Ettevõtte lugu:

Energiariba tabab Jaapani magusat lainet

Energiariba tabab Jaapani magusat lainet

Taani ettevõtjad on pärit väikesest riigist, mille rahvaarv on 5,8 miljonit, ning neil on pikk ajalugu, kui nad on oma piiridest kaubandusele suunatud. Tänapäeval reisivad Taani tooted kaugele ja laiu ning Rationi baar ei ole erinev. Ratsioon on „tervislik suupist“, mis sisaldab õunu ja kaera ning mis lasti esmakordselt turule 2017. aastal Taani turul.

Täiuslik vaste

„Jaapan oli oma jaemüügikultuuri tõttu Rationi jaoks suurepärane potentsiaal,“ ütleb asutaja ja tegevjuht Schmith Kampmann. See on mugavuskaupluste riik ja seda tüüpi jaemüügikoht sobib ideaaljuhul eraldi pakitud lattide jaoks, nagu Ration.

Schmith Kampmann ütleb, et „oleme algusest peale tundnud ELi-Jaapani majanduspartnerluslepingu kasulikkust“. Äriühing leidis, et Jaapani tolli kaudu on lihtne ja kiire Rationi latid kätte saada ja seejärel kogu riigis levitada. Ta võrdles seda Hiinasse eksportimisega, mis hõlmas palju paberitööd, kommunikatsiooniprobleeme ja raisku aega.

Kaubanduslepingu peamine eelis on lihtsustatud paberitöö. Päritolusertifikaadi saab täita elektrooniliselt ja saata importijale, kes omakorda saab sertifikaati vaadata QR-koodi abil.
Jesper Schmith Kampman, Ration

Schmith Kampmanni hinnangul kulub Jaapanisse saatmiseks kokku kolm tundi, võrreldes mitme päevaga riikides, kus kaubanduslepinguid ei sõlmitud.

Tariifid puuduvad, probleeme ei ole

Veel üks oluline kasu ELi-Jaapani kaubanduslepingust on see, et importijad maksavad Rationile 0 % tariife. See annab tootele kaubandusliku eelise, kuna see võimaldab toodet müüa tarbijale madalama hinnaga.

Taanis ja Rootsis töötab otseselt Rationis kolm inimest ning alltöövõtjad pakuvad täiendavat tööd ladustamises, projekteerimises ja tootmises. 

Ratsiooni kujunemine Jaapani turule on olnud tohutu edusamm. Kuigi äriühing hakkas seal müüma alles 2019. aastal, moodustab see turg juba 40 % müügist. Tänu ELi-Jaapani kaubanduslepingule eeldab Schmith Kampmann, et Jaapani turg ületab 2021. aastal Taani turu mahu.

Jagage seda lehte:

Kiirlingid