Zkušenosti podniků:

Energetický bar zasáhne sladkou skvrnu v Japonsku

Energetický bar zasáhne sladkou skvrnu v Japonsku

Dánští podnikatelé, kteří pocházejí z malé země s 5,8 milionu obyvatel, mají dlouhou historii obchodu za svými hranicemi. Dánské produkty dnes cestují daleko a daleko a bar se neliší. Krmná dávka je „zdravý občerstvení“ obsahující jablka a oves, který byl poprvé uveden na dánském trhu v roce 2017.

Dokonalá shoda

„Japonsko představuje vynikající potenciál pro Ration díky své maloobchodní kultuře,“ říká Schmith Kampmann, zakladatel a generální ředitel. Jedná se o zemi účelových obchodů a tento typ maloobchodní prodejny je v ideálním případě vhodný pro jednotlivě balené tyče, jako je Ration.

Pan Schmith Kampmann říká, že „od počátku jsme cítili přínos dohody o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem“. Společnost zjistila, že je snadné a rychlé získat obličej Ration prostřednictvím celnic v Japonsku a poté distribuovat po celé zemi. Porovnal to s vývozem do Číny, který zahrnoval mnoho administrativ, problémy v oblasti komunikace a plýtvání časem.

Hlavní výhodou obchodní dohody je racionalizace administrativy. Osvědčení o původu může být vyplněno elektronicky a zasláno dovozci, který si jej může vyhledat pomocí QR kódu.
Jesper Schmith Kampman, Ration

Pan Schmith Kampmann odhaduje, že přeprava do Japonska trvá tři hodiny práce ve srovnání s několika dny v případě zemí bez obchodních dohod.

Žádné sazby, žádný problém

Dalším významným přínosem obchodní dohody mezi EU a Japonskem je, že dovozci platí 0 % cla za sazby. To dává výrobku obchodní výhodu, neboť umožňuje, aby byl výrobek prodáván spotřebiteli za nižší cenu.

Společnost Ration zaměstnává tři osoby přímo a subdodavatelé poskytují další zaměstnání v oblasti skladování, designu a výroby v Dánsku a Švédsku. 

Fórum o krmné dávce na japonský trh bylo obrovským úspěchem. Ačkoli tam společnost začala prodávat až v roce 2019, tento trh již představuje 40 % prodeje. Díky obchodní dohodě mezi EU a Japonskem pan Schmith Kampmann očekává, že japonský trh v roce 2021 překročí objem dánského trhu.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy