot teļa gaļu EUR 15 miljonu apmērā.”

Pārvērst šos nozīmīgos panākumus tālākā atvēršanā

ES pauž gandarījumu par to, ka Ķīna 2018. gadā atcēla ierobežojumus Nīderlandes un Īrijas izcelsmes importam. Ņemot vērā jautājuma sarežģītību, šā šķēršļa atrisināšanai bija vajadzīgs laiks, kas tomēr liecina arī par ES neatlaidību aizstāvēt savu eksportētāju intereses tik ilgi, cik vajadzīgs.

ES tagad turpinās pielikt visas pūles, lai nodrošinātu, ka mūsu darbs pie piekļuves tirgum tagad ir vērsts arī uz citām ES dalībvalstīm, kuras ir pieteikušās arī uz gaļas un liellopu gaļas produktu eksportu un kurām Pasaules Dzīvnieku veselības organizācija (OIE) ir starptautiski atzinusi vienlīdz augstu pārtikas nekaitīguma līmeni.

Šie panākumi ir būtisks signāls tam, ka mūsu kopīgais darbs tirgus piekļuves partnerības ietvaros kopā ar ES delegāciju Ķīnā, dalībvalstīm un uzņēmumiem ir svarīgs, lai tuvākajā nākotnē vēl vairāk veicinātu teļa gaļas un liellopu gaļas produktu tirdzniecību ar Ķīnu – ar stingru apņēmību pārliecināties, ka VanDrie Group ir pirmais no daudziem ES uzņēmumiem un to darbiniekiem, kas gūs labumu no šīs atvēršanas.

Skatīt vairāk

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites